RTSH 24 Live

Euro 2024

Disfata e 2-të radhazi në finalen e Europianit, Anglia rikthehet në shtëpi. Emrat që mund të zëvendësojnë Southgate-in

Disfata e 2-të radhazi në finalen e Europianit, Anglia rikthehet në shtëpi. Emrat që mund të zëvendësojnë Southgate-in

Ekipi kombëtar i Anglisë ka fluturuar sot për në vendlindje pas disfatës në finalen e Kupës së Europës përballë

Si magjistarët e rinj, Williams dhe Yamal kurorëzuan Spanjën me yllin e katërt

Si magjistarët e rinj, Williams dhe Yamal kurorëzuan Spanjën me yllin e katërt

BERLIN – Mikel Oyarzabal ishte autori i golit të fitores së Spanjës në Euro 2024 kundër Anglisë por triumfi i “La Rojas”

Spanja kampione e Euro 2024. Mposht 2 me 1 Anglinë në finalen dramatike në Berlin

Spanja kampione e Euro 2024. Mposht 2 me 1 Anglinë në finalen dramatike në Berlin

Spanja është kampione e Euro 2024 pasi ka mposhtur në shifrat 2 me 1 Anglinë. Në këtë mënyrë, Spanja rrëmbyen për

Shifrat e çmendura që marrin skuadrat në Euro 2024, sa përfitojnë Anglia dhe Spanja

Shifrat e çmendura që marrin skuadrat në Euro 2024, sa përfitojnë Anglia dhe Spanja

Finalja e Euro 2024 e mbrëmjes së sotme e cila sapo ka startuar do të tregojë se cila skuadër do të triumfojë  Anglia dhe

Finalja e madhe e Berlinit, Spanja dhe Anglia kërkojnë të shkruajnë historinë e Europianit

Finalja e madhe e Berlinit, Spanja dhe Anglia kërkojnë të shkruajnë historinë e Europianit

Spanja dhe Anglia do të zbresin sonte në fushë për të kërkuar triumfin në Kampionatin Europian që do të vendoset në

Pesë betejat që do ta vendosin finalen

Pesë betejat që do ta vendosin finalen

Anglia do të kërkojë më shumë histori të dielën kur do të përballet me Spanjën në finalen e Euro 2024 në

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun  

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun  

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka deklaruar se “Tre Luanëve” do t’u duhet të prodhojnë performancën "perfekte" për

Lagjja që rifitoi krenarinë e saj falë sensacionit të futbollit Lamine Yamal. Historia prekëse që fsheh numri 304

Lagjja që rifitoi krenarinë e saj falë sensacionit të futbollit Lamine Yamal. Historia prekëse që fsheh numri 304

Lamin Yamal është duke jetuar ëndrrën më të madhe që mund të kishte çdo adoleshent, duke qenë pjesë e rëndësishme

Finalja e Berlinit, Fuente: Më 14 korrik, spektakël i vërtetë. Anglinë do ta godasim me kundërsulm

Finalja e Berlinit, Fuente: Më 14 korrik, spektakël i vërtetë. Anglinë do ta godasim me kundërsulm

Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente ka deklaruar se ekipi i La Rojas do të përpiqet të imponojë stilin e saj të lojës në

Anglia në finale, Mbreti Charles: Na bëtë me zemër. Ndaj Spanjës e mbyllni brenda 90 minutave

Anglia në finale, Mbreti Charles: Na bëtë me zemër. Ndaj Spanjës e mbyllni brenda 90 minutave

Mbreti Charles ka uruar ekipin anglez të futbollit për arritjen në finalen e Euro 2024, ndërsa ka kërkuar që lojtarët të

Euro 2024- Anglia mposht Holandën dhe luan finalen e madhe ndaj Spanjës më 14 korrik

Euro 2024- Anglia mposht Holandën dhe luan finalen e madhe ndaj Spanjës më 14 korrik

Anglia është skuadra e dytë finaliste e cila do të përballet me Spanjën në Berlin më 14 korrik. “Tre Luanët”

Euro 2024-Sonte gjysmëfinalja e dytë Holandë vs Angli. Fituesi ndeshet me Spanjën më 14 korrik në Berlin

Euro 2024-Sonte gjysmëfinalja e dytë Holandë vs Angli. Fituesi ndeshet me Spanjën më 14 korrik në Berlin

