RTSH 24 Live

Aktualitet

Stina e verës mbyllet me mot të kthjellët, rikthehen temperaturat deri në 41 gradë

Stina e verës mbyllet me mot të kthjellët, rikthehen temperaturat deri në 41 gradë

Kjo javë rikthen të nxehtin saharian, pas një fundjave me prani të reshjeve të shiut të cilat u shoqëruan edhe me rënie të

Moti- Fillimi i javës rikthen stabilitetin e kushteve atmosferike

Moti- Fillimi i javës rikthen stabilitetin e kushteve atmosferike

Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga qëndra ciklonike e cila ka sjellë masa ajri të freskëta duke sjellë reshje shiu dhe rënie të

COVID-19, 564 të infektuar, humb jetën 81-vjeçari nga Tirana

COVID-19, 564 të infektuar, humb jetën 81-vjeçari nga Tirana

Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit janë kryer 1596 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë

Pikat kufitare në qarkun e Korçës, rritet fluksi i lëvizjeve, punohet me 4 sportele

Pikat kufitare në qarkun e Korçës, rritet fluksi i lëvizjeve, punohet me 4 sportele

Sipas burimeve zyrtare nga Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Korçë gjatë 24 orëve të fundit në pikën kufitare të

“Mbi 2 mijë vizitorë hyjnë çdo ditë në Portin e Vlorës”, Rama: Së shpejti do kemi portin e ri

“Mbi 2 mijë vizitorë hyjnë çdo ditë në Portin e Vlorës”, Rama: Së shpejti do kemi portin e ri

Më shumë se 2 mijë persona hyjnë çdo ditë në Shqipëri nga Porti i Vlorës. Kështu ka deklaruar Kryeministri Edi

Masakra në Cetinje, Berisha: Akt i shëmtuar kriminal, ngushëllime familjarëve të viktimave

Masakra në Cetinje, Berisha: Akt i shëmtuar kriminal, ngushëllime familjarëve të viktimave

Kryetari i Partisë Demokratike zgjedhur nga procesi i Rithemelimit, Sali Berisha ka reaguar për tragjedinë në Cetinje ku një person vrau

90 mijë persona janë futur në Shqipëri brenda 24-orëve të fundit, Policia: Shtim sportelesh në Kakavijë dhe Kapshticë

90 mijë persona janë futur në Shqipëri brenda 24-orëve të fundit, Policia: Shtim sportelesh në Kakavijë dhe Kapshticë

Rreth 90 mijë persona dhe më shumë se 23 mijë automjete kanë hyrë në Shqipëri brenda 24-orëve të fundit. Policia

Veliaj inspekton punimet në shkollën “Bedri Llagami” në Vaqarr: Llogjet dhe debatet i merr era

Veliaj inspekton punimet në shkollën “Bedri Llagami” në Vaqarr: Llogjet dhe debatet i merr era

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka inspektuar punimet që po bëhen në shkollën “Bedri Llagami” në Vaqarr. Kjo shkollë

Nuk respektoi zonën e kufizuar në Potam, gjobitet me 200 mijë lekë pronari i skafit, i bllokohet mjeti për 5 ditë

Nuk respektoi zonën e kufizuar në Potam, gjobitet me 200 mijë lekë pronari i skafit, i bllokohet mjeti për 5 ditë

Policia kufitare e Vlorës ka nisur kontrollet përgjatë vijës bregdetare për respektimin e rregullave nga ana e mjeteve lundruese. Pas një

Aksident në Tiranë, makina bie në Lanë, shoferi largohet nga vendngjarja

Aksident në Tiranë, makina bie në Lanë, shoferi largohet nga vendngjarja

Një aksident ka ndodhur në afërsi të Brrylit ku një person ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë ka rënë në

"The Times" artikull dedikuar Shqipërisë, Rama: 90 mijë vizitorë nga Britania brenda 7 muajsh

"The Times" artikull dedikuar Shqipërisë, Rama: 90 mijë vizitorë nga Britania brenda 7 muajsh

Kryeministri Edi Rama teksa ka publikuar artikullin e “The Times” dedikuar Shqipërisë, ka deklaruar se 90 mijë persona nga Britania e

