RTSH 24 Live

Rajon

Erdogan: Turqia dhe Izraeli shpime të përbashkëta për prodhimin e energjisë

Erdogan: Turqia dhe Izraeli shpime të përbashkëta për prodhimin e energjisë

Turqia dhe Izraeli kanë rënë dakord të fillojnë shpimet e përbashkëta për kërkimin e naftës dhe gazit natyror për

 Tuneli në gykatën malazeze, autorë të dyshuar janë 4 shtetas nga Serbia 

Tuneli në gykatën malazeze, autorë të dyshuar janë 4 shtetas nga Serbia 

       Tuneli nëntokësor rreth 30 metra i gjatë deri te depoja e Gjykatës së Lartë në Podgoricë është

Mbi 800 orë shtrirë/Konkurrentët në Malin e Zi thyejnë rekordin në garën e dembelizmit

Mbi 800 orë shtrirë/Konkurrentët në Malin e Zi thyejnë rekordin në garën e dembelizmit

Për më shumë se një muaj, 4 konkurentë në garën e dembelizmit që zhvillohet në Malin e Zi, vijojnë ende të

Eskobar: Jam i shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina

Eskobar: Jam i shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Eskobar (Escobar), tha në një intervistë

Eskobar për Malin e Zi: Qeveria duhet të përbëhet nga parti me të njëjtin fokus

Eskobar për Malin e Zi: Qeveria duhet të përbëhet nga parti me të njëjtin fokus

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Eskobar (Escobar) tha se pret formimin e një qeverie pro-evropiane

BE: Asociacioni është detyrim i Kosovës, të nisë menjëherë, pa vonesa dhe pa kushte

BE: Asociacioni është detyrim i Kosovës, të nisë menjëherë, pa vonesa dhe pa kushte

Bashkimi Evropian ka përsëritur thirrjet që Kosova të nisë menjëherë e pa vonesa punën në themelimin e Asociacionit

Eskobar: I shqetësuar, Ballkani po lëviz me dy shpejtësi për në BE

Eskobar: I shqetësuar, Ballkani po lëviz me dy shpejtësi për në BE

Ballkani Perëndimor vazhdon të luhatet në vendosmërinë për t'u bërë pjesë e Bashkimit Evropian, jo se shtetet e tij

Borel takim tradicional me liderët e rajonit: Duam ta bëjmë realitet integrimin progresiv

Borel takim tradicional me liderët e rajonit: Duam ta bëjmë realitet integrimin progresiv

Përfaqësuesi i Lartë dhe njëherazi zv.presidentin e Komisionit Evropian, Xhosep Borel (o. Josep Borrell) ka zhvilluar mbrëmjen e djeshme

Bullgaria: Zhvillimi i Korridorit Jug–Veri do të sillte stabilitet në Europën Juglindore

Bullgaria: Zhvillimi i Korridorit Jug–Veri do të sillte stabilitet në Europën Juglindore

Europa Juglindore dhe vendet e Ballkanit Perëndimor, mes tyre Shqipëria, duhet të punojnë për një ndërlidhje më të fortë

Aksidentohet autobuzi në Malin e Zi, humbin jetën tre pasagjerë, katër të tjerë në gjendje të rëndë

Aksidentohet autobuzi në Malin e Zi, humbin jetën tre pasagjerë, katër të tjerë në gjendje të rëndë

Të paktën tre persona humbën jetën, katër të tjerë janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe

Akuzat e Kurtit/ Stano: Të pabaza. BE mbështet përpjekjet e Lajçak në dialogun Kosovë-Serbi

Akuzat e Kurtit/ Stano: Të pabaza. BE mbështet përpjekjet e Lajçak në dialogun Kosovë-Serbi

Të pabaza i ka konsideruar Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, akuzat e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti drejtuar të

Eurodeputetja Von Cramon: Nëse Serbia nuk dëshiron t'i bashkohet BE-së, nuk duhet detyruar

Eurodeputetja Von Cramon: Nëse Serbia nuk dëshiron t'i bashkohet BE-së, nuk duhet detyruar

Eurodeputetja dhe raportuesja në Parlamentin Evropian për Kosovën, Viola von Kramon (Cramon) ka deklaruar se nëse Serbia nuk dëshiron të

