RTSH 24 Live

Televizion

Mirëmëngjes Shqipëri - Ja çfarë do të ndiqni  nesër më 22 Janar 2021.

Mirëmëngjes Shqipëri - Ja çfarë do të ndiqni nesër më 22 Janar 2021.

Sa ndikim duhet të kenë gjyshërit në rritjen e fëmijës? Kjo është tema për të cilën do të diskutojmë

Sonte në emisionin ‘Dekalog’ në RTSH24: 21 janar 2011-21 janar 2021, 10 vjet nga ngjarja më e rëndë në 30 vjet

Sonte në emisionin ‘Dekalog’ në RTSH24: 21 janar 2011-21 janar 2021, 10 vjet nga ngjarja më e rëndë në 30 vjet

Sonte, 21 janar 2021, në orën 20:30, në emisionin "Dekalog" të gazetarit Roland Qafoku në RTSH24, do të diskutohet tema: 21 JANAR 2011-21

Sonte në emisionin ‘Dekalog’ në RTSH24: Inagurimi i presidentit të 46-të, Joe Biden

Sonte në emisionin ‘Dekalog’ në RTSH24: Inagurimi i presidentit të 46-të, Joe Biden

Sonte, 20 janar 2021, në orën 20:30, në emisionin "Dekalog" të gazetarit Roland Qafoku në RTSH24, do të diskutohet tema: INAGURIMI

Mirëmëngjes Shqipëri - Ja çfarë do të ndiqni  sot më 21 Janar  2021.

Mirëmëngjes Shqipëri - Ja çfarë do të ndiqni sot më 21 Janar 2021.

Fjala motivuese që i thua vetes çdo mëngjes? Kjo është tema për të cilën do të diskutojmë në mëngjes

"Përballë", Zgjedhjet e 25 prillit, Çuçi: Angazhohem që policia të mos njolloset nga politika në zgjedhje

"Përballë", Zgjedhjet e 25 prillit, Çuçi: Angazhohem që policia të mos njolloset nga politika në zgjedhje

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi thotë se shërbimi për cështjet e brendshme dhe ankesat po vijon hetimin sa i përket

Mediu : 99.9% jam për marrëveshje, nëse PD se do PR, dal më vete

Mediu : 99.9% jam për marrëveshje, nëse PD se do PR, dal më vete

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu beson se negociatat me liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha mbi zgjedhjet e 25  prillit do të

Vrasja e Klodian Rashës, ministri Çuçi në 'Përballë': “ Vazhdon hetimi për sjelljen e policisë” 

Vrasja e Klodian Rashës, ministri Çuçi në 'Përballë': “ Vazhdon hetimi për sjelljen e policisë” 

Hetimet për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha nga një oficer policie ende s’janë mbyllur. Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi,

Zgjedhjet e 25 prillit Çuçi: “ Do të angazhohem që policia të mos njolloset nga politika dhe grupet kriminale”

Zgjedhjet e 25 prillit Çuçi: “ Do të angazhohem që policia të mos njolloset nga politika dhe grupet kriminale”

Ministri i brendshëm Bledi Çuçi, thotë se roli i policisë së shtetit ditën e zgjedhjeve të 25 prillit do të jetë

Sonte në emisionin ‘Përballë’ në RTSH1-HD: Policia në testin e zgjedhjeve

Sonte në emisionin ‘Përballë’ në RTSH1-HD: Policia në testin e zgjedhjeve

Bledi Çuçi, ministri i ri i Brendshëm, i katërti i kësaj mazhorance,  dhe i 25 i tranzicionit ka deklaruar se në fund të

   Sonte në emisionin ‘Dekalog’ në RTSH 24: Opozita dhe pandemia e covid-19

Sonte në emisionin ‘Dekalog’ në RTSH 24: Opozita dhe pandemia e covid-19

Sonte, 19 janar 2021, në orën 20:30, në emisionin "Dekalog" të gazetarit Roland Qafoku në RTSH24, do të diskutohet tema "OPOZITA DHE

Mirëmëngjes Shqipëri - Ja çfarë do të ndiqni sot më 20 Janar 2021.

Mirëmëngjes Shqipëri - Ja çfarë do të ndiqni sot më 20 Janar 2021.

