RTSH 24 Live

Lifestyle

Pronarja e butikut "House of Zana", fiton kundër gjigandit të modës "Zara"

Pronarja e butikut "House of Zana", fiton kundër gjigandit të modës "Zara"

Pronarja e një butiku të vogël thotë se është "mbi Hënë" pasi fitoi një betejë me gjigandin e modës "High

Dua Lipa performon në “Lollapalooza” në Çikago: Moment historik për karrierën time

Dua Lipa performon në “Lollapalooza” në Çikago: Moment historik për karrierën time

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka performuar në “Lollapalooza” në Çikago. 120.000 persona kënduan dhe

10 destinacionet më të mira për pushime në botë, Dubai në krye të listës

10 destinacionet më të mira për pushime në botë, Dubai në krye të listës

Dubai ka dalë në krye të një liste të destinacioneve më të njohura të pushimeve në botë. I lakmuar për "diellin

Koncerti për negociatat dhe 100-vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, qytetarët mbushin sheshin “Skënderbej”

Koncerti për negociatat dhe 100-vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, qytetarët mbushin sheshin “Skënderbej”

Dy ngjarje speciale, 100-vjetori i vendosjes së marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA dhe hapja e negociatave me Bashkimin Europian, janë

“Alpha Show”, Noizy tregon çfarë do të ndodhë më 14 gusht! Detaje edhe nga jeta personale

“Alpha Show”, Noizy tregon çfarë do të ndodhë më 14 gusht! Detaje edhe nga jeta personale

Reperi Rigels Rajku, i njohur me emrin Noizy, ka treguar detaje në lidhje me koncertin e shumëpritur “Alpha Show” më 14 gusht në

Noizy dhe Mozzik prishën marrëdhëniet prej Loredanës? Reperi sqaron gjithçka në “Ditë pas Dite”

Noizy dhe Mozzik prishën marrëdhëniet prej Loredanës? Reperi sqaron gjithçka në “Ditë pas Dite”

Bashkëpunimi i reperit Noizy me Loredanën, “Heart Attack”, është padyshim hiti i kësaj vere, e teksa klikimet në youtube

Koncerti “Alpha Show”, a e ka ftuar Noizy, Stresin? Reperi përgjigjet në “Ditë pas Dite”

Koncerti “Alpha Show”, a e ka ftuar Noizy, Stresin? Reperi përgjigjet në “Ditë pas Dite”

Një koncert që do ta mbajnë mend gjatë! Ky është premtimi i reperit Rigels Rajku, i njohur me emrin e artit Noizy, për fansat

Foto e çiftit Zelensky në Vogue nxit polemikat: Ka njerëz që vuajnë, jemi në luftë

Foto e çiftit Zelensky në Vogue nxit polemikat: Ka njerëz që vuajnë, jemi në luftë

Intervista dhe seti fotografik i çiftit Zelensky në revistën “Vogue America” ka nxitur polemika. Shkrimi i është kushtuar

Temperaturat e larta, disa këshilla si të qëndrojmë të freskët e të hidratuar

Temperaturat e larta, disa këshilla si të qëndrojmë të freskët e të hidratuar

Temperatura mjaft të larta kanë prekur të gjithë vendin në fillim të kësaj jave, kushte atmosferike që pritet të na

Ben Affleck dhe Jennifer Lopez martohen në Las Vegas, këngëtarja: Pas 20 vitesh durim

Ben Affleck dhe Jennifer Lopez martohen në Las Vegas, këngëtarja: Pas 20 vitesh durim

Yjet e Hollivudit, Jennifer Lopez dhe Ben Affleck, janë martuar në Las Vegas. Lajmi është konfirmuar nga vetë Jennifer Lopez,e cila shkruan:

Rrezik dhe adrenalinë, vëllezërit shqiptarë akrobat mahnitin jurinë e 'America's got talent'

Rrezik dhe adrenalinë, vëllezërit shqiptarë akrobat mahnitin jurinë e 'America's got talent'

Të gjithë kemi parë performanca nga më të paharrueshme në ‘America’s got talent’ që do të mbahen mend gjatë

