RTSH 24 Live

Maqedoni e Veriut

Partitë maqedonase kundër partive shqiptare për zgjedhjen e presidentit në Kuvend

Partitë maqedonase kundër partive shqiptare për zgjedhjen e presidentit në Kuvend

Dy partitë kryesore maqedonase, Lidhja Social Demokrate (LSDM) në pushtet dhe VMRO DPMNE-ja në opozitë, të premten, më 23 shkurt, janë

“Serbia neglizhon qëllimisht dialogun”, Ministri Maqedonci: Vuçiç po pret rezultatin e luftës në Ukrainë

“Serbia neglizhon qëllimisht dialogun”, Ministri Maqedonci: Vuçiç po pret rezultatin e luftës në Ukrainë

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës Ejup Maqedonci akuzoi presidentin serb Vuçiq se po neglizhon përmbylljen e procesit të dialogut, pasi

Skandal në kufirin Serbi-Maqedoni e Veriut, forcat serbe rikthejnë sirianët gjysmë të zhveshur në mes të ftohtit

Skandal në kufirin Serbi-Maqedoni e Veriut, forcat serbe rikthejnë sirianët gjysmë të zhveshur në mes të ftohtit

Grupet e të drejtave të njeriut kanë denoncuar një ngjarje të rëndë, ku shihen burra gjysmë të zhveshur që ecin

Bujar Osmani kandidat i BDI për president - Ali Ahmeti kërkon mbështetje për zgjedhjet e 24 prillit

Bujar Osmani kandidat i BDI për president - Ali Ahmeti kërkon mbështetje për zgjedhjet e 24 prillit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti njoftoi se Bujar Osmani, që aktualisht mban postin e ministrit të Jashtëm në Maqedoninë

VMRO-DPMNE me kandidate për presidente, Taravari propozon zgjedhjen nga Kuvendi

VMRO-DPMNE me kandidate për presidente, Taravari propozon zgjedhjen nga Kuvendi

Partia opozitare maqedonase, VMRO-DPMNE ka njoftuar se Prof. Gordana Siljanovska është e vetmja që ka dorëzuar kandidaturën për

Pse nuk e votuam Xhaferin? Zendeli për RTSH: Kryeministri teknik s'është ngjarje historike

Pse nuk e votuam Xhaferin? Zendeli për RTSH: Kryeministri teknik s'është ngjarje historike

Partitë Shqiptare Opozitare në Maqedoninë e Veriut bojkotuan seancën parlamentare të 28 janarit duke kundërshtuar kështu zgjedhjen

Arben Taravari shpall kandidaturën për president të Maqedonisë së Veriut

Arben Taravari shpall kandidaturën për president të Maqedonisë së Veriut

Arben Taravari, kryetari i partisë opozitare "Aleanca për Shqiptarët", shpalli të enjten kandidaturën e tij për president të

Maqedonia V. nis fushatën parlamentare më 18 prill, gara presidenciale një javë më vonë

Maqedonia V. nis fushatën parlamentare më 18 prill, gara presidenciale një javë më vonë

Maqedonia e Veriut ka caktuar 18 prillin si datën për fillimin e fushatës zgjedhore në lidhje me garën e parakohshme parlamentare të

Shkup: Kryetari i Kuvendit i shpall zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare

Shkup: Kryetari i Kuvendit i shpall zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Jovan Mitrevski, ka caktuar të mërkurën datat për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale

5 vite pas Marrëveshjes së Prespës, emri i Maqedonisë sjell kaos me dokumentet personale

5 vite pas Marrëveshjes së Prespës, emri i Maqedonisë sjell kaos me dokumentet personale

Në bazë të Marrëveshjes së Prespës dokumentet personale të shtetasve të Maqedonisë së Veriut me emrin e vjetër

Bëhen të pavlefshme dokumentet me emrin “Maqedoni”

Bëhen të pavlefshme dokumentet me emrin “Maqedoni”

Dokumentet personale të qytetarëve të Maqedonisë së Veriut me emrin e vjetër, “Republika e Maqedonisë”, nga 13 shkurti

Parlamenti maqedonas shtyn në 31 dhjetor vlefshmërinë e patentave me "Maqedoni"

Parlamenti maqedonas shtyn në 31 dhjetor vlefshmërinë e patentave me "Maqedoni"

Problemet e pajisjes me patenta të reja me mbishkrimin "Republika e Maqedonisë së Veriut" shtyu të hënën parlamentin maqedonas

Radhë të gjata për pasaporta e patenta me mbishkrimin "Maqedoni e Veriut", të detyrueshme nga 12 shkurti

