RTSH 24 Live

Botë

Pse Trump zgjodhi JD Vance si kandidat të tij?

Pse Trump zgjodhi JD Vance si kandidat të tij?

Në vitin 2016, kur Donald Trump zgjodhi guvernatorin e Indianës, Mike Pence, si kandidat të tij, ajo u konsiderua gjerësisht si një përpjekje

Elon Musk: 45 milionë dollarë në muaj për të mbështetur kandidaturën e Trump

Elon Musk: 45 milionë dollarë në muaj për të mbështetur kandidaturën e Trump

Miliarderi Elon Musk planifikon t'i japë një organizate që mbështet fushatën e Donald Trump një shumë prej 45 milionë dollarësh

Donald Tramp bën daljen e parë pas sulmit, mirëpritet me entuziazëm në Kuvendin republikan

Donald Tramp bën daljen e parë pas sulmit, mirëpritet me entuziazëm në Kuvendin republikan

Ish-presidenti Donald Tramp (Trump) bëri një hyrje triumfuese gjatë natës së parë të Konventës Kombëtare Republikane,

Kush është kandidati i Trump, J.D. Vance?

Kush është kandidati i Trump, J.D. Vance?

James David Vance ishte një kritik i ashpër i Donald Trump në 2016 - tani ai po konkurron përkrah tij. Publikisht, ai e quajti Trump një

Zgjedhjet në SHBA, Trump: JD Vance është kandidati për zëvendëspresident  

Zgjedhjet në SHBA, Trump: JD Vance është kandidati për zëvendëspresident  

Donald Trump ka shpallur senatorin e Ohajos, JD Vance, si kandidatin e tij për postin e zëvendëspresidentit për zgjedhjet e nëntorit në

Do të zëvendësoj Borrell-in, Kryeministrja e Estonisë Kaja Kallas jep dorëheqjen

Do të zëvendësoj Borrell-in, Kryeministrja e Estonisë Kaja Kallas jep dorëheqjen

Kryeministrja e Estonisë, Kaja Kallas, është dorëhequr nga kjo pozitë, për t’u bërë shefe e politikës së

Atentati ndaj Trumpit, Netanjahu: Mund ta bëjnë edhe këtu në Izrael

Atentati ndaj Trumpit, Netanjahu: Mund ta bëjnë edhe këtu në Izrael

Kryeministri Benjamin Netanjahu ka deklaruar se atentati që ndodhi ndaj ish-presidentit amerikan Donald Trump gjatë takimit elektoral në Pensilvani,

Ficos iu bë atentat, Sllovakia ashpërson ligjin për lirinë e tubimit

Ficos iu bë atentat, Sllovakia ashpërson ligjin për lirinë e tubimit

Sllovakia ka ashpërsuar ligjin për lirinë e tubimit, pas atentatit kundër kryeministrit Robert Fico, dy muaj më parë.  Ligji,

Atentati ndaj ish-presidentit, gati projektligji për të rritur sigurinë për Biden, Trump dhe RFK Jr

Atentati ndaj ish-presidentit, gati projektligji për të rritur sigurinë për Biden, Trump dhe RFK Jr

Anëtarët e Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA kanë bërë të ditur se po planifikojnë të paraqesin një

Sulm ndaj shkollës në Gazë, vriten 22 palestinezë dhe plagosen 100 të tjerë. Izraeli: Eliminuam terroristë

Sulm ndaj shkollës në Gazë, vriten 22 palestinezë dhe plagosen 100 të tjerë. Izraeli: Eliminuam terroristë

Të paktën 22 palestinezë kanë mbetur të vrarë dhe 100 të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi izraelit

Rusia dënon me 8 vite burg Masha Gessen, gazetarja me nënshtetësi amerikane ka deklaruar se ushtria ruse po kryente krime në Bucha

Rusia dënon me 8 vite burg Masha Gessen, gazetarja me nënshtetësi amerikane ka deklaruar se ushtria ruse po kryente krime në Bucha

Një gjykatë në Moskë ka dënuar me tetë vite burg në mungesë gazetaren Masha Gessen e cila ka edhe nënshtetësi amerikane,

Mbajti dokumentet sekrete në vilën e tij, gjykata e Floridës rrëzon akuzat ndaj Donald Trump

Mbajti dokumentet sekrete në vilën e tij, gjykata e Floridës rrëzon akuzat ndaj Donald Trump

Gjykata e Floridës ka rrëzuar çështjen penale në lidhje me dokumentet e klasifikuara që u gjetën në pronën e Donald

Simpsons parashikuan atentatin ndaj Trump? Gazetari në SHBA tregon pse gruaja pas ish-presidentit bënte video kur të tjerët largoheshin

