RTSH 24 Live

Politikë

Inceneratorët/ Lorenc Vangjeli: E-mailet për Ahmetajn, e vërteta ndryshe nga sa e akuzojnë

Inceneratorët/ Lorenc Vangjeli: E-mailet për Ahmetajn, e vërteta ndryshe nga sa e akuzojnë

Opozita nuk ka hezituar të hedhë një sërë akuzash në drejtim të ish-ministrit të Financave, Arben Ahmetaj në lidhje

Berisha: Aplikacioni ‘Aktivisti’, akt terrorizmi digjital nga ana e PS

Berisha: Aplikacioni ‘Aktivisti’, akt terrorizmi digjital nga ana e PS

Një akt terrorizimi e ka konsideruar Kryetari i Partisë Demokratike zgjedhur nga procesi i Rithemelimit, Sali Berisha, aplikacioni ‘Aktivisti’

Kurbin, Alibeaj prezanton kandidatin për kryetar bashkie në zgjedhjet e 14 majit

Kurbin, Alibeaj prezanton kandidatin për kryetar bashkie në zgjedhjet e 14 majit

Grupimet brenda PD-së, duket se po ecin paralelisht me prezantimin e kandidatëve të tyre në zgjedhjet vendore të 14 majit. Partia Demokratike,

Rama me aktivistët: Ende pa mbaruar nxemjen, i keni shqetësuar kundërshtarët tanë të dëshpëruar e të çoroditur

Rama me aktivistët: Ende pa mbaruar nxemjen, i keni shqetësuar kundërshtarët tanë të dëshpëruar e të çoroditur

Kryeministri, Edi Rama, ka mbrojtur sot platformën “Aktivisti”, pjesëtarët e të cilës po përgatiten të hyjnë

Publikimi i platfomës aktivisti/ Xhafaj: Do të ndjekim rrugën ligjore për ata që publikuan listën

Publikimi i platfomës aktivisti/ Xhafaj: Do të ndjekim rrugën ligjore për ata që publikuan listën

Partia Socialiste do të ndjekë rrugën ligjore për personat apo subjektet që kanë publikuar listën e platformës “Aktivisti”,

KQZ ka regjistruar anëtarët e KZAZ-ve 

KQZ ka regjistruar anëtarët e KZAZ-ve 

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve Illirjan Celibashi ka miratuar listat me propozimet për anëtarë të Komisioneve Zonale të Administrimit

Shkarkimi i Nikollës do votohet në seancë plenare

Shkarkimi i Nikollës do votohet në seancë plenare

Këshilli i Legjislacionit në parlamentin shqiptar ka shqyrtuar të mërkurën në një seancë me dyer të mbyllura, kërkesën

Miratohet kërkesa e PS, përjashtohen për 10 ditë nga Kuvendi 8 deputetët e opozitës

Miratohet kërkesa e PS, përjashtohen për 10 ditë nga Kuvendi 8 deputetët e opozitës

Komisioni i Vlerësimit dhe Etikës ka miratuar në mbledhjen e kësaj të mërkure (8 shkurt), kërkesën e Partisë Socialiste

Ish presidenti Meta : Skandali “Aktivisti” është një tjetër dhunim flagrant i shtetit ligjor

Ish presidenti Meta : Skandali “Aktivisti” është një tjetër dhunim flagrant i shtetit ligjor

Ish presidenti Ilir Meta aktualisht kreu i Partisë së Lirisë në opozitë, ka denoncuar të mërkurën atë që ai e quajti

Ligji i qeverisjes elektronike, Balluku: Rregullues i rëndësishëm që do marrë jetë shumë shpejt

Ligji i qeverisjes elektronike, Balluku: Rregullues i rëndësishëm që do marrë jetë shumë shpejt

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku ka deklaruar se në mbledhjen e Këshillit të Ministrave është kaluar

Mbledhja për përjashtimin e deputetëve të PD, Boçi: Absurde, ushtruam të drejtën tonë për marrjen e fjalës

Mbledhja për përjashtimin e deputetëve të PD, Boçi: Absurde, ushtruam të drejtën tonë për marrjen e fjalës

Në një kohë që Komisioni i Vlerësimit dhe Etikës diskuton në mbledhjen e kësaj të mërkure (8 shkurt) mbi kërkesën

KQZ miraton listën e anëtarëve të KZAZ-ve për PS, PSD dhe PL, Celibashi: Anëtarët e PD i miratojmë pas verifikimit të dokumenteve

KQZ miraton listën e anëtarëve të KZAZ-ve për PS, PSD dhe PL, Celibashi: Anëtarët e PD i miratojmë pas verifikimit të dokumenteve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar listën me anëtarë të Komisioneve të Zonave të Administrimit Zgjedhor -ve të dorëzuara

Arrestimi i Alda Klosit, Gjiknuri: Përgjegjësia është individuale, PS nuk e pengon drejtësinë

Arrestimi i Alda Klosit, Gjiknuri: Përgjegjësia është individuale, PS nuk e pengon drejtësinë