Sa kohë shpenzoni zakonisht gjatë ditës duke pirë kafe? Kjo është tema për të cilën do të diskutojmë në

Skënder Gjinushi në "Dekalog": Fushat që do kenë përparësi për tu bërë anëtar i Akademisë së Shkencave

Skënder Gjinushi në "Dekalog": Fushat që do kenë përparësi për tu bërë anëtar i Akademisë së Shkencave

Akademia e Shkencave të Shqipërisë ka 49 anëtarë. 8 janë nga fusha e gjuhë-letërsisë, 18 nga shkencat ekzakte, 5 mjekësia,

Skënder Gjinushi në "Dekalog": Do ketë ndryshime, por standardi i shqipes nuk preket

Skënder Gjinushi në "Dekalog": Do ketë ndryshime, por standardi i shqipes nuk preket

Një nga debatet më të mëdha të këtyre 30 viteve në Shqipëri ka qenë gjuha standarde shqipe. Disa gjuhëtarë

Skënder Gjinushi në "Dekalog": Në nëntor 2021 do mbahet Kuvendi i Albanologjisë

Skënder Gjinushi në "Dekalog": Në nëntor 2021 do mbahet Kuvendi i Albanologjisë

Në muajin nëntor pritet të mbahet në Tiranë Kuvendi i Albanologjisë. Lajmi u bë publik nga Kryetari i Akademisë së Shkencave

Mirëmëngjes Shqipëri - Ja çfarë do të ndiqni  sot më 19  Janar  2021.

Mirëmëngjes Shqipëri - Ja çfarë do të ndiqni sot më 19 Janar 2021.

Personi që ka ndikuar më shumë në jetën tuaj? Kjo është tema për të cilën do të diskutojmë në mëngjes

Emisioni ‘Dekalog’ në RTSH24, i ftuar kryetari i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi

Emisioni ‘Dekalog’ në RTSH24, i ftuar kryetari i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi

Sonte, 18 janar 2021, në orën 20:30 në RTSH 24 në emisionin  “Dekalog” nga gazetari Roland Qafoku, do të diskutohet mbi

Qyteti im "Çorovoda"

Qyteti im "Çorovoda"

Arkitektja natyrë e ka stisur me shumë ëmbëlsi qytetin e vogël të Çorovodës, i cili nderet midis dy lumenjve që zbresin

Qyteti im "Amantia"

Qyteti im "Amantia"

Kërkimet e para për identifikimin e rrënojave të Amantias filluan në shek. XIX. Në gjurmimet e para ajo u lokalizua në rrënojat

Qyteti im "Roshniku"

Qyteti im "Roshniku"

Ka një bukuri të rrallë natyrore kur zbret ketu ne Roshnik. Historia e Roshnikut është e hershme dhe mund ta gjesh në defterët

Mirëmëngjes Shqipëri - Ja çfarë do të ndiqni  sot më 18 Janar 2021.

Mirëmëngjes Shqipëri - Ja çfarë do të ndiqni sot më 18 Janar 2021.

A e pëlqeni turizmin dimëror? Kjo është tema për të cilën do të diskutojmë në mëngjes duke mirëpritur

Emisioni ‘Dekalog’ në RTSH 24, Ekonomi: Nga nesër, nafta do të jetë falas për fermerët

Emisioni ‘Dekalog’ në RTSH 24, Ekonomi: Nga nesër, nafta do të jetë falas për fermerët

Duke filluar nga nesër, nafta do të jetë falas për fermerët. Kështu ka deklaruar ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural,

Mirëmëngjes Shqipëri - Ja çfarë do të ndiqni  sot më 15 Janar 2021.

Mirëmëngjes Shqipëri - Ja çfarë do të ndiqni sot më 15 Janar 2021.

Cila është për ju dita më e bukur e javës? Kjo është tema për të cilën do të diskutojmë në mëngjes

Sonte, në emisionin ‘Dekalog’ në RTSH 24, e ftuar ministrja e Bujqësisë, Milva Ekonomi

Sonte, në emisionin ‘Dekalog’ në RTSH 24, e ftuar ministrja e Bujqësisë, Milva Ekonomi

Sonte, në orën 20:30, në emisionin "Dekalog" të gazetarit Roland Qafoku në RTSH 24, do të diskutohet tema: E ARDHMJA E BUJQËSISË

Emisioni 'Dekalog' në RTSH 24, Këlliçi: Me ardhjen në pushtet të PD, do anulohet ligji i 'Arsimit të Lartë'

Emisioni 'Dekalog' në RTSH 24, Këlliçi: Me ardhjen në pushtet të PD, do anulohet ligji i 'Arsimit të Lartë'

Forumi rinor i Partisë Demokratike ishte qendra e diskutimit mbrëmjen e kësaj të mërkure në studion e emisionit 'Dekalog' të gazetarit