RTSH 24 Live

Serbi

Përleshja mes tifozëve serbë dhe anglezë, mediat kroate: U përfshi edhe djali i Vuçiçit, mbrohej nga “Kobra-t”

Përleshja mes tifozëve serbë dhe anglezë, mediat kroate: U përfshi edhe djali i Vuçiçit, mbrohej nga “Kobra-t”

Në përleshjen e pasdites së sotme në Gjermani mes tifozëve serbë dhe atyre anglezë dyshohet se është përfshirë

"Asociacioni? Serbët në Kosovë të mësojnë nga gabimet e serbëve në Kroaci"

"Asociacioni? Serbët në Kosovë të mësojnë nga gabimet e serbëve në Kroaci"

Kryetari i Këshillit Popullor Serb dhe përfaqësuesi i serbëve në Kroaci, Milorad Pupovac, e sheh me skepticizëm strukturën e "Asociacionit"

Beogradi s'do të lejojë festivalin "Mirëdita, dobar dan!", por organizatorët s'ndalen

Beogradi s'do të lejojë festivalin "Mirëdita, dobar dan!", por organizatorët s'ndalen

Kryebashkiaku i Beogradit është shprehur kundër mbajtjes së festivalit "Mirëdita, dobar dan!", i cili promovon bashkëpunimin dhe dialogun

Vuçiq akuzon ndërkombëtarët për ndërhyrje: Ballkani do ishte më mirë po t’i zgjidhte punët vetë

Vuçiq akuzon ndërkombëtarët për ndërhyrje: Ballkani do ishte më mirë po t’i zgjidhte punët vetë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka akuzuar ndërkombëtarët për ndërhyje në punët e Ballkanit Perëndimor.

 Ambasadori amerikan: Serbisë nuk do t’i kërkohet njohja de jure e Kosovës për të hyrë në BE!

Ambasadori amerikan: Serbisë nuk do t’i kërkohet njohja de jure e Kosovës për të hyrë në BE!

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Christopher Hill, ka deklaruar se Bashkimi Evropian nuk do të kërkojë

Kryeministri serb Vuçeviq: Gjeopolitika po e shtyn çështjen e Kosovës, duhet të bisedojmë

Kryeministri serb Vuçeviq: Gjeopolitika po e shtyn çështjen e Kosovës, duhet të bisedojmë

Kryeministri serb, Millosh Vuçeviq, mendon se situata gjeopolitike po e shtyn konfliktin e vendit me Kosovën, por edhe qëndrimet e homologut Albin

"Serbia dëshiron një Kosovë pa shqiptarë", historiani: Duan të ushtrojnë ndikimin e Serbisë së Madhe

"Serbia dëshiron një Kosovë pa shqiptarë", historiani: Duan të ushtrojnë ndikimin e Serbisë së Madhe

“Kuvendi gjithëserb” u mblodh të shtunën (8 qershor) në Beograd, ku udhëheqës të Serbisë dhe të entitetit

Në Beograd mbahet “Kuvendi gjithëserb” i Serbisë dhe Republikës Serbe

Në Beograd mbahet “Kuvendi gjithëserb” i Serbisë dhe Republikës Serbe

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç tha të shtunën se dialogu është rruga thelbësore për zgjidhjen e problemeve

Arrestimi i shtetasve të Kosovës nga Serbia për krime lufte, DASH bën thirrje për proces të drejtë ligjor

Arrestimi i shtetasve të Kosovës nga Serbia për krime lufte, DASH bën thirrje për proces të drejtë ligjor

Departamenti amerikan i Shtetit (DASH) i ka thënë të mërkurën Radios Evropa e Lirë se është në dijeni për arrestimin

Bërnabiq kërkon sqarime nga OSBE-ODIHR pas kritikave për zgjedhjet lokale

Bërnabiq kërkon sqarime nga OSBE-ODIHR pas kritikave për zgjedhjet lokale

Kryetarja e Parlamentit dhe ish-kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, i ka kërkuar ODIHR-it të sqarojë në detaje kritikat për

Zgjedhjet lokale, Ardita Sinani nga PVD fitoi Preshevën, Arbër Pajaziti nga APN Bujanocin

Zgjedhjet lokale, Ardita Sinani nga PVD fitoi Preshevën, Arbër Pajaziti nga APN Bujanocin

Ardita Sinani, këshilltarja e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, nga Partia për Veprim Demokratik fitoi shumicën e votave në zgjedhjet

Mbyllen votimet në Serbi, 89 qytete dhe komuna votuan për drejtuesit vendor

Mbyllen votimet në Serbi, 89 qytete dhe komuna votuan për drejtuesit vendor

Në Preshevë dhe në Bujanoc janë mbyllur vendvotimet. Qytetarët serbë votuan këtë 2 qershor në zgjedhjet lokale në