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri, ndalur te arrestimi i ish-drejtoresha e koncesioneve në Ministrinë e Ekonomisë,

Zgjedhjet vendore të 14 majit, Gjiknuri: PS i ka të sigurta 50 bashki

Zgjedhjet vendore të 14 majit, Gjiknuri: PS i ka të sigurta 50 bashki

Nga 61 bashki në total, Partia Socialiste synon të marrë të paktën 50 prej tyre në zgjedhjet vendore të 14 majit. I ftuar në

Çështja McGonigal, Gjiknuri në “Publikisht”: Debat i stisur nga opozita, ushqim për militantët e tyre

Çështja McGonigal, Gjiknuri në “Publikisht”: Debat i stisur nga opozita, ushqim për militantët e tyre

Një debat të stisur nga opozita, kështu i ka konsideruar Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri akuzat e hedhura në

"Në 8 vite u largua 35 % e popullsisë së vendit", Berisha me të rinjtë e FRPD:  Ndalimi i të rinjve, qëllimi i PD

"Në 8 vite u largua 35 % e popullsisë së vendit", Berisha me të rinjtë e FRPD: Ndalimi i të rinjve, qëllimi i PD

Kryetari i Partisë Demokratike, zgjedhur nga procesi i Rithemelimit, Sali Berisha ka zhvilluar këtë të martë një takim me të rinjtë

Komisioni hetimor “McGonigal”, Felaj: Opozita falsifikoi firmat, Këlliçi e Bylykbashi janë jashtë shtetit

Komisioni hetimor “McGonigal”, Felaj: Opozita falsifikoi firmat, Këlliçi e Bylykbashi janë jashtë shtetit

Firmat e opozitës mbi kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për çështjen “McGonigal”, janë bërë

“McGonigal”, Alibeaj: Rama i akuzuar i vetëm! Po bëjnë lojë për të fshehur të vërtetat, shtynë kërkesën për Komisionin Hetimor!

“McGonigal”, Alibeaj: Rama i akuzuar i vetëm! Po bëjnë lojë për të fshehur të vërtetat, shtynë kërkesën për Komisionin Hetimor!

Deputeti i PD Enekeljd Alibeaj, i cili drejton grupin më të madh të opozitës në parlament, akuzoi të martën kryeministrin socialist

Konferenca e Kryetarëve miraton mocionin me debat për çështjen McGonigal, Balla: Kërkesa nuk e kishte firmën e "non gratës"

Konferenca e Kryetarëve miraton mocionin me debat për çështjen McGonigal, Balla: Kërkesa nuk e kishte firmën e "non gratës"

Konferenca e Kryetarëve ka miratuar zhvillimin e mocionit me debat për çështjen McGonigal. Lajmin e ka bërë me dije Kryetari i Grupit

Ambasadorja Hohmann: AKSHI të përmirësojë rolin e vet, mbrojtja nga sulmet kibernetike një nga kushtet për t’u bërë pjesë e BE-së

Ambasadorja Hohmann: AKSHI të përmirësojë rolin e vet, mbrojtja nga sulmet kibernetike një nga kushtet për t’u bërë pjesë e BE-së

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Shqipëri Christine Hohmann ka deklaruar se Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit (AKSHI)

Mbrojtja nga sulmet kibernetike/ Niko Peleshi: Jemi para vendeve të tjera të rajonit, po ngremë qendrën operacionale

Mbrojtja nga sulmet kibernetike/ Niko Peleshi: Jemi para vendeve të tjera të rajonit, po ngremë qendrën operacionale

Në konferencën për sigurinë kiberentike, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka deklaruar se pas sulmit të hakerave iranianë, Shqipëria

Pronat e ushtrisë për investitorët strategjikë, Presidenti Begaj: Ja e vërteta e Planit të Përhapjes

Pronat e ushtrisë për investitorët strategjikë, Presidenti Begaj: Ja e vërteta e Planit të Përhapjes

Kur Bajram Begaj u zgjodh President, pati zëra që ky vendim do të zgjidhte dhe një konflikt të qeverisë me presidentin paraardhës

Bisedimet Kosovë-Serbi/Begaj: Mbështesim çdo marrëveshje mes tyre. Sovraniteti dhe integriteti territorial i Kosovës, i padiskutueshëm

Bisedimet Kosovë-Serbi/Begaj: Mbështesim çdo marrëveshje mes tyre. Sovraniteti dhe integriteti territorial i Kosovës, i padiskutueshëm

Presidenti Bajram Begaj mbështeti planin franko-gjerman për Kosovën. Përsa kohë bisedimet Kosovë-Serbi kanë për garantë

Emërimi i kreut të SHISH dhe ambasadorëve, Presidenti: Jemi në konsultime me kryeministrin

Emërimi i kreut të SHISH dhe ambasadorëve, Presidenti: Jemi në konsultime me kryeministrin

Gjatë këtyre 6 muajve Presidentit nuk i është dhënë rasti akoma të provohet në ushtrimin e dy kompetencave të rëndësishme