RTSH 24 Live

Sociale

Regjistrimet për klasat e para dhe të dhjeta, Kushi: Nesër nis faza e dytë, afat deri në 25 gusht

Regjistrimet për klasat e para dhe të dhjeta, Kushi: Nesër nis faza e dytë, afat deri në 25 gusht

Nesër (15 gusht) nis faza e dytë e regjistrimit në portalin e-Albania të fëmijëve në klasat e para dhe të dhjeta. Në

Vlora, një prej destinacioneve të preferuara për turistet vendas dhe të huaj

Vlora, një prej destinacioneve të preferuara për turistet vendas dhe të huaj

Bregdeti i Vlorës është preferuar këtë vit nga një numër i madh pushues të huaj e vendas. Pushues të shumtë të

"Statujë të Mbretëreshës në qendër të qytetit"/ Kryebashkiaku i Hasit për Daily Mail: Të rinjtë ëndërrojnë Anglinë, qyteti po zbrazet

"Statujë të Mbretëreshës në qendër të qytetit"/ Kryebashkiaku i Hasit për Daily Mail: Të rinjtë ëndërrojnë Anglinë, qyteti po zbrazet

Numri i shqiptarëve që futen ilegalisht në Britaninë e Madhe rritet nga dita në ditë. Në qytetin e Hasit numri i të rinjve

Aeroporti i Korçës nis fluturimet e para në vjeshtë, Filo: Atraksion i ri për zonën

Aeroporti i Korçës nis fluturimet e para në vjeshtë, Filo: Atraksion i ri për zonën

Aeroporti i Korçës pritet të nisë fluturimet e para në vjeshtë. Kryetari i Bashkisë Korçë Sotiraq Filo ka inspektuar

‘‘Uji i Ftohë" në Tepelenë, ndalesa e preferuar e turistëve

‘‘Uji i Ftohë" në Tepelenë, ndalesa e preferuar e turistëve

Duke pasur edhe statusin Monument Natyre, 'Uji i ftohtë" mbetet e vizituar në të 4 stinët. I ndodhur në aksin rrugor Tepelenë - Gjirokastër,

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë, 695 të infektuar në 24 orët e fundit

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë, 695 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë, 695 qytetarë janë

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 642 qytetarë të infektuar, 1 humbje jete në 24 orët e fundit

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 642 qytetarë të infektuar, 1 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë informoi se në 24 orët e fundit, në të gjithë vendin tonë, janë regjistruar 642 raste

Rihapen me 15 gusht regjistrimet në shkolla, ofrohet asistencë nga mësuesit për versionin online

Rihapen me 15 gusht regjistrimet në shkolla, ofrohet asistencë nga mësuesit për versionin online

Faza e parë e regjistrimeve në shkolla është mbyllur në muajin korrik dhe kërkesat për institucionet shkollore më të

Ministrja Kushi: 150 shkolla të tjera në projektin "Bëjmë Detyrat e Shtëpisë"

Ministrja Kushi: 150 shkolla të tjera në projektin "Bëjmë Detyrat e Shtëpisë"

150 shkollave të tjera në projektin "Bëjmë Detyrat e Shtëpisë". Lajmi jepet nga ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, nëpërmjet

Mediat sociale u ofrojnë prindërve më shumë kontrolle. Por a ndihmojnë ata?

Mediat sociale u ofrojnë prindërve më shumë kontrolle. Por a ndihmojnë ata?