Holanda dhe Anglia do të zbresin sonte në fushën e blertë për të kërkuar një vend në finalen e Kampionatit Europian,

Lamine Yamal theu rekordin e Peles: Për ditëlindjen e 17-të, dua Kupën e Europës

Lamine Yamal theu rekordin e Peles: Për ditëlindjen e 17-të, dua Kupën e Europës

16-vjeçari i Spanjës, Lamine Yamal i cili u zgjodh lojtari i ndeshjes pasi shënoi një gol të jashtëzakonshëm ndaj Spanjës

Euro 2014- Angli vs Holandë, gjithçka duhet të dini për gjysmëfinalen e dytë

Euro 2014- Angli vs Holandë, gjithçka duhet të dini për gjysmëfinalen e dytë

Anglia do të kërkojë finalen e Kampionatit Evropian, kur të ndeshet të mërkurën me Holandën në Dortmund në gjysmëfinalen

Spanja në finalen e Berlinit të Euro 2024, mposht Francën me përmbysje

Spanja në finalen e Berlinit të Euro 2024, mposht Francën me përmbysje

Spanja është skuadra e parë finaliste e Kampionatit Europian pasi fitoi 2 -1 me përmbysje ndaj Francës në ndeshjen e luajtur në

Euro 2024- Spanja përmbys Francën, “Gjelat” kërkojnë barazimin

Euro 2024- Spanja përmbys Francën, “Gjelat” kërkojnë barazimin

Spanja ka përmbysur Francën në 2-1 pas pësimit të golit të parë në fillimin e lojës. Megjithëse “Gjelat”

“Një kapiten që turpëron Spanjën”, gruaja e Alvaro Moratës përfshihet në “sherrin” mes lojtarit dhe medias spanjolle

“Një kapiten që turpëron Spanjën”, gruaja e Alvaro Moratës përfshihet në “sherrin” mes lojtarit dhe medias spanjolle

Prej disa vitesh, Álvaro Morata, kapiteni i kombëtares spanjolle është në telashe me një pjesë të tifozëve dhe shtypit

Skandal seksual në Kaiserau, Prokuroria e Dortmundit heton një anëtar të stafit kuqezi

Skandal seksual në Kaiserau, Prokuroria e Dortmundit heton një anëtar të stafit kuqezi

Mediet gjermane kanë bërë me dije se Prokuroria e Dortmundit po heton një anëtar të stafit të Shqipërisë në Kampionatin

Preku topin me dorë brenda zonës, reagon Cucurella: Respektoj vendimin e arbitrit

Preku topin me dorë brenda zonës, reagon Cucurella: Respektoj vendimin e arbitrit

Pasi mposhti Kroacinë, Italinë, Shqipërinë dhe Gjeorgjinë, tre herë kampionia e Europës, Spanja u përball me provën

Toni Kroos : “Pra kaq ishte”

Toni Kroos : “Pra kaq ishte”

Toni Kroos “var këpucët në gozhdë”, ku me një mesazh emocional lamtumire ‘përlot’ tifozët e tij 

Ballkani paguan më shumë gjoba për tifozët në “Euro 2024”

Ballkani paguan më shumë gjoba për tifozët në “Euro 2024”

Me më shumë se 1.2 milionë euro janë gjobitur shoqatat e kombëtareve të futbollit që morën pjesë në Kampionatin

Pse luajti Xhaka i lënduar në ndeshjen ndaj Anglisë?

Pse luajti Xhaka i lënduar në ndeshjen ndaj Anglisë?

Ndonëse i lënduar, kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, luajti në çerekfinalen e Euro 2024 ndaj Anglisë. Pavarësisht se kishte

Pse lojtarët i shqyejnë çorapet?

Pse lojtarët i shqyejnë çorapet?

E keni vënë re në këtë kampionat europian? Shumë futbollistë kanë vrima në çorape - por pse është kështu? Jude

Euro 2024- Holanda mposht me përmbysje Turqinë dhe gjen Anglinë në gjysmëfinale

Euro 2024- Holanda mposht me përmbysje Turqinë dhe gjen Anglinë në gjysmëfinale

Holanda mposhti 2 me 1 Turqinë duke kaluar në gjysmëfinalen e Kampionatit Europian ku do të ndeshet me Anglinë e cila po sot kaloi Zvicrën