RTSH 24 Live

Zgjedhje 2021

Zgjedhjet e 25 prillit, KQZ çon për ndjekje penale 67 numërues

Zgjedhjet e 25 prillit, KQZ çon për ndjekje penale 67 numërues

KQZ do të çojë për ndjekje penale në prokurori 67 anëtarë të grupeve të numërimit në zgjedhjet e 25 prillit.

KQZ: 1006 raste të dyshimta në zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit

KQZ: 1006 raste të dyshimta në zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit

Kreu i komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka dalë në një konferencë për media për të dhënë

Zgjedhjet e 25 prillit, KQZ: Nuk ka kompensim financiar për partitë që nuk e kaluan pragun e 1 përqindshit të votave

Zgjedhjet e 25 prillit, KQZ: Nuk ka kompensim financiar për partitë që nuk e kaluan pragun e 1 përqindshit të votave

Në Shqipëri Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përcaktuar vlerën e një vote të vlefshme në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit

Komisioni Rregullator në KQZ certifikon në parim rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit

Komisioni Rregullator në KQZ certifikon në parim rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit

Komisioni Rregullator në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve duket se i ka vënë kapak përfundimisht zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit,

Çerifikohet rezultati i zgjedhjeve të 25 prillit,  KQZ shpërndau sot mandatet e deputetëve të rinj të Kuvendit

Çerifikohet rezultati i zgjedhjeve të 25 prillit, KQZ shpërndau sot mandatet e deputetëve të rinj të Kuvendit

Merr fund saga e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Sot u certifikua dhënia e mandateve të deputetëve të rinj të Kuvendit të

 Asambleja e KiE  vlerëson zgjedhjet e 25 prillit: Më të mirat të mbajtura ndonjëherë në Shqipëri

Asambleja e KiE vlerëson zgjedhjet e 25 prillit: Më të mirat të mbajtura ndonjëherë në Shqipëri

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës ka miratuar raportin e misionit vëzhgues të zgjedhjeve të 25 prillit, duke i vlerësuar

Kolegji rrëzon opozitën, vuloset rezultati i 25 Prillit edhe për Fierin

Kolegji rrëzon opozitën, vuloset rezultati i 25 Prillit edhe për Fierin

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për shpalljen të pavlefshme dhe ripërsëritjen e zgjedhjeve në

Kolegji Zgjedhor rrëzon sërish ankimimet e opozitës për Shkodrën

Kolegji Zgjedhor rrëzon sërish ankimimet e opozitës për Shkodrën

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar ankimimet e opozitës për rezultatin e zgjedhjeve në Shkodër.  Kolegji e ka konsideruar këtë padi

Hetimi për krimet zgjedhore, Prokuroria verifikon 41 njoftime, 23 i kalojnë SPAK-ut

Hetimi për krimet zgjedhore, Prokuroria verifikon 41 njoftime, 23 i kalojnë SPAK-ut

Prokuroria e Përgjithshme vazhdon hetimin e krimeve zgjedhore për zgjedhjet e 25 prillit, ku rezulton se prokuroritë kanë regjistruar procedimin

Raporti i KQZ-së për 2020, Celibashi: Ja dolëm të zbatojmë teknologjinë në zgjedhjet e 25 prillit!

Raporti i KQZ-së për 2020, Celibashi: Ja dolëm të zbatojmë teknologjinë në zgjedhjet e 25 prillit!

 Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi zhvilloi sot një seancë dëgjimore në Komisionin e Ligjeve, ku raportoi mbi veprimtarinë

 Rrëzohen ankimimet e PD-LSI, Kolegji Zgjedhor vulos rezultatin edhe për Beratin

Rrëzohen ankimimet e PD-LSI, Kolegji Zgjedhor vulos rezultatin edhe për Beratin

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar ankimimet e PD-LSI për qarkun e Beratit që kërkonin pavlefshmëri dhe përsëritje të zgjedhjeve

Ankimimet e PD-së në Kolegjin Zgjedhor, ja data kur shqyrtohet padia për rezultatin e Shkodrës e Durrësit

Ankimimet e PD-së në Kolegjin Zgjedhor, ja data kur shqyrtohet padia për rezultatin e Shkodrës e Durrësit

