RTSH 24 Live

Greqi

Zgjedhjet Europiane 2024: “Bllokohet” kandidatura e Fredi Beleri për zgjedhjet europiane nga  Demokracisë së Re

Zgjedhjet Europiane 2024: “Bllokohet” kandidatura e Fredi Beleri për zgjedhjet europiane nga Demokracisë së Re

Media greke ‘Kathimerini’ dhe ‘Cnn’ grek kanë publikuar një artikull, sipas të cilit, Fredi Beleri do të jetë kandidat

Media greke: Greqia heq dorë nga vetoja, pranon Marrëveshjen e Mbrojtjes dhe Sigurisë mes BE dhe Tiranës

Media greke: Greqia heq dorë nga vetoja, pranon Marrëveshjen e Mbrojtjes dhe Sigurisë mes BE dhe Tiranës

Qeveria greke ka rënë dakord të nisë procesin për nënshkrimin e Marrëveshjes së Mbrojtjes dhe Sigurisë ndërmjet

Greqia përforcon ushtrinë, në 2030 pritet të ketë 200 avionë luftarakë modernë

Greqia përforcon ushtrinë, në 2030 pritet të ketë 200 avionë luftarakë modernë

Gjatë një vizitë në Drejtorinë e Përgjithshme të Pajisjeve dhe Investimeve, Ministri grek i Mbrojtjes Kombëtare, Nikos Dendias,

19-vjeçari gjeorgjian plagos me thikë nxënësin dhe drejtorin e një gjimnazi në Athinë

19-vjeçari gjeorgjian plagos me thikë nxënësin dhe drejtorin e një gjimnazi në Athinë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një shkollë në Athinë, ku një 19-vjeçar gjeorgjian

Rrëzimi i avionit F16, pjesë e forcave ushtarake greke. Piloti gjendet në mes të detit

Rrëzimi i avionit F16, pjesë e forcave ushtarake greke. Piloti gjendet në mes të detit

Një avion luftarak F-16 i forcave ajrore greke u rrëzua në zonën detare pranë ishullit Psathura të Sporades, në jug të gadishullit

Rikthehen tensionet greko-turke! Athina zyrtare reagon ashpër ndaj deklaratave të Erdogan për Qipron

Rikthehen tensionet greko-turke! Athina zyrtare reagon ashpër ndaj deklaratave të Erdogan për Qipron

Burime diplomatike greke kanë reaguar ndaj komenteve të presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan në lidhje me Qipron. Në një fjalim që

Opozita greke kërkon reagim ndaj deklaratës së Erdoanit se "Qiproja do të ishte yni"

Opozita greke kërkon reagim ndaj deklaratës së Erdoanit se "Qiproja do të ishte yni"

SYRIZA, partia kryesore opozitare në Greqi, kritikoi të martën deklaratat rreth Qipros të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdoan (o.

Rregullorja e re për emigrantët në Greqi, në Kakavijë nuk ka urdhër zyrtar

Rregullorja e re për emigrantët në Greqi, në Kakavijë nuk ka urdhër zyrtar

Gazeta zyrtare "Kathimerini" ka shkruar se rregullorja e re e lëshuar nga autoritetet greke do të ndalojë kalimin e kufirit për emigrantët

Alarm për bombë në një stacion treni në Greqi

Alarm për bombë në një stacion treni në Greqi

Një telefonatë për bombë ka alarmuar autoritetet greke mbrëmjen e sotme. Sipas mediave greke, persona të panjohur kanë telefonuar

Inaugurimi i Bazës Ajrore të Kuçovës, Ministria shqiptare e Mbrojtjes: Ministri grek i mbrojtjes nuk mori pjesë për shkak të angazhimeve në Greqi!

Inaugurimi i Bazës Ajrore të Kuçovës, Ministria shqiptare e Mbrojtjes: Ministri grek i mbrojtjes nuk mori pjesë për shkak të angazhimeve në Greqi!

Ministria shqiptare e Mbrojtjes shprehu keqardhjen e saj, pas lajmeve në disa media greke se ministri i mbrojtjes  grek Nikos Dendias nuk u ftua  në

CNN grek: Një sulm raketor ndaj një lideri të BE dhe NATO

CNN grek: Një sulm raketor ndaj një lideri të BE dhe NATO

“Gjithçka rreth nesh u trondit”, tha një bashkëpunëtor i afërt i kryeministrit për CNN Greece, menjëherë pas

Kryeministri grek vizitë të papritur në Ukrainë, pritet të takohet me Zelenskyn

Kryeministri grek vizitë të papritur në Ukrainë, pritet të takohet me Zelenskyn

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis planifikon të takohet me presidentin e Ukrainës Volodymyr Zelenskyy në portin e Detit të Zi të Odesa të

