RTSH 24 Live

Aktualitet

Vidhte portofola dhe celularë në stacionet e autobusëve, arrestohet 41-vjeçari në Tiranë

Vidhte portofola dhe celularë në stacionet e autobusëve, arrestohet 41-vjeçari në Tiranë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Stacioni”. Blutë e kryeqytetit kanë vënë në pranga një 41-vjeçar të

Ambiente të reja sportive në gjimnazin "Asim Zeneli" në Gjirokastër, Rama: Kushte fantastike për të rinjtë

Ambiente të reja sportive në gjimnazin "Asim Zeneli" në Gjirokastër, Rama: Kushte fantastike për të rinjtë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar foto nga ambjetet e reja sportive të gjimnazit “Asim Zeneli” në Gjirokastër. Rama shkruan se falë

Aksioni i IKMT në Elbasan, Balla: Jo më “varreza” makinash në anë të rrugëve kryesore

Aksioni i IKMT në Elbasan, Balla: Jo më “varreza” makinash në anë të rrugëve kryesore

Aksioni për pastrimin e zhvendosjen e pikave që grumbullojnë mjete të përdorura po vijon edhe në aksin nga Elbasani në Qafë

Moti – Dita e sotme me kthjellime dhe vranësira. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë

Moti – Dita e sotme me kthjellime dhe vranësira. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga hyrja e masave ajrore të ngrohta Mesdhetare ku presim rritje të konsiderueshme të temperaturave në 

Gjykoi 3 shqiptarë në njëjtën ditë! Gjykatësi anglez i habitur: Pse largoheni nga Shqipëria e bukur për në Britaninë?

Gjykoi 3 shqiptarë në njëjtën ditë! Gjykatësi anglez i habitur: Pse largoheni nga Shqipëria e bukur për në Britaninë?

Një gjyqtar në Mbretërinë e Bashkuar, i cili ka vizituar Shqipërinë, u shfaq i çuditur me shqiptarë që braktisin vendin

Durrës, doli për të peshkuar, humb jetën 40- vjeçari, Aurel Ndoni

Durrës, doli për të peshkuar, humb jetën 40- vjeçari, Aurel Ndoni

Policia e Durrësit bëri të ditur se rreth orës 17:15 të ditës së diel, kanë shkuar për të peshkuar në Porto

Fier- Policia prangos lushnjarin në flagrancë, tentoi të vidhte një biznes

Fier- Policia prangos lushnjarin në flagrancë, tentoi të vidhte një biznes

Policia e Fierit ka parandaluar një tjetër rast të vjedhjes së bizneseve. Një shtetas ka tentuar të vjedhë një biznes (kioskë)

Balla: 15 të arrestuar në 24 orë për dhunë në familje, shantazh në rrjetet sociale e përndjekje

Balla: 15 të arrestuar në 24 orë për dhunë në familje, shantazh në rrjetet sociale e përndjekje

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla bën me dije se është intensifikuar puna e Policisë së Shtetit për të parandaluar rastet

Ministri Gonxhe: Projekte edhe më efektive që  ndikojnë direkt në zhvillimin ekonomik, kulturor dhe inovativ të vendit

Ministri Gonxhe: Projekte edhe më efektive që  ndikojnë direkt në zhvillimin ekonomik, kulturor dhe inovativ të vendit

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja zhvilloi një takim me Koordinatoren e Përhershme të Kombeve të Bashkuara

Platformë e re për tregun e punës,  ngrihet sistemi që do të vlerësojë kërkesën dhe ofertën për punëtorë

Platformë e re për tregun e punës, ngrihet sistemi që do të vlerësojë kërkesën dhe ofertën për punëtorë

Në kushtet e emigracionit të lartë dhe të rënies draftike të lindjeve, nevoja për fuqi punëtorë, jo vetëm në

Revista franceze: Saranda, perla shqiptare me plazhet e kristalta dhe trashëgiminë e pasur kulturore

Revista franceze: Saranda, perla shqiptare me plazhet e kristalta dhe trashëgiminë e pasur kulturore

Saranda është një qytet i bukur i vendosur në bregdetin jugor të Shqipërisë, që ofron plazhe që të lënë

Kavajë-Dhunuan dhe tentuan të vrisnin të riun, në pranga 30-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Kavajë-Dhunuan dhe tentuan të vrisnin të riun, në pranga 30-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Një 30-vjeçar është arrestuar dhe është shpallur në kërkim vëllai i tij, pasi tentuan të vrisnin një 25-vjeçar.