Radhë të gjata për pasaporta e patenta me mbishkrimin "Maqedoni e Veriut", të detyrueshme nga 12 shkurti

Mijëra qytetarë maqedonas rrezikojnë të mos dalin dot nga vendi i tyre apo të mos kthehen në atdhe prej së hënës së

Parlamenti maqedonas shkarkon dy ministrat, përçahet Aleanca për Shqiptarët

Parlamenti maqedonas shkarkon dy ministrat, përçahet Aleanca për Shqiptarët

Shkarkimi i dy ministrave që vijnë nga Aleanca për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, pasi drejtuesi i partisë, Arben Taravari

Shkarkimin e ministrave. Kryeministri Xhaferi: Veprimi im është i ndërlidhur me zbatimin e Ligjit, jo me personin që është prapa funksionit

Shkarkimin e ministrave. Kryeministri Xhaferi: Veprimi im është i ndërlidhur me zbatimin e Ligjit, jo me personin që është prapa funksionit

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut , Talat Xhaferi ka reaguar në lidhnje me propozimin e bërë për ndryshime

Talat Xhaferi flet për RTSH-në, kryeministri i RMV-së: Maqedonasit s’janë gati për një president shqiptar

Talat Xhaferi flet për RTSH-në, kryeministri i RMV-së: Maqedonasit s’janë gati për një president shqiptar

Kryeministri shqiptar i Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi në një intervistë ekskluzive për RTSH deklaroi se perceptimi i shtetasve

Talat Xhaferi merr vendimet si kryeministër i ri i Maqedonisë së Veriut, shkarkon dy ministra

Talat Xhaferi merr vendimet si kryeministër i ri i Maqedonisë së Veriut, shkarkon dy ministra

Kryeministri i  Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferri ka dorëzuar shkresë kryetarit të Kuvendit, Jovan Mitrevski që në seancën

Ekskluzive – Kryeministri i RMV, Talat Xhaferi për RTSH: Maqedonasit s’janë gati për një president shqiptar

Ekskluzive – Kryeministri i RMV, Talat Xhaferi për RTSH: Maqedonasit s’janë gati për një president shqiptar

Talat Xhaferi, prej 28 janarit ka hyrë në histori, si Kryeministri i parë shqiptar i Maqedonisë së Veriut. Në një interviste ekskluzive

Ambasadori Reka takon Xhaferin: Integrimi në BE, mundësi reale që s'duhet humbur

Ambasadori Reka takon Xhaferin: Integrimi në BE, mundësi reale që s'duhet humbur

Marrëdhëniet Shqipëri–Maqedoni e Veriut kontribuojnë në stabilitetin e rajonit dhe gjithë Europës, prandaj të dyja

Liderët e 4 partive shqiptare propozojnë një shqiptar për president të Maqedonisë V.

Liderët e 4 partive shqiptare propozojnë një shqiptar për president të Maqedonisë V.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kreu i Kuvendit Glauk Konjufca pritën në një takim në Prishtinë kryetarët e partive opozitare

Bilalli e BDI-së: Zgjedhja e Xhaferit, nuk pati asnjë protestë si në 2017. Kemi arritur barazinë

Bilalli e BDI-së: Zgjedhja e Xhaferit, nuk pati asnjë protestë si në 2017. Kemi arritur barazinë

Politikania shqiptare në Maqedoninë e Veriut Arta Bilalli, ka deklaruar se zgjedhja e Talat Xhaferit si kryeministër nuk u shënua me asnjë

Mori detyrën si kryeministër i Maqedonisë V., Talat Xhaferi: Kushtetuta dhe ligjet do jenë bazë e çdo vendimi

Mori detyrën si kryeministër i Maqedonisë V., Talat Xhaferi: Kushtetuta dhe ligjet do jenë bazë e çdo vendimi

Talat Xhaferi ka marrë këtë të hënë (29 janar) detyrën e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, duke u bërë

Talat Xhaferi merr detyrën si kryeministër i Maqedonisë së Veriut

Talat Xhaferi merr detyrën si kryeministër i Maqedonisë së Veriut

Për herë të parë në histori, sot në zyrën e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut do të jetë një

Talat Xhaferi, kryeministër i Maqedonisë së Veriut/ Kurti: Të bashkërendojmë projektet mes dy vendeve

Talat Xhaferi, kryeministër i Maqedonisë së Veriut/ Kurti: Të bashkërendojmë projektet mes dy vendeve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar homologun e tij, Talat Xhaferin për zgjedhjen si kryeministër i Maqedonisë së Veriut. Në