Lajçak: SHBA-BE, në të njëjtën linjë për Ballkanin Perëndimor

Lajçak: SHBA-BE, në të njëjtën linjë për Ballkanin Perëndimor

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak (Lajcak) ka rikonfirmuar qëndrimin e SHBA dhe BE se janë

Vuçiq në Nju-Jork: Asambleja e OKB, mundësi e mirë që zëri i Ballkanit Perëndimor të dëgjohet më fort

Vuçiq në Nju-Jork: Asambleja e OKB, mundësi e mirë që zëri i Ballkanit Perëndimor të dëgjohet më fort

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq (Aleksandar Vucic), ndodhet në Nju-Jork në kuadër të javës së nivelit të lartë

Situata Kosovë-Serbi/ Lajçak paralajmëron bisedime strategjike me partnerët evropianë dhe amerikanë

Situata Kosovë-Serbi/ Lajçak paralajmëron bisedime strategjike me partnerët evropianë dhe amerikanë

Në kuadër të javës së nivelit të lartë të sesionit të 78-të të Asamblesë së Përgjithshme, i

Përmbytjet nga stuhia Daniel/ Mitsotakis prezanton planin për të përballuar krizat klimatike

Përmbytjet nga stuhia Daniel/ Mitsotakis prezanton planin për të përballuar krizat klimatike

Nga Panairi i 87-të Ndërkombëtar i Selanikut Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis prezantoi masat strukturore dhe financiare që do të

Takimi Kurti-Vuçiq, DASH shpreh zhgënjim për mosarritjen e ndonjë rezultati pozitiv

Takimi Kurti-Vuçiq, DASH shpreh zhgënjim për mosarritjen e ndonjë rezultati pozitiv

Zhgënjim ka shprehur Departamenti Amerikan i Shtetit për mos arritjen e ndonjë përparimi gjatë takimeve që u mbajtën një

Takimi në Bruksel, Vuçiq: Përfundoi pa sukses. Kurti po i shmanget formimit të Asociacionit

Takimi në Bruksel, Vuçiq: Përfundoi pa sukses. Kurti po i shmanget formimit të Asociacionit

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq (Aleksandar Vucic) ka deklaruar se takimi i zhvilluar sot (14 shtator) në Bruksel me kryeministrin e Kosovës,

Takimi Kurti–Vuçiq, kryediplomati Borel: Fillojmë rrugën e normalizimit

Takimi Kurti–Vuçiq, kryediplomati Borel: Fillojmë rrugën e normalizimit

“Bisedimet e vështira në Bruksel sapo kanë filluar.” Me këtë frazë e ka përshkruar presidenti i Serbisë, Aleksandar

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve, Kurti takohet në Bruksel me Vuçiq

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve, Kurti takohet në Bruksel me Vuçiq

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq (Aleksandar Vucic) janë takuar sot (14 shtator) në

Dialogu Kosovë – Serbi, analistët i shohin të pakta mundësitë për një përparim në bisedime

Dialogu Kosovë – Serbi, analistët i shohin të pakta mundësitë për një përparim në bisedime

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, takohen të enjten në Bruksel, mes tensionesh të

Milorad Dodik kërcënon me “pavarësi” të Republikës Serbe nga Bosnja-Hercegovina

Milorad Dodik kërcënon me “pavarësi” të Republikës Serbe nga Bosnja-Hercegovina

Presidenti i Republikës Sërpska, Milorad Dodik ka kërcënuar me shpalljen e pavarësisë së këtij  entiteti nga Bosnja

Mali i Zi/ Hapet për herë të parë shkolla e vetme shqip, Abazoviq: Vijojnë mësimet 23 nxënës

Mali i Zi/ Hapet për herë të parë shkolla e vetme shqip, Abazoviq: Vijojnë mësimet 23 nxënës

Është hapur për herë të parë shkolla e cila jep mësim në gjuhën shqipe në Rozhaj të Malit të Zi. Lajmin

“Kosova është Serbi”, parrulla nacionalizmi ndërpret përkohësisht takimin Rumani- Kosovë

“Kosova është Serbi”, parrulla nacionalizmi ndërpret përkohësisht takimin Rumani- Kosovë

 Ndeshja midis Rumanisë dhe Kosovës, e vlefshme për grupin I të Elimatoreve të Evropianit “Gjermani 2024”, ka zgjatur për