RTSH 24 Live

Kosovë

Samiti i Investimeve në Ballkanin Perëndimor, Kurti: Kosova në një vijë me SHBA-në dhe Britaninë

Samiti i Investimeve në Ballkanin Perëndimor, Kurti: Kosova në një vijë me SHBA-në dhe Britaninë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se në 3 vitet e fundit Prishtina ka pësuar  një zhvillim ekonomik e stabilitet institucional,

Borrell: Takimet me Kurtin dhe Vuçiq në Konferencën e Mynihut të pasuksesshme

Borrell: Takimet me Kurtin dhe Vuçiq në Konferencën e Mynihut të pasuksesshme

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme, Xhozef Borrell (Josep Borrell) bëri të ditur se gjatë Konferencës

KFOR-i tërheq njësitë nga ndërtesa e komunës së Zveçanit: Gjendja është stabilizuar

KFOR-i tërheq njësitë nga ndërtesa e komunës së Zveçanit: Gjendja është stabilizuar

Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka tërhequr njësitë e veta nga ndërtesa e komunës së Zveçanit.

Rriten çmimet e shportës në Kosovë, qytetarët ankohen: Të rritet edhe paga minimale

Rriten çmimet e shportës në Kosovë, qytetarët ankohen: Të rritet edhe paga minimale

Çmimi i shportës familjare në Kosovë po vazhdon të rritet. Sipas zyrës së statistikave rritja e çmimeve të produkteve

Osmani: Ne qëndrojmë në krah të Ukrainës! E dimë ç’do të thotë ta paguash shtrenjtë lirinë!

Osmani: Ne qëndrojmë në krah të Ukrainës! E dimë ç’do të thotë ta paguash shtrenjtë lirinë!

Presidentja Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova qëndron përkrah Ukrainës në betejën e saj kundër agresionit rus sepse e dinë

Në dyvjetorin e agresionit rus, Kurti: Mbështetje e palëkundur Ukrainës, derisa fitorja të jetë e tyre

Në dyvjetorin e agresionit rus, Kurti: Mbështetje e palëkundur Ukrainës, derisa fitorja të jetë e tyre

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet platformës "X", ka shprehur mbështetjen për Ukrainën teksa ky vend ka shënuar

SHBA kritikon Prishtinën për dinarin - Eskobar thotë se Qeveria e Kosovës nuk po e trajton Uashingtonin si partner

SHBA kritikon Prishtinën për dinarin - Eskobar thotë se Qeveria e Kosovës nuk po e trajton Uashingtonin si partner

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor Gabriel Eskobar  tha se Qeveria e Kosovës nuk po e trajton Uashingtonin

Prokuroria kërkon dënimin e kreut aktual të kuvendit Glauk Konjufca, në 2016 hodhi gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës

Prokuroria kërkon dënimin e kreut aktual të kuvendit Glauk Konjufca, në 2016 hodhi gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës

Kryetari aktual i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca po përballet me drejtësinë, për akuzat e hedhjes së gazit lotsjellës

Kurti u kërkon ambasadorëve të QUINT-it heqjen e masave

Kurti u kërkon ambasadorëve të QUINT-it heqjen e masave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar sot pasdite një takim me ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefin e Zyrës së

 Kreu i PL-së, Meta replikë me ish-Presidentin Boris Tadiç: Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës

Kreu i PL-së, Meta replikë me ish-Presidentin Boris Tadiç: Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i është përgjigjur ndërhyrjes së ish-Presidentit të Serbisë, Boris Tadiç

Heqja e dinarit, Osmani: Aleatët i duhen Kosovës, s'kishte pse krijohej përplasje për këtë çështje

Heqja e dinarit, Osmani: Aleatët i duhen Kosovës, s'kishte pse krijohej përplasje për këtë çështje

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë e Kosovës i duhen aleatët, pasi nuk mund të ecë e vetme përpara. Ky bashkëpunim

Lajçak “zbarkon” në Romë, takime të nivelit të lartë për dialogun Kosovë-Serbi

Lajçak “zbarkon” në Romë, takime të nivelit të lartë për dialogun Kosovë-Serbi

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak po qëndron në Romë ku ka diskutuar

Osmani-Hovenier takim për dinarin, diskutohen propozimet për tranzicionin e zbatimit të rregullores së BQK