Zgjedhjet lokale në Preshevë dhe Bujanoc, deputeti shqiptar në Serbi: Beogradi po ndërhyn në proces

Zgjedhjet lokale në Preshevë dhe Bujanoc, deputeti shqiptar në Serbi: Beogradi po ndërhyn në proces

Shaip Kamberi, deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, ka  deklaruar se institucionet shtetërore serbe janë duke ndërhyrë

BE-ja paralajmëron vendosjen e FRONTEX-it në Serbi

BE-ja paralajmëron vendosjen e FRONTEX-it në Serbi

Këshilli i Bashkimit Evropian (BE) ka dhënë dritën e gjelbër për nënshkrimin e një marrëveshjeje me Serbinë, e

Ligji për "agjentët e huaj" në Republikën Serpska, tërhiqet nga rendi i ditës në Asamblenë Kombëtare

Ligji për "agjentët e huaj" në Republikën Serpska, tërhiqet nga rendi i ditës në Asamblenë Kombëtare

Ligji për "agjentët e huaj", që parashikon regjistrim të veçantë dhe aktivitetin e punës së organizatave jofitmprurëse,

Serbia thërret rezervistë, sipas analistëve vendi duhet të përgatitet për çdo skenar  

Serbia thërret rezervistë, sipas analistëve vendi duhet të përgatitet për çdo skenar  

Qytetarët në Serbi kanë filluar të marrin thirrje për t’u përfshirë në stërvitje ushtarake.  Aleksandar Radiç,

Kurti: BE e SHBA sillen shumë butë ndaj Serbisë, ta detyrojnë t’i vendosë sanksione Rusisë

Kurti: BE e SHBA sillen shumë butë ndaj Serbisë, ta detyrojnë t’i vendosë sanksione Rusisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po tregohen të buta ndaj Serbisë. Sipas

 Shkupi votoi pro gjenocidit serb, Vuçiç thotë se u zhgënjye shumë nga vota Maqedonisë së Veriut për Srebrenicën

Shkupi votoi pro gjenocidit serb, Vuçiç thotë se u zhgënjye shumë nga vota Maqedonisë së Veriut për Srebrenicën

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç është shprehur se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia e Veriut

Zaimi: Rezoluta e Srebrenicës, paralajmërim për Serbinë

Zaimi: Rezoluta e Srebrenicës, paralajmërim për Serbinë

President serb, Aleksandar Vuçiq, deklaroi pas miratimit të rezolutës për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë se qëllimi i saj

Instituti serb, letër Asamblesë së NATO: Anëtarësimi i asociuar i Kosovës, precedent i rrezikshëm

Instituti serb, letër Asamblesë së NATO: Anëtarësimi i asociuar i Kosovës, precedent i rrezikshëm

Instituti Ndërkombëtar për Sigurinë me qendër në Beograd i ka bërë thirrje përmes një letre Asamblesë Parlamentare

Vuçiq kërcënohet me vdekje duke e krahasuar me rastin e kryeministrit sllovak Robert Fico

Vuçiq kërcënohet me vdekje duke e krahasuar me rastin e kryeministrit sllovak Robert Fico

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Brendshëm i Serbisë, Ivica Daçiq tha se presidenti serb Aleksandar Vuçiq është kërcënuar

Kosova njoftoi se do të ketë gati një draft-statut për Asociacionin, reagon Vuçiç: Mashtrim dhe përpjekje joserioze

Kosova njoftoi se do të ketë gati një draft-statut për Asociacionin, reagon Vuçiç: Mashtrim dhe përpjekje joserioze

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, e quajti “mashtrim dhe përpjekje joserioze” nga Kosova njoftimin se ajo synon ta hartojë

Gruaja e presidentit Zelensky takohet me Vuçiçin në Beograd

Gruaja e presidentit Zelensky takohet me Vuçiçin në Beograd

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç është takuar sot në Beograd me Olena Zelenskën, bashkëshorten e presidentit ukrainas Volodymey

 Mediat serbe: Autoritetet në Kosovë i ndalojnë vizitën kreut të Kishës Ortodokse Serbe dhe shtatë peshkopëve tjerë

Mediat serbe: Autoritetet në Kosovë i ndalojnë vizitën kreut të Kishës Ortodokse Serbe dhe shtatë peshkopëve tjerë

Siç shkruajnë mediat në Beograd, autoritetet e Kosovës sot në Merdare nuk ia kanë lejuar hyrjen Patriarkut Serb Porfirije dhe prijësve