RTSH 24 Live

Televizion

Zogaj: Rama bën gabim. Nuk imagjinohet SPAK, pa mbështetjen e SHBA dhe BE

Zogaj: Rama bën gabim. Nuk imagjinohet SPAK, pa mbështetjen e SHBA dhe BE

Analisti Preç Zogaj, vlerëson se kryeministri Rama e tepron dhe bën gabim që pretendon se Reforma në Drejtësi ka vetëm autorësinë

Gazetari Kikia ndalohet në Athinë nga policia: Emri im figuronte në 'listën e zezë' të ambasadës greke

Gazetari Kikia ndalohet në Athinë nga policia: Emri im figuronte në 'listën e zezë' të ambasadës greke

Analisti Mentor Kikia, në emisionin ‘3D’ në RTSH ka vënë theksin në faktin që nga institucionet e shtetit grek janë

Nesturi: Rama hapi garën brenda të vetëve

Nesturi: Rama hapi garën brenda të vetëve

Kongresi i Jashtëzakonshëm i PS-së ka qenë mbrëmjen e së premtes tema qëndrore e emisionit ‘3D’ në RTSH, drejtuar

Dragi president i mundshëm i Komisionit të BE-së

Dragi president i mundshëm i Komisionit të BE-së

Ish-shefi i Bankës Qendrore Evropiane Mario Dragi ( Mario Draghi ) po shfaqet si një kandidat i mundshëm për të zëvendësuar Ursula

Vrasja e 41-vjeçarit- Avokati Cakrani: Fieri ka qenë hambar i prostitucionit dhe trafikut të qenieve njerëzore

Vrasja e 41-vjeçarit- Avokati Cakrani: Fieri ka qenë hambar i prostitucionit dhe trafikut të qenieve njerëzore

Elton Javori, 41 vjeç me banim në Fier mbeti i vrarë zjarri paraditen e së enjtes (7 dhjetor) ndërsa është identifikuar autori,

Gjermania ndryshon ligjin e emigracionit/ Shini: Ka një sërë lehtësirash, ja kategoritë që preken

Gjermania ndryshon ligjin e emigracionit/ Shini: Ka një sërë lehtësirash, ja kategoritë që preken

Ndryshimet në ligjin gjerman për emigrantët ka qenë në fokus të diskutimit në emisionin “Mirëmëngjesi Shqipëri”. Eksperti

Rezultatet negative të “Pisa 2022”- Janaqi: Të rishikohen politikat arsimore, të përshtaten me kërkesat e kohës

Rezultatet negative të “Pisa 2022”- Janaqi: Të rishikohen politikat arsimore, të përshtaten me kërkesat e kohës

Aftësitë e nxënësve në Shqipëri në lëndët e matematikës, leximit dhe shkencës janë përkeqësuar.

Festivali i 62-të i Këngës/ Prezantuesja Krisa Çaushi: Kanë filluar provat intensive. Festivali i këtij viti, krejtësisht ndryshe

Festivali i 62-të i Këngës/ Prezantuesja Krisa Çaushi: Kanë filluar provat intensive. Festivali i këtij viti, krejtësisht ndryshe

Edhe disa ditë na ndajnë nga ngjarja më e rëndësishme muzikore në vend, teksa në datat 19-22 dhjetor do të mbahet Festivali

Ekskluzive – Vrasja e Liridona Ademajt, gazetarja: Në Suedi jetonin në bodrum, por Naimi bleu vilë në Prishtinë

Ekskluzive – Vrasja e Liridona Ademajt, gazetarja: Në Suedi jetonin në bodrum, por Naimi bleu vilë në Prishtinë

Gazetarja nga Kosova Albionë Zhitia në një lidhje Skype me emisionin “Jetë Shqiptare” ka dhënë detaje ekskluzive në

Mjeku Bardhi tregon si ndikon shëndeti i zorrëve në gjendjen shpirtërore

Mjeku Bardhi tregon si ndikon shëndeti i zorrëve në gjendjen shpirtërore

Mjeku Luçiano Bardhi i ftuar në emisionin “Mirëmëngjesi Shqipëri” ka folur për shëndetin e zorrëve dhe ndikimin

Fest '62, këngëtarët nisin provat me orkestrën dhe bendin

Fest '62, këngëtarët nisin provat me orkestrën dhe bendin

Teksa 13 dite na ndajnë nga ngjarja  më e rëndësishme e muzikës së lehtë shqiptare, Festivali i 62-të i këngës

Alarmi për stuhitë diellore, astrofizikanti: Aktivitet i vazhdueshëm. Mikrorrymat mund të ndikojnë te pajisjet që kemi

Alarmi për stuhitë diellore, astrofizikanti: Aktivitet i vazhdueshëm. Mikrorrymat mund të ndikojnë te pajisjet që kemi

Shkencëtarët kanë dhënë alarmin se Toka do të përballet me stuhi diellore në vitin 2024, por për astrofizikantin Enkelejd

Zbulohet banesa që shërbente si bazë grupesh kriminale, Petraj: Grupi hetimor duhej të konservonte zonën