Simpsons parashikuan atentatin ndaj Trump? Gazetari në SHBA tregon pse gruaja pas ish-presidentit bënte video kur të tjerët largoheshin

Atentati ndaj Donald Trump tronditi jo vetëm Amerikën, por të gjithë botën, ndërsa tashmë në rrjetet sociale kanë filluar

"Nëse Trump do vritej, Amerika do shpërthente në luftë civile", trondit eksperti me deklaratën

"Nëse Trump do vritej, Amerika do shpërthente në luftë civile", trondit eksperti me deklaratën

Një distancë prej më pak se 1 milimetër shpëtoi Donald Trump nga goditja fatale e plumbit, në atentatit që iu bë ish-presidentit

Beleri në Athinë, takohet me kryeministrin Mitsotakis: Duam një Shqipëri që i afrohet Europës

Beleri në Athinë, takohet me kryeministrin Mitsotakis: Duam një Shqipëri që i afrohet Europës

Sapo ka mbërritur në Athinë, Fredi Beleri është takuar me kryeministrin Kyriakos Mitsotakis. Takimi u mbajt në Pallatin Maximos, ndërsa

Kryeministrja e Estonisë jep dorëheqjen, do marr postin shefes së politikës së jashtme të BE

Kryeministrja e Estonisë jep dorëheqjen, do marr postin shefes së politikës së jashtme të BE

Kryeministrja e Estonisë Kaja Kallas ka dhënë dorëheqjen si udhëheqëse e vendit baltik për t'u bërë shefja e politikës

0.05 sekonda shpëtuan Trump, grafiku tregon se sa pranë vdekjes ishte ish-presidenti amerikan

0.05 sekonda shpëtuan Trump, grafiku tregon se sa pranë vdekjes ishte ish-presidenti amerikan

Vetëm 0.05 sekonda e kanë shpëtuar ish-presidentin amerikan, Donald Trump nga vdekja, në atentatin që iu bë gjatë mitingut në

Atentati ndaj Trump, republikanët akuzojnë Biden: Nxiti sulmin

Atentati ndaj Trump, republikanët akuzojnë Biden: Nxiti sulmin

Një grup ligjvënësish republikanë po fajësojnë presidentin amerikan Joe Biden, duke pretenduar se retorika e tij e fushatës çoi

Pas atentatit, Trump shkon në Konventën e Republikanëve: S’mund të lejojmë një vrasës të ndryshojë gjërat

Pas atentatit, Trump shkon në Konventën e Republikanëve: S’mund të lejojmë një vrasës të ndryshojë gjërat

Donald Trump ka mbërritur në Wisconsin për Konventën Kombëtare Republikane. Konferenca e partisë në Milwaukee po zhvillohet siç

Atentati ndaj Trump, Biden: Politika amerikane nuk duhet të jetë kurrë një fushëbetejë vrasëse

Atentati ndaj Trump, Biden: Politika amerikane nuk duhet të jetë kurrë një fushëbetejë vrasëse

Presidenti Joe Biden, në një fjalim të rrallë nga Zyra Ovale, ka dënuar tentativën për vrasjen e ish-presidentit Donald Trump

Mbeti i plagosur në atentat, Trump vijon fushatën: Do jem në Konventën e Republikanëve

Mbeti i plagosur në atentat, Trump vijon fushatën: Do jem në Konventën e Republikanëve

Pavarësisht se mbeti i plagosur në vesh nga atentatin në takimin elektoral në Butler, të Pensilvanisë, fushata e ish-presidentit të

Analiza, sulmi ndaj Trump mund të nxisë dhunën e mëtejshme politike në SHBA

Analiza, sulmi ndaj Trump mund të nxisë dhunën e mëtejshme politike në SHBA

Në një vend të polarizuar si SHBA, atentati ndaj ish-presidentit Donald Trump ka revoltuar mbështetësit e tij, teksa është ndërprerë

Zbulohet emri i viktimës që mbeti i vrarë në atentatin ndaj Donald Trump, e motra: Hero, mbrojti vajzat e tij

Zbulohet emri i viktimës që mbeti i vrarë në atentatin ndaj Donald Trump, e motra: Hero, mbrojti vajzat e tij

Pas atentatit ndaj ish-presidentit amerikan Donald Trump që tronditi Shtetet e Bashkuara të Amerikës është zbuluar edhe emri i viktimës

Atentati ndaj Trump, autori kishte lëndë shpërthyese në makinë. Ai u pikas nga policët, por nuk u parandalua

Atentati ndaj Trump, autori kishte lëndë shpërthyese në makinë. Ai u pikas nga policët, por nuk u parandalua

Autori i atentatit ndaj ish-presidentit Donald Trump kishte lëndë shpërthyes brenda makinës dhe banesës së tij. 20-vjeçari Thomas