RTSH 24 Live

Zgjedhje 2021

"Shqipëria tokë e bekuar"/ Rama: Do vijnë turistë me shumë para

"Shqipëria tokë e bekuar"/ Rama: Do vijnë turistë me shumë para

Nga Berati ku po zhvillon takimin electoral të radhës, kryeministri Edi Rama foli për investimet e qeverisë, të cilat priten të kenë

Balla në Librazhd: Votimi për Ilir Metën është veprimi më anti-kombëtar që mund të bëjë një votues shqiptar

Balla në Librazhd: Votimi për Ilir Metën është veprimi më anti-kombëtar që mund të bëjë një votues shqiptar

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për qarkun e Elbasanit, Taulant Balla në vijim të takimeve në kuadër të fushatës elektorale

Nasip Naço: Te LSI na thonin se Luli gënjen edhe për orën

Nasip Naço: Te LSI na thonin se Luli gënjen edhe për orën

Nasip Naço është larguar nga Lëvizja Socialiste për Integrim për t'u bashkuar në këto zgjedhjet me Partinë Socialiste.

Nga Skrapari Rama telefonon Nikollën në Mirditë: Ftesa ime për Bashën trembi Ilirin, ka frikë mos i ikën Luli nga zinxhirët

Nga Skrapari Rama telefonon Nikollën në Mirditë: Ftesa ime për Bashën trembi Ilirin, ka frikë mos i ikën Luli nga zinxhirët

Komunikimet telefonike me drejtuesit politik të PS në qarqe, kryeministri Edi Rama i ka kthyer në një rutinë të punës së

Zaev i bën thirrje komunitetit maqedonas: Votojeni mikun tim Edi Rama, se ne kemi një kandidat

Zaev i bën thirrje komunitetit maqedonas: Votojeni mikun tim Edi Rama, se ne kemi një kandidat

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev duke bërë thirrje shtetasve maqedonas që jetojnë në Shqipëri për të

Rama: Meta më tha se gjithë flota amerikane të lëshoj gjyle ndaj shtëpisë sime, reforma në drejtësi s'do bëhet

Rama: Meta më tha se gjithë flota amerikane të lëshoj gjyle ndaj shtëpisë sime, reforma në drejtësi s'do bëhet

Nga Skrapari, kryeministri Edi Rama, ka treguar se kur ndodhi krisja e madhe me Presidentin Ilir Meta. Zoti Rama theksoi, se Meta i ka thënë se nëse

Basha i përgjigjet Ramës: E ke kuptuar se ke humbur, kërkon të bëhesh pjesë e qeverisjes me AN

Basha i përgjigjet Ramës: E ke kuptuar se ke humbur, kërkon të bëhesh pjesë e qeverisjes me AN

Vijojnë replikat në distancë mes kreut të PD Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama lidhur me ftesën e këtij të fundit

Presidenti Ilir Meta, reagon pas sulmeve të kryemnistrit Rama në Skrapar

Presidenti Ilir Meta, reagon pas sulmeve të kryemnistrit Rama në Skrapar

Presidenti Ilir Meta, ka reaguar menjëherë pas sulmeve të lëshuara nga ana e kryemnistrit Edi Rama, gjatë takimit të zhvilluar në

"Shpëtojeni nga çmendina"/ Rama në Skrapar: Do ngrija dolli për Metën, kam ngrënë bukë me të, por...

"Shpëtojeni nga çmendina"/ Rama në Skrapar: Do ngrija dolli për Metën, kam ngrënë bukë me të, por...

Në vijim të fushatës elektorale, kryeministri Edi Rama ishte në Skrapar, ku nuk mungoi ironia ndaj Presidentit Ilir Meta. Ai tha se do ngrinte

Tom Doshi takim në Shkodër, kërkon mbështetjen për 3 mandate

Tom Doshi takim në Shkodër, kërkon mbështetjen për 3 mandate

Kryetari i Partisë Social Demokrate Tom Doshi është pritur në një takim nga banorë të fshatit Grudë në njësinë

Ftesa për Bashën, Rama: Nuk është thirrje për bashkëqeverisje, ne do marrim shumicën absolute!

Ftesa për Bashën, Rama: Nuk është thirrje për bashkëqeverisje, ne do marrim shumicën absolute!

Kryeministri socialist Edi Rama komentoi edhe këtë të premte ftesën që i bëri kryedemokratit Lulzim Basha për bashkëpunim

Meta: Denonconi çdo tentative dhe ofertë për blerje vote!

Meta: Denonconi çdo tentative dhe ofertë për blerje vote!