Portreti i famshëm i Marilyn Monroe shitet në ankand për 195 milionë dollarë

Portreti i famshëm i Marilyn Monroe shitet në ankand për 195 milionë dollarë

Piktura me portretin e famshëm të Marilyn Monroe, i vitit 1964, është shitur në ankand për 195 milionë dollarë, duke vendosur

Will Smith përjashtohet nga Oscars për 10 vjet

Will Smith përjashtohet nga Oscars për 10 vjet

Will Smith është përjashtuar nga gala e Oscars dhe ngjarje të tjera të Akademisë për 10 vjet pasi aktori amerikan goditi komik

Will Smith kërkon falje publike për sulmin që i bëri komedianit në Oscar: Dola nga vetja dhe gabova, ndihem i turpëruar

Will Smith kërkon falje publike për sulmin që i bëri komedianit në Oscar: Dola nga vetja dhe gabova, ndihem i turpëruar

Ceremonia e ndarjes së çmimeve “Oscar”, u kthye në qendër të vëmendjes të botës, pas goditjes që i bëri

Aktori i famshëm Will Smith qëllon me shuplakë komedianin në eventin e Oscar (VIDEO)

Aktori i famshëm Will Smith qëllon me shuplakë komedianin në eventin e Oscar (VIDEO)

Aktori i njohur Will Smith nuk e ka marrë me nota humori një batutë të bërë nga komediani Chris Rock, i cili po prezantonte gjatë

Shkencëtarët shpikin këmishën për personat që kanë probleme me zemrën

Shkencëtarët shpikin këmishën për personat që kanë probleme me zemrën

Skencëtarët kanë krijuar një “pëlhurë akustike” e cila mund të zbulojë rrahjet e zemrës suaj. Sipas mediave

Porsche 911 Turbo e verdhë duket e mrekullueshme

Porsche 911 Turbo e verdhë duket e mrekullueshme

Megjithesen nuk është një model “i vërtetë” 911 GT, syri me më pak përvojë mund ta gjejë atë ndryshe

Pas dy vitesh pandemi, Google rikthen punonjësit në zyra

Pas dy vitesh pandemi, Google rikthen punonjësit në zyra

Pas dy vitesh punë nga shtëpia, punonjësit e Google në SHBA do të rikthehen në zyra më 4 Prill. Google së bashku me gjigantët

 Problem i (pa)shmangshëm, studimi i ri për ndryshimet klimatike më shqetësuesi deri tani

Problem i (pa)shmangshëm, studimi i ri për ndryshimet klimatike më shqetësuesi deri tani

Një raport i ri mbi ndikimet e ndryshimeve klimatike ka të ngjarë të jetë vlerësimi më shqetësues deri më

Snapchat lejon përdoruesit të ndryshojnë emrin FEBRUARY 18, 2022  GALILEO

Snapchat lejon përdoruesit të ndryshojnë emrin FEBRUARY 18, 2022 GALILEO

Aplikacioni Snapchat do të sjellë së shpejti një funksionalitet të kërkuar nga të gjithë përdoruesit: një mënyrë

A janë të vetëdijshëm njerëzit që ndodhen në gjendje kome?

A janë të vetëdijshëm njerëzit që ndodhen në gjendje kome?

Të dështosh të testosh vetëdijen duke përdorur teknologji si fMRI, do të thotë të privosh dhjetëra mijëra pacientë

“Jahti fluturues” do të bëhet realitet në vitin 2023

“Jahti fluturues” do të bëhet realitet në vitin 2023

Nëse mendoni se i keni parë të gjitha kur bëhet fjalë për konceptet unike të varkave dhe super jahteve, mendoni përsëri

Spiegel: E ardhmja e mediave sociale do të jetë si TikTok-u

Spiegel: E ardhmja e mediave sociale do të jetë si TikTok-u

Të gjithë e dimë se Snapchat shpiku formatin Stories për të ndarë foto dhe video që zhduken. Kompania, së bashku me Facebook,

Helmet paralizuese të botoksit mund të shpërndahen edhe në pjesë të tjera të trupit

Helmet paralizuese të botoksit mund të shpërndahen edhe në pjesë të tjera të trupit

Helmet paralizuese brenda botoskit mundet të udhëtojnë brenda pjesëve të tjera të trupit tuaj, ka bërë të ditur një