RTSH 24 Live
Shkon në 585 mijë numri i qytetarëve të vaksinuar

Shkon në 585 mijë numri i qytetarëve të vaksinuar

Që prej nisjes së procesit të vaksinimit masiv në Shqipëri, janë vaksinuar 585 mijë qytetarë. Lajmi është bërë

COVID/ 2 viktima, 67 të infektuar dhe 891 të shëruar në 24 orët e fundit

COVID/ 2 viktima, 67 të infektuar dhe 891 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se nga 2728 testime kanë rezultuar 67 raste të reja. Po kështu raportohet për 2 humbje jete

PD i përgjigjet ftesës së Ballës, Bardhi: “Gjëja e  vetme me të cilën duhet të merremi është masakra zgjedhore!”

PD i përgjigjet ftesës së Ballës, Bardhi: “Gjëja e vetme me të cilën duhet të merremi është masakra zgjedhore!”

Demokratët refuzojnë ftesën e bërë sot nga Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në Kuvend,

Meta: Nuk e njoh kuvendin njëpartiak!

Meta: Nuk e njoh kuvendin njëpartiak!

Presidenti Ilir Meta paralajmëroi të premten se nuk do të njohi asnjë vendim apo veprimtari antikushtetuese dhe antiligjore sipas tij të

Zëdhënësi i presidentit: Fatkeqësi, parlamenti preku themelin e reformës në sistemin e drejtësisë

Zëdhënësi i presidentit: Fatkeqësi, parlamenti preku themelin e reformës në sistemin e drejtësisë

Presidenti i vendit Ilir Meta ka shprehur të premten shqetësimin pasi parlamenti rrëzoi 10 dekrete që rikthyen 10 ligje që sipas tij prekin

Politikë

Zgjedhje 2021

Ekonomi

Aktualitet

Bota

Amerika

Rajoni

Kosova

Sociale

Kulturë

Teknologji

Kuriozitete

Kuzhina

Lifestyle