BE ofron internet për Ballkanin, Komisioni vë në dispozicion 15 milionë euro për 400 hapësira publike

BE ofron internet për Ballkanin, Komisioni vë në dispozicion 15 milionë euro për 400 hapësira publike

Bashkimi Europian ka akorduar mbështetje financiare për arritjen e qasjes pa pagesë në zonat publike të 400 bashkive në Ballkanin Perëndimor,

U hapte profile false denigruesve qytetarëve dhe kërkonte 1 mijë euro t’i fshinte, arrestohet i riu në Tiranë

U hapte profile false denigruesve qytetarëve dhe kërkonte 1 mijë euro t’i fshinte, arrestohet i riu në Tiranë

Një 22-vjeçar është arrestuar pasi akuzohet se u kërkonte para qytetarëve të ndryshëm për të fshirë profilet

Inaugurohet më 4 mars, publikohen për herë të parë pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës

Inaugurohet më 4 mars, publikohen për herë të parë pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës

Pak ditë para ditës së inaugurimit, punimet në bazën ajrore të Kuçovës janë drejt përfundimit, për ta kthyer

Përplasen dy makina në Lezhë, 5 të plagosur

Përplasen dy makina në Lezhë, 5 të plagosur

5 persona kanë mbetur të plagosur pasi mjetet me të cilat udhëtonin janë përplasur në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Dy

Mbipopullimi në burgje, avokatët:  Duhen aplikuar dënime alternative

Mbipopullimi në burgje, avokatët: Duhen aplikuar dënime alternative

Vitet e fundit është vërejtur një shtim i numrit të të dënuarve “arrest me burg” për vepra të ndryshme penale.

Moti– Vranësira dhe reshje shiu me stuhi të izoluara në veriperëndim, temperaturat do jenë në rënie

Moti– Vranësira dhe reshje shiu me stuhi të izoluara në veriperëndim, temperaturat do jenë në rënie

Gadishulli I Ballkanit po ndikohet nga hyrja e masave ajrore të paqëndrueshme duke sjellë reshje shiu në  territorin e Shqipërisë. E

Gjendet i pajetë në një kantier ndërtimi punëtori 40-vjeçar në Lezhë

Gjendet i pajetë në një kantier ndërtimi punëtori 40-vjeçar në Lezhë

Një punëtor është gjetur i vdekur brenda një objekti në ndërtim në lagjen “Besëlidhja” të qytetit të

Baza Ajrore Taktike e NATO-s në Kuçovë inaugurohet më 4 mars

Baza Ajrore Taktike e NATO-s në Kuçovë inaugurohet më 4 mars

Ministri shqiptare e Mbrojtjes njoftoi të shtunën se Baza Ajrore Taktike e NATO-s në Kuçovë do të inagurohet më 4 mars. Kjo

Balluku: Nënstacionin i OST në Rrashbull do të jetë një nga qendrat e reja të sistemit të transmetimit në furnizimin e qytetit të Durrës

Balluku: Nënstacionin i OST në Rrashbull do të jetë një nga qendrat e reja të sistemit të transmetimit në furnizimin e qytetit të Durrës

Operatori i Sistemit të Transmetimit po investon për rritjen e kapaciteteve në nënstacionin elektrik të Rrashbullit në zonën e

Ish anëtari i bandës së Gaxhait, gjykata vendos burg me afat për “Çipurin”

Ish anëtari i bandës së Gaxhait, gjykata vendos burg me afat për “Çipurin”

Gjykata e Durrësit ka vendosur “Arrest në burg me afat dy muaj” për Amarildo Sulejmanin, i njohur ndryshe me nofkën “Çipuri”.

Zbardhet atentati në “Don Bosko” në 2022, policia: Viktima s'ishte objektivi. Porositësi ndodhet në burg në Belgjikë

Zbardhet atentati në “Don Bosko” në 2022, policia: Viktima s'ishte objektivi. Porositësi ndodhet në burg në Belgjikë

Pas dy vitesh hetime policia ka zbardhur atentatin e ndodhur në “Don Bosko” në një lokal të zonës, ku mbeti i vrarë Erion

Krimi në Durrës-Fajin e mori përsipër vajza, po e kishte vrarë i biri. 25-vjeçari: Me babin nuk jetohej

Krimi në Durrës-Fajin e mori përsipër vajza, po e kishte vrarë i biri. 25-vjeçari: Me babin nuk jetohej

Hetuesit kanë zbardhur dinamikën e plotë të vrasjes në Durrës të 50-vjeçarit Pëllumb Meta dhe groposjes në kasollen