Presidenti i  Republikës, Ilir Meta, sërish ju drejtua qytetarëve të votojnë më 25 Prill dhe ti qëndrojnë çdo

Votimi Elektronik, Celibashi siguron: Proçesi 100 përqind i sigurt!

Votimi Elektronik, Celibashi siguron: Proçesi 100 përqind i sigurt!

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi ka siguruar qytetarët që procesi i votimit elektronik më 25 prill do të jetë 100%

Balla takim me banorët e Funarit në Elbasan: Ndërtimi i rrugës do ta kthejë Funarin në një destinacion të rëndësishëm turistik

Balla takim me banorët e Funarit në Elbasan: Ndërtimi i rrugës do ta kthejë Funarin në një destinacion të rëndësishëm turistik

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për qarkun e Elbasanit, Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e Funarit në Elbasan.Në

Celibashi: Përfundon printimi dhe paketimi i fletëve të votimit për 6 qarqe

Celibashi: Përfundon printimi dhe paketimi i fletëve të votimit për 6 qarqe

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi, njofton se ka përfunduar printimi dhe paketimi i fletëve të votimit për disa qarqe.Bëhet

Meta: 25 Prilli, referendum popullor për më tepër mbështetje për bujqësinë dhe fshatin!

Meta: 25 Prilli, referendum popullor për më tepër mbështetje për bujqësinë dhe fshatin!

Presidenti Ilir Meta tha sot se shkaku i shpopullimit të vendit është pikërisht mosmbështetja e bujqësisë dhe e fermerëvë.

Basha marrëveshje me shoqatën e fasonëve: Ndryshim do të thotë taksa e sheshtë 9%, sigurime shoqërore 18%

Basha marrëveshje me shoqatën e fasonëve: Ndryshim do të thotë taksa e sheshtë 9%, sigurime shoqërore 18%

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka firmosur marrëveshjen me shoqatën e bashkuar të fasonëve. Në fjalën e tij me të

Kushi me vëllezërit e mirënjohur Zena: Krenare për ikonat e muzikës popullore të Elbasanit

Kushi me vëllezërit e mirënjohur Zena: Krenare për ikonat e muzikës popullore të Elbasanit

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë njëkohësisht kandidate për deputete e PS në qarkun Elbasan zhvilloi sot një bisedë me

 Kryeministri Rama uron ditë të mbarë me fjalimin e kandidates së PS në Shkodër, Edona Bilali

Kryeministri Rama uron ditë të mbarë me fjalimin e kandidates së PS në Shkodër, Edona Bilali

Kryeministri Edi Rama uroi sot mirëmëngjes me videon e fjalimit të mbajtur dje nga kryesuesja e listës së Partisë Socialiste në

Basha: Rama, në dëshpërim e sipër, kërkon të bëhet pjesë e qeverisjes së Aleancës për Ndryshim

Basha: Rama, në dëshpërim e sipër, kërkon të bëhet pjesë e qeverisjes së Aleancës për Ndryshim

Në fjalën e tij para banorëve të njësisë 4, kreu i PD Lulzim Basha, tha se vendimi për ndryshim, është vendimi më

Komuniteti Mysliman: Vota është e shtrenjtë, nuk duhet të shitet apo blihet

Komuniteti Mysliman: Vota është e shtrenjtë, nuk duhet të shitet apo blihet

Komunitetet fetare në Shqipëri i janë drejtuar qytetarëve me mesazhe për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Pas Konferencës

Rama tjetër mesazh Bashës: Gati të bashkëpunoj me çdo shqiptar, përveç Sali Berishës dhe Ilir Metës

Rama tjetër mesazh Bashës: Gati të bashkëpunoj me çdo shqiptar, përveç Sali Berishës dhe Ilir Metës

Kryeministri Edi Rama, deklaroi sërish nga  Shkodra se është i gatshëm që të bashkëpunojë me çdo shqiptar, përveç

Celibashi për apelin e Kishës Katolike: Shitblerja e votës cënon vullnetin e lirë të qytetarëve

Celibashi për apelin e Kishës Katolike: Shitblerja e votës cënon vullnetin e lirë të qytetarëve

Apelit kundër shitblerjes së votave të bërë sot nga Kisha Katolike në Shqipëri i është bashkaur edhe Kryekomisioneri

Kryeministri Rama: Të shesësh votën është mëkat, dhe po aq mëkat është ta blesh

Kryeministri Rama: Të shesësh votën është mëkat, dhe po aq mëkat është ta blesh

Kryeministri Edi Rama, tha nga Shkodra, se mbështet qëndrimet e ambasadores amerikane Yuri Kim, dhe të autoriteteve të Kishës Katolike,