Osmani-Hovenier takim për dinarin, diskutohen propozimet për tranzicionin e zbatimit të rregullores së BQK

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani  dhe ambasadori amerikan Xhefri Hovenier (Jeff Hovenia) gjatë një takimi të enjten (22 shkurt) në

Schallenberg: Dialogu Kosovë-Serbi çelësi i zhbllokimi të derës së BE-së

Schallenberg: Dialogu Kosovë-Serbi çelësi i zhbllokimi të derës së BE-së

Ministri për Evropën dhe Marrëdhëniet Ndërkombëtare i Austrisë, Alexander Schallenberg, tha se 16 vjet nga pavarësia, Austria

Komandanti i Gardës së Iowa-s ndjek nga afër kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Komandanti i Gardës së Iowa-s ndjek nga afër kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Gjeneral lejtënant Bashkim Jashari, dhe Komandanti i Gardës së Iowa-s, Gjeneral

Tensionet mes Kosovës dhe Serbisë, presidentja Osmani: Masat ndaj Kosovës, po krijojnë mungesë ekuilibri në dialog

Tensionet mes Kosovës dhe Serbisë, presidentja Osmani: Masat ndaj Kosovës, po krijojnë mungesë ekuilibri në dialog

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kërkoi që të hiqen masat ndëshkuese që vitin e kaluar Bashkimi Evropian vendosi ndaj Kosovës

“Kritikat e SHBA-së janë me vend”, Konjufca: Nuk ka asgjë për t’u shqetësuar në raportet mes dy vendeve

“Kritikat e SHBA-së janë me vend”, Konjufca: Nuk ka asgjë për t’u shqetësuar në raportet mes dy vendeve

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca tha të mërkurën se marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të

Vrasja e Liridona Ademajt: "I ati i Murselit ndërroi banesën dhe pronësinë e makinave një muaj para ngjarjes"

Vrasja e Liridona Ademajt: "I ati i Murselit ndërroi banesën dhe pronësinë e makinave një muaj para ngjarjes"

Gazetari Ervin Dushi ka rrëfyer detaje të tjera në emisionin “Jetë Shqiptare” mbi vrasjen e Liridona Ademit vitin e kaluar në

Gjykata zgjat me dy muaj paraburgimin e Thaçit dhe Veselit: "Janë rrezik për arratisje"

Gjykata zgjat me dy muaj paraburgimin e Thaçit dhe Veselit: "Janë rrezik për arratisje"

Dhomat e Specializuara në Hagë ua kanë zgjatur dy muaj të tjerë paraburgimin ish-shtetarëve të Kosovës, Hashim

Kosova fillon për herë të parë vaksinimin e vajzave kundër virusit të papilomës

Kosova fillon për herë të parë vaksinimin e vajzave kundër virusit të papilomës

Nxënëset e moshës 11-vjeçare të shkollës "Qamil Batalli" në Prishtinë u bënë të martën modeli

Procesi në Hagë/ Pas Hashim Thaçit, edhe Rexhep Selimit i largohet një nga avokatët kryesorë

Procesi në Hagë/ Pas Hashim Thaçit, edhe Rexhep Selimit i largohet një nga avokatët kryesorë

Ish-krerët e UÇK-së të cilët po gjykohen në Hagë, po përballen edhe me vështirësi të tjera përveç

Torres: Kosova, histori suksesi e SHBA-ve të demokracisë në Ballkan

Torres: Kosova, histori suksesi e SHBA-ve të demokracisë në Ballkan

Me rastin e 16-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, kongresisti amerikan, Ritchie Torres, ka shkruar në platformën ‘X’,

SHBA kritika për heqjen e dinarit, Kurti: Jemi aleatë, por s’do pajtohemi për çdo veprim

SHBA kritika për heqjen e dinarit, Kurti: Jemi aleatë, por s’do pajtohemi për çdo veprim

Heqja e dinarit serb nga 1 shkurti 2024 ka tensionuar marrëdhëniet e Kosovës me SHBA, por kryeministri Albin Kurti shprehet se nuk mund të ndërhyjë

Vjosa Osmani: Të gjitha gjurmët në sulmin terrorist në Banjskë çojnë te Vuçiçi

Vjosa Osmani: Të gjitha gjurmët në sulmin terrorist në Banjskë çojnë te Vuçiçi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se të gjitha gjurmët për sulmin terrorist në Banjskë më 24 shtatorin e vitit