Zbulohet banesa që shërbente si bazë grupesh kriminale, Petraj: Grupi hetimor duhej të konservonte zonën

Zbulimi i një banesë në Lezhë e cila shërbente si bazë e grupeve kriminale, ka qenë në fokus të diskutimit në emisionin

"Lotët nëpër faqe", Mihrije Braha kujton detaje nga pjesëmarrja e parë në Festivalin e Këngës në RTSH

"Lotët nëpër faqe", Mihrije Braha kujton detaje nga pjesëmarrja e parë në Festivalin e Këngës në RTSH

Këngëtarja e mirënjohur Mihrije Braha ka kujtuar në emisionin “Mirëmëngjesi Shqipëri” vitin 1992. Braha ka deklaruar

Përdorimi SKY ECC dhe Encro Chat nga policët / Semanaj: Gjuha Shqipe e dyta më e përdorur në  SKY- Havari: Nuk kam besim tek vetëdeklarimi!

Përdorimi SKY ECC dhe Encro Chat nga policët / Semanaj: Gjuha Shqipe e dyta më e përdorur në SKY- Havari: Nuk kam besim tek vetëdeklarimi!

 Urdhri i posaçëm  i ministrit të Brendshëm Taulant Balla për vetëdeklarimin e të gjithë punonjësve të

Vrasja tragjike e 14-vjeçares në Maqedoninë e Veriut- Avokati Avdiu: Të rikthehet dënimi kapital

Vrasja tragjike e 14-vjeçares në Maqedoninë e Veriut- Avokati Avdiu: Të rikthehet dënimi kapital

Për emisionin “Jetë Shqiptare”, Gazetari Avni Tahiri ka risjellë edhe një njëherë skemën e ngjarjes së trishtë

Ndarja nga jeta e Mirush Kabashit, Zamira Kita dhe Margarita Xhepa: Humbje e madhe, ja cila ishte dëshira e tij

Ndarja nga jeta e Mirush Kabashit, Zamira Kita dhe Margarita Xhepa: Humbje e madhe, ja cila ishte dëshira e tij

Teatri, filmi, arti, por dhe gjithë shqiptarët, janë sot në zi për “Nderin e Kombit” që mbylli sytë përgjithmonë.

Ekskluzive/ Marjana Kondi mes lotësh: Mirush Kabashi i pavdekshëm

Ekskluzive/ Marjana Kondi mes lotësh: Mirush Kabashi i pavdekshëm

Ndarja nga jeta e artistit të madh që ngriti peshë sallat kudo ku performoi, ka lënë një boshllëk jo vetëm te arti e artistët,

Theu 3 herë rekordin botëror, Arbnora Fejza-Idrizi synon rekord të ri me flamurin kuqezi

Theu 3 herë rekordin botëror, Arbnora Fejza-Idrizi synon rekord të ri me flamurin kuqezi

Ka thyer 3 herë rekordin Guines dhe është pretendente për të katërtin. Bëhet fjalë për Arbnora Fejza-Idrizi, e cila

Alibali: Berisha po trashëgon aksionet te familja e tij

Alibali: Berisha po trashëgon aksionet te familja e tij

Juristi Neritan Alibali, shprehet se nuk impresionohet nëse vendoset apo jo Argita në krye të PD-së. Sipas tij, ajo ka të gjitha të

Debati/ Dedaj: Nëse PD ka këtë mentalitet, duhet zhdukur. Argita Berisha vjen si non-grata. Baçi: Ti je me mision këtu

Debati/ Dedaj: Nëse PD ka këtë mentalitet, duhet zhdukur. Argita Berisha vjen si non-grata. Baçi: Ti je me mision këtu

Gazetari Reldar Dedaj dhe deputeti Luan Baçi u përfshinë në një debat mbrëmjen e kësaj të hënë (4 dhjetor) në

Pano Soko: A e mund Argita Ramën? Ajo mban mbi supe mëkatet e të atit

Pano Soko: A e mund Argita Ramën? Ajo mban mbi supe mëkatet e të atit

Analisti Pano Soko, në emisionin ‘3D’ në RTSH, e ka komentuar si gjest trashëgimie prezencën e Argita Berishës në Kuvendin

Baçi: Argita mbajti një fjalim të thjeshtë. Do të ketë ndikim pozitiv

Baçi: Argita mbajti një fjalim të thjeshtë. Do të ketë ndikim pozitiv

Deputeti i PD-së, Luan Baçi, në emisionin ‘3D’ në RTSH deklaroi sa dalja e Argita Berishës në Kuvendin e ‘Rithemelimit’

Kadilli: Berisha bëri atë që nuk bëri Enveri. Rithemelimi, projekt i familjes së tij

Kadilli: Berisha bëri atë që nuk bëri Enveri. Rithemelimi, projekt i familjes së tij

Fatbardh Kadilli, anëtar i Këshillit Kombëtar PD nuk i ka kursyer akuzat ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha. Në një lidhje me “Skype”