Kolegji zgjedhor ka vendosur se kur do të zhvillojë seancat për shqyrtimin e padive të bëra nga PD  për qarkun e Shkodrës,

Kolegji rrëzon sërish PD-LSI: Nuk ka pavlefshmëri as në Vlorë

Kolegji rrëzon sërish PD-LSI: Nuk ka pavlefshmëri as në Vlorë

Rezultati i zgjedhjeve të 25 prillit vuloset për një tjetër qark pas vendimmarrjes së Kolegjit Zgjedhor për të rrëzuar ankimimet

Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesat ankimore të PD-LSI në qarkun Gjirokastër

Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesat ankimore të PD-LSI në qarkun Gjirokastër

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar tre kërkesa ankimore për rezultatin e zgjedhjeve për qarkun e Gjirokastrës, të Partisë Demokratike,

Shqyrtimet në KAS, rrëzohen kërkesat ankimore për Elbasanin, Korçën dhe Fierin

Shqyrtimet në KAS, rrëzohen kërkesat ankimore për Elbasanin, Korçën dhe Fierin

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka rrëzuar kërkesat ankimore të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim edhe

KAS rrëzon kërkesën e PD-së dhe LSI-së për përsëritjen e zgjedhjeve në Korçë e Elbasan

KAS rrëzon kërkesën e PD-së dhe LSI-së për përsëritjen e zgjedhjeve në Korçë e Elbasan

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka rrëzuar kërkesën e opozitës për të shpallur të pavlefshme zgjedhjet në Korçë

Në pritje të çertifikimit të zgjedhjeve, Del Monaco: "Shpresoj të ketë mirëkuptim racional"

Në pritje të çertifikimit të zgjedhjeve, Del Monaco: "Shpresoj të ketë mirëkuptim racional"

OSBE-ODIHR është duke pritur rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve për të dalë edhe me raportin zyrtar. Nga Shkodra, ambasadori

KAS rrëzon PD-në për prova shtesë në Fier

KAS rrëzon PD-në për prova shtesë në Fier

KAS vendosi sot, me shumicë votash, rrëzimin e kërkesës së Partisë Demokratike për marrjen e provave shtesë  për

Sot shqyrtohen në KAS ankimimet për qarkun e Elbasanit

Sot shqyrtohen në KAS ankimimet për qarkun e Elbasanit

Sot, në orën 10:00 pritet të mblidhet Komisioni i Ankimeve dhe Sanksionave. Mësohet se edhe sot, do të vijohet me shqyrtimin e ankesave

Përfundon mbledhja e KAS, nuk ndryshon rezultati në Durrës

Përfundon mbledhja e KAS, nuk ndryshon rezultati në Durrës

Përfundon mbledhja në KAS, lidhur me qarkun e Durrësit. KAS ka vendosur ndryshimin e tabelës përmbledhëse të zonës zgjedhore,

Rinumërohen 90 kuti në Durrës, LSI rikuperon 2 vota, PD humb 31 vota, PS 14 vota

Rinumërohen 90 kuti në Durrës, LSI rikuperon 2 vota, PD humb 31 vota, PS 14 vota

Në KQZ vijon rinumërimi i 108 kutive për qarkun e Durrësit, pasi KAS miratoi kërkesën e LSI, e cila pretendon se mund të marrë

LSI çon në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për Beratin

LSI çon në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për Beratin

LSI ka dërguar në Kolegj Zgjedhor vendimin e KAS, e cila rrëzoi kërkesën ankimore të PD-LSI për shpalljen e pavlefshmërisë

Zgjedhjet e 25 prillit,  SPAK kërkon sekuestrim të materialeve zgjedhore

Zgjedhjet e 25 prillit, SPAK kërkon sekuestrim të materialeve zgjedhore

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka njoftuar se kanë nisur disa hetime lidhur me zgjedhjet e 25 prillit.  Nëpërmjet

KAS nis rinumërimin e 108 kutive të qarkut të Durrësit

KAS nis rinumërimin e 108 kutive të qarkut të Durrësit

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka nisur prej orës 10 të paradites së sotme rinumërimin e 108 kutive të qarkut të Durrësit.