RTSH 24 Live

Sociale

Tirana mbyll vitin si “Kryeqyteti Europian i Rinisë”, Veliaj: Kryeqyteti u bë shtëpia e madhe e Europës

Tirana mbyll vitin si “Kryeqyteti Europian i Rinisë”, Veliaj: Kryeqyteti u bë shtëpia e madhe e Europës

Tirana mbylli sot vitin si “Kryeqyteti Europian i Rinisë”. Në një ceremoni me të rinjtë në Pallatin e Kongreseve, stafeta

“Urdhëri i psikologut”: “Të hapen qendra ditore terapeutike”

“Urdhëri i psikologut”: “Të hapen qendra ditore terapeutike”

Çregullimet e shëndetit mendor në popullatën shqiptare janë të pamatshme  dhe situata është  rënduar edhe

Tirana merr titullin "Qyteti Europian i Sportit 2023", Veliaj: Mënyrë e mirë për t’u përgatitur për Lojërat Olimpike në 2024

Tirana merr titullin "Qyteti Europian i Sportit 2023", Veliaj: Mënyrë e mirë për t’u përgatitur për Lojërat Olimpike në 2024

Tirana është edhe zyrtarisht “Qyteti Europian i Sportit” për vitin 2023, ndërsa  titullin e mori kryetari i Bashkisë së

Qarku i Kukësit, 53 fëmijë me aftësi ndryshe, specialistët apel prindërve: Deklaroni sa më herët problematikat

Qarku i Kukësit, 53 fëmijë me aftësi ndryshe, specialistët apel prindërve: Deklaroni sa më herët problematikat

Megjithëse është në rritje numri i fëmijëve që deklarohen me aftësi të kufizuar dhe që marrin terapi pranë

Covid-19/ MSHMS: 5 të infektuar, asnjë humbje jete, 9 të shëruar në 24 orët e fundit

Covid-19/ MSHMS: 5 të infektuar, asnjë humbje jete, 9 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale bëri të ditur të dhënat më të fundit, lidhur me situatën e Covid-19

Covid-19/ MSHMS: Gjatë 24 orëve të fundit asnjë viktimë, 17 të infektuar, 7 të shëruar

Covid-19/ MSHMS: Gjatë 24 orëve të fundit asnjë viktimë, 17 të infektuar, 7 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale përditësoi të dhënat më të fundit, lidhur me situatën e Covid-19

Programe të reja studimi në UNIKO për vitin akademik 2023-2024

Programe të reja studimi në UNIKO për vitin akademik 2023-2024

Data 30 nëntor ka qenë afati i fundit për aplikimet për hapjen e programeve të reja dhe riorganizimeve për vitin akademik 2023-2024.

1 në 10 fëmijë të prekur me linë e dhenve, mjekët apel prindërve: Shmangni kopshtet dhe çerdhet kur shfaqet infeksioni

1 në 10 fëmijë të prekur me linë e dhenve, mjekët apel prindërve: Shmangni kopshtet dhe çerdhet kur shfaqet infeksioni

1 në 10 fëmijë në vendin tonë rezultojnë të prekur me linë e dhenve. Mjekja pediatre, Sonila Brati, shpjegon se sëmundshmëria 

Terapi zhvillimi për fëmijët me aftësi ndryshe, 70 fëmijë trajtohen në qarkun e Gjirokastrës

Terapi zhvillimi për fëmijët me aftësi ndryshe, 70 fëmijë trajtohen në qarkun e Gjirokastrës

Prej gati 10 vitesh në Gjirokastër funksionon qendra terapeutike e zhvillimit të fëmijëve. Në këtë qendër ofrohen trajtime

Dita Botërore e Personave me Aftësi të Kufizuara, Manastirliu: Terapi të reja për fëmijët e spektrit autik

Dita Botërore e Personave me Aftësi të Kufizuara, Manastirliu: Terapi të reja për fëmijët e spektrit autik

Në Ditën Botërore të të Drejtave të Personave me Aftësi të Kufizuara, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes

1 vit nga Plani Kombëtar i Pastrimit, Kumbaro: Janë hequr 126 mijë ton mbetje, do vijojë edhe në 2023

1 vit nga Plani Kombëtar i Pastrimit, Kumbaro: Janë hequr 126 mijë ton mbetje, do vijojë edhe në 2023

Plani Kombëtar i Pastrimit ka dhënë rezultate të prekshme në të gjithë vendin, ku për 1 vit nga nëntori 2021 deri në

Publikohet vendimi i qeverisë për shpërblimet e fundvitit, kategoritë që përfitojnë dhe kur tërhiqen paratë  

Publikohet vendimi i qeverisë për shpërblimet e fundvitit, kategoritë që përfitojnë dhe kur tërhiqen paratë  