Ndërsa shqetësimet për efektet e dëmshme të mediave sociale tek adoleshentët vazhdojnë të rriten, platformat nga Snapchat

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë, 806 të infektuar në 24 orët e fundit

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë, 806 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit, në vendin tonë, janë regjistruar 806 raste me Covid-19,

Plazhi i Durrësit destinacion kryesor, mbipopullohet me pushues nga Kosova dhe Maqedonia

Plazhi i Durrësit destinacion kryesor, mbipopullohet me pushues nga Kosova dhe Maqedonia

Plazhi i Durrësit vazhdon të jetë destinacioni kryesor për pushuesit që vijnë nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut. Këtë vit

Covid- 19/ Ministria e Shëndetësisë: 957 të infektuar, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Covid- 19/ Ministria e Shëndetësisë: 957 të infektuar, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se, në 24 orët e fundit, janë kryer 2418 testime, nga të cilat kanë rezultuar

40 shkolla të reja në Tiranë, Veliaj: 12 i hapim këtë vit shkollor, merr fund mësimi me dy turne

40 shkolla të reja në Tiranë, Veliaj: 12 i hapim këtë vit shkollor, merr fund mësimi me dy turne

Bashkia po punon për mbylljen e detajeve të fundit në 12 shkolla të reja, të cilat do të hapen në shtator, duke i dhënë

Universitetet/ Mbi 21 000 kandidatë për studentë në garë, lista e fituesve publikohet me 31 gusht

Universitetet/ Mbi 21 000 kandidatë për studentë në garë, lista e fituesve publikohet me 31 gusht

Aplikimet për studimet e larta janë mbyllur në ditët e para të muajit  gusht dhe në fund të kësaj procedure rezulton

U ndërtua 125-vjet më parë, emigrantët rikonstruktojnë kishën në Curraj të Epërm në Tropojë

U ndërtua 125-vjet më parë, emigrantët rikonstruktojnë kishën në Curraj të Epërm në Tropojë

Kisha e Currajve të Epërm në Tropojë, e cila i mbijetoi edhe regjimin komunist, pas shumë vite gjendje të mjerueshme, tashmë mund

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 3 viktima, 167 qytetarë të infektuar në 24 orët e fundit

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 3 viktima, 167 qytetarë të infektuar në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë, janë kryer 374 testime dhe janë identifikuar 167 qytetarë të infektuar me

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 3 viktima, 538 të infektuar në 24 orët e fundit

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 3 viktima, 538 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, pak minuta më parë, bëri të ditur të dhënat më të fundit, lidhur me situatën

Parku arkeologjik i Antigonesë,  Olta Idrizi, arkeologia e re dhe pasionante

Parku arkeologjik i Antigonesë, Olta Idrizi, arkeologia e re dhe pasionante

Arkeologjia tashmë po shihet me interes edhe prej të rinjve që dalin nga shkolla. Disa studentë italianë dhe shqiptarë janë bërë

Fshati Shebe në Mirditë, zona simbol e bukurisë natyrore shqiptare

Fshati Shebe në Mirditë, zona simbol e bukurisë natyrore shqiptare

Në këto ditë të nxehta, zonat malore po shihen si një ndër destinacionet e preferuara për të gjithë turistët. Fshati

The Guardian: Plazhet, malet, qytetet e lashta dhe çmimet e ulëta? Shqipëria i ka të gjitha

The Guardian: Plazhet, malet, qytetet e lashta dhe çmimet e ulëta? Shqipëria i ka të gjitha

"Ishte e rrallë që gazetarët vinin këtu," thotë Elton Caushi, kreu i operatorit turistik "Albanian Trip", të cilin e takoj në

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 3 viktima, 831 të infektuar në 24 orët e fundit

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 3 viktima, 831 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë, janë regjistruar 831 qytetarë

Manastirliu nga qendra shëndetësore verore në Radhimë: Mbi 26 mijë pushues kanë marrë shërbim falas

Manastirliu nga qendra shëndetësore verore në Radhimë: Mbi 26 mijë pushues kanë marrë shërbim falas

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu nga qendra shëndetësore verore në Radhimë, ka deklaruar se stafi i ri mjekësor

Bashkia e Tiranës pastron ujin e Liqenit Artificial

Bashkia e Tiranës pastron ujin e Liqenit Artificial

Në këto ditë të nxehta vere, krahas kujdesit të veçantë për bimësinë, Bashkia e Tiranës dhe Agjencia e Parqeve