RTSH 24 Live

Muzikë

Elio Nora është 16 vjeçari që muzikën dhe këngën synon ta kthejë në profesion

Elio Nora është 16 vjeçari që muzikën dhe këngën synon ta kthejë në profesion

Elio Nora është 16 vjeçari  nga qyteti i Gjirokastrës i cili që në moshën 5 vjeçare nisi jo vetëm nga

Dua Lipa dominon në “Brit Awards”, urohet edhe Presidentja Vjosa Osmani

Dua Lipa dominon në “Brit Awards”, urohet edhe Presidentja Vjosa Osmani

Këngëtarja shqipëtare me famë botërore Dua Lipa ka dominuar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve në “Brit

Miley Cyrus sërish në krye të klasifikimeve

Miley Cyrus sërish në krye të klasifikimeve

Miley Cyrus është rikthyer sërish në krye të klasifikimeve muzikore. Për rreth 6 javë ajo vijon të kryesojë me albumin

Albumet dhe këngët më të mira të vitit 2020

Albumet dhe këngët më të mira të vitit 2020

Ky vit ka qenë mjaft i vështirë si për muziken, po ashtu dhe për artistët/muzikantët, duke qene se pandemia e Covid-19 bllokoi

Inxhinieri i "Thriller" i Michael Jackson, Bruce Swedien, shuhet në moshën 86 vjeçare

Inxhinieri i "Thriller" i Michael Jackson, Bruce Swedien, shuhet në moshën 86 vjeçare

Inxhinieri i regjistrimit Bruce Swedien, puna e të cilit në albumet e Michael Jackson Bad, Off the Wall dhe Thriller ndihmoi në përcaktimin e

Ja si mund t’i dëgjoni këngët pjesëmarrëse në Festivalin e RTSH

Ja si mund t’i dëgjoni këngët pjesëmarrëse në Festivalin e RTSH

Të gjitha këngët pjesëmarrëse në Festivalin e 59-të në RTSH mund t’i dëgjoni tashmë në Youtube në

“Baby Shark” tejkalon “Despacito”-n, mbi 7 miliardë klikime në YouTube

“Baby Shark” tejkalon “Despacito”-n, mbi 7 miliardë klikime në YouTube

Kënga për fëmijë “Baby Shark” dhe melodia e saj janë kthyer në videon më të klikuar në YouTube, duke tejkaluar

“Divani Lunxhot”, Edicioni i gjashtë u mbajt për dy ditë në fshatin Dhoksat

“Divani Lunxhot”, Edicioni i gjashtë u mbajt për dy ditë në fshatin Dhoksat

Edicioni i 6-të i “Divanit Lunxhot”, një veprimtari kulturore e konsoliduar e folkut dhe traditës nuk u ndërpre as këtë

Takimi Ndërkombëtar i Orkestrave të Harqeve

Takimi Ndërkombëtar i Orkestrave të Harqeve

Ndonëse në kohë pandemie qyteti i Elbasanit nuk ka ndaluar jetën kulturore, ndonëse shfaqjet dhe koncertet janë përcjellë