Qeveria ka bërë publik vendimin për shpërblimin e pensionistëve dhe disa kategorive të veçanta me rastin e festave të fundvitit

Grave të papuna me 3 apo më shumë fëmijë, periudha e kujdesit ndaj fëmijëve do t’u njihet si sigurim për pension pleqërie

Grave të papuna me 3 apo më shumë fëmijë, periudha e kujdesit ndaj fëmijëve do t’u njihet si sigurim për pension pleqërie

Nga data 1 janar 2023, grave të papuna me tre apo më shumë fëmijë të moshës deri në 18 vjeç, ku njëri prej fëmijëve

Shërbimi shëndetësor: Prezantohet një studim për matjen e nivelit të kënaqshmërisë së pacientëve

Shërbimi shëndetësor: Prezantohet një studim për matjen e nivelit të kënaqshmërisë së pacientëve

Për herë të parë në sistemin shëndetësor shqiptar prezantohet një studim për matjen e nivelit të kënaqshmërisë

Covid-19/ MSHMS: Gjatë 24 orëve të fundit asnjë viktimë, 5 të infektuar, 22 të shëruar

Covid-19/ MSHMS: Gjatë 24 orëve të fundit asnjë viktimë, 5 të infektuar, 22 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur të dhënat më të fundit, lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Rama publikon grafikun e UNWTO: Shqipëria, vendi i parë në rritje të flukseve turistike

Rama publikon grafikun e UNWTO: Shqipëria, vendi i parë në rritje të flukseve turistike

Organizata Botërore e Turimit (UNWTO) ka renditur Shqipërinë si destinacioni me performancën më të mirë në rritje të

Manastirliu: Luftë ndaj dhunës me bazë gjinore!

Manastirliu: Luftë ndaj dhunës me bazë gjinore!

Ministrja e shëndetësisë dhe mbrojtjes sociale Ogerta Manastirli ka marrë pjesë në Forumit të 4-t Rajonal të vendeve të

Sot 78-vite nga Çlirimi i Shqipërisë nga pushtimi nazifashistë, Rama: Gëzuar

Sot 78-vite nga Çlirimi i Shqipërisë nga pushtimi nazifashistë, Rama: Gëzuar

Sot shënohet 29 Nëntori, 78-vjetori i çlirimit të Shqipërisë prej pushtuesve nazifashistë. Në këtë ditë

Shqipëria 110 vjet shtet, Gëzuar Ditën e Flamurit! Festë dhe aktivitete në të gjithë vendin! Edhe Google ‘vishet’ kuqezi

Shqipëria 110 vjet shtet, Gëzuar Ditën e Flamurit! Festë dhe aktivitete në të gjithë vendin! Edhe Google ‘vishet’ kuqezi

28 Nëntori shënon Ditën e Flamurit për të gjithë kombin shqiptar, ndërsa Shqipëria shënon 110 vjetorin e pavarësisë

Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit asnjë viktimë, vetëm 8 qytetarë të infektuar me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit asnjë viktimë, vetëm 8 qytetarë të infektuar me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat më të fundit, lidhur me situatën epidemiologjike në vend. MSHMS bën

Shqiptarët i rikthehen udhëtimeve, vendi ynë në listën e turistëve spanjollë dhe anglezë

Shqiptarët i rikthehen udhëtimeve, vendi ynë në listën e turistëve spanjollë dhe anglezë

2022 rikthen fuqishëm flukset hyrëse dhe dalëse të qytetarëve shqiptarë dhe të huaj në territorin shqiptar. Vetëm përgjatë

60 vite nga Teatri “Petro Marko” në Vlorë, Bashkia rikonstrukton godinën me mbështetjen e bizneseve

60 vite nga Teatri “Petro Marko” në Vlorë, Bashkia rikonstrukton godinën me mbështetjen e bizneseve

Teatri “Petro Marko”në Vlorë ka festuar 60 vjetorin e krijimit në një godinë të rikonstruktuar me fondet e Bashkisë

Botohet “Antologji e Gazetarisë Shqiptare (1913-1915), qindra artikuj dhe publikime shohin sërish dritën e botimit

Botohet “Antologji e Gazetarisë Shqiptare (1913-1915), qindra artikuj dhe publikime shohin sërish dritën e botimit

110 vjetorit i ngritjes se flamurit ka bërë bashkë Unionin e Gazetarëve të Shqipërisë dhe Shtëpinë Botuese Saraçi,

Gjendja e 5 liqeneve të Tiranës, mungesë infrastrukture në Bovillë, Fjollë, Kashar, Kus dhe Prush

Gjendja e 5 liqeneve të Tiranës, mungesë infrastrukture në Bovillë, Fjollë, Kashar, Kus dhe Prush

Mungesa e infrastrukturës i penalizon 5 liqene të Tiranës për të qenë pjesë e pikave turistike. Organizata “Njerëz