Greqia dërgon anijen e shpejtë luftarake në Detin e Kuq me mision kundër huthive

Greqia dërgon anijen e shpejtë luftarake në Detin e Kuq me mision kundër huthive

Greqia miratoi të hënën (26 shkurt) pjesëmarrjen në operacionin e Bashkimit Europian për sigurinë detare në Detin e Kuq,

Bujqit grekë kalojnë natën para parlamentit në qendër të Athinës. Ende asgjë nuk është vendosur me qeverinë

Bujqit grekë kalojnë natën para parlamentit në qendër të Athinës. Ende asgjë nuk është vendosur me qeverinë

Bujqit grekë kanë protestuar duke i rënë borive të traktorëve të tyre pranë ndërtesës së Parlamentit grek

Kaos në rrugët e Athinës, qindra traktorë “pushtojnë” qytetin! Qytetarët mbyllen në shtëpi

Kaos në rrugët e Athinës, qindra traktorë “pushtojnë” qytetin! Qytetarët mbyllen në shtëpi

Ashtu sikurse ishte njoftuar me mijëra fermerë nga e gjithë Greqia kanë pushtuar sot rrugët e Athinës, sidomos në sheshin e parlamentit,

Jetonin në një “shpellë” për të qenë më pranë Zotit, largohen me forcë familjet në Greqi

Jetonin në një “shpellë” për të qenë më pranë Zotit, largohen me forcë familjet në Greqi

Autoritetet greke kanë vendosur që të largojnë me forcë një familje nga një shpellë ku jetonte në malin e Korintit me

Mijëra fermerë nga e gjithë Greqia do të bllokojnë të martën Athinën

Mijëra fermerë nga e gjithë Greqia do të bllokojnë të martën Athinën

Mijëra fermerë nga e gjithë Greqia do të mbërrijnë me traktorët e tyre në Athinë të martën, teksa kulmojnë

Tension dhe gaz lotsjellës në marshimin në Selanik kundër krijimit të universiteteve joshtetërore

Tension dhe gaz lotsjellës në marshimin në Selanik kundër krijimit të universiteteve joshtetërore

Studentët në qytete të ndryshme Greqisë janë ngritur në protestë kundër krijimit të universiteteve jo shtetërore. Në

Qeveria greke ofron më shumë mbështetje, fermerët vendosin në 15 shkurt fatin e protestave

Qeveria greke ofron më shumë mbështetje, fermerët vendosin në 15 shkurt fatin e protestave

Në mbledhjen që  do të zhvillojë Komiteti i fermerëve  grek që do të zhvillohet në 15 shkurt në orën

U kapën me armë dhe akuzohen për disa ngjarje, gjykata greke liron dy anëtarët e “Lions”

U kapën me armë dhe akuzohen për disa ngjarje, gjykata greke liron dy anëtarët e “Lions”

Mediat greke kanë publikuar këtë të martë vendimin e Gjykatës greke për lirimin e dy anëtareve të grupit kriminal shqiptar

Qindra qytetarë protestojnë në Athinë kundër ligjit për martesat mes së njëjtës gjini

Qindra qytetarë protestojnë në Athinë kundër ligjit për martesat mes së njëjtës gjini

Qindra protestues dolën të dielën në sheshin qendror të Athinës për të kundërshtuar martesat mes së njëjtës

 Tjetër protestë në Greqi/ Studentët kundër krijimit të universiteteve private, 8 të plagosur

Tjetër protestë në Greqi/ Studentët kundër krijimit të universiteteve private, 8 të plagosur

Greqia është përfshirë nga një tjetër protestë. Këtë herë të organizuar nga studentët, të cilët

Mitsotakis i përgjigjet fermerët: Dialog i hapur me rrugë të hapura. Askush nuk mund të shantazhojë sado e drejtë të jetë kërkesa e tyre

Mitsotakis i përgjigjet fermerët: Dialog i hapur me rrugë të hapura. Askush nuk mund të shantazhojë sado e drejtë të jetë kërkesa e tyre

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, ka reaguar pas protestave të vazhdueshme të fermerëve në Greqi. Kryeministri duke iu referua mobilizimeve

Ekzekutohet në Athinë biznesmeni grek! Viktima bënte tregti edhe me Shqipërinë

Ekzekutohet në Athinë biznesmeni grek! Viktima bënte tregti edhe me Shqipërinë

Është ekzekutuar në Athinë Kristos Jalias, një biznesmen i njohur në tregtinë e mishit dhe bojërave. Atentati ndodhi mbrëmjen