Transportonte emmigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit, arrestohet 21-vjeçari

Transportonte emmigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit, arrestohet 21-vjeçari

Policia ka vënë në pranga një person pasi u kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit. Policia njofton

Asgjësohen 4945 bimë kanabis në 6 qarqe, Policia e Shtetit: Zero tolerancë në luftën kundër trafikut të lëndëve narkotike

Asgjësohen 4945 bimë kanabis në 6 qarqe, Policia e Shtetit: Zero tolerancë në luftën kundër trafikut të lëndëve narkotike

Janë asgjësuar 4945 bimë kanabis të kultivuara në zona të thella malore. Policia e Shtetit ka njoftuar se pas kontrollit të territorit,

Menaxhonte trafikun e kokainës, kapet në Itali 35-vjeçari shqiptar

Menaxhonte trafikun e kokainës, kapet në Itali 35-vjeçari shqiptar

Autoritetet italiane kanë arrestuar 35-vjeçarin shqiptar Anton Likmeta. Pas një operacioni anti-drogë, policia italiane ka bërë të

Video/Radhë kilometrike në Kakavijë, Meta thirrje Qeverisë: Vendosni kontakte me palën greke, të merren masa për zgjidhjen e situatës

Video/Radhë kilometrike në Kakavijë, Meta thirrje Qeverisë: Vendosni kontakte me palën greke, të merren masa për zgjidhjen e situatës

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta teksa ka publikuar një video nga Kakavija, ku radha e qytetarëve për t’u futur në

20 vatra zjarri gjatë 24-orëve të fundit në Shqipëri, shuhen 19 prej tyre, vetëm 1 aktive

20 vatra zjarri gjatë 24-orëve të fundit në Shqipëri, shuhen 19 prej tyre, vetëm 1 aktive

Gjatë 24-orëve të fundit në vendin tonë janë raportuar 20 vatra zjarri. Qendra Kombëtare Operacionale e Emergjencave Civile në

Moti- Fundjava do të jetë e paqëndrueshme, dita e Diel do të jetë me reshje shiu intesive, temperaturat zbresin me 10 gradë

Moti- Fundjava do të jetë e paqëndrueshme, dita e Diel do të jetë me reshje shiu intesive, temperaturat zbresin me 10 gradë

Vorbulla ciklonike është zhvendosur në rajonet ballkanike e cila ka sjellë masa ajri të freskëta edhe në vendin tonë duke

Tragjedia në Cetinje/ Ilir Meta u shpreh ngushëllime familjarëve të viktimave: I tronditur, ndaj dhembjen dhe lutjet e mia për jetët e humbura

Tragjedia në Cetinje/ Ilir Meta u shpreh ngushëllime familjarëve të viktimave: I tronditur, ndaj dhembjen dhe lutjet e mia për jetët e humbura

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar pas tragjedisë së 12 gushtit në Cetinje, ku një person qëlloi me armë

Rama publikon pamjet nga shkolla e re "Bashkim Fino": Hap dyert në shtator për 1100 nxënës

Rama publikon pamjet nga shkolla e re "Bashkim Fino": Hap dyert në shtator për 1100 nxënës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social Facebook pamje nga shkolla e re “Bashkim Fino” në Tiranë. Kreu i qeverisë ka

Ambasadori King-Smith: Emigrantët e paligjshëm shqiptarë në Britani, nuk do të sigurojnë punë të ligjshme

Ambasadori King-Smith: Emigrantët e paligjshëm shqiptarë në Britani, nuk do të sigurojnë punë të ligjshme

Emigrantët e paligjshëm në Britaninë e Madhe nuk do të mund të sigurojnë punë të ligjshme. Ky ka qenë mesazhi i

Aksident në aksin rrugor Levan- Tepelenë, 8 të plagosur, mes tyre 2 të mitur

Aksident në aksin rrugor Levan- Tepelenë, 8 të plagosur, mes tyre 2 të mitur

Policia bëri të ditur se sonte në mbrëmje ka ndodhur një aksident në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në afërsi të

Plagosi inspektorin e IMT-së, Veliaj kërkon dënim maksimal për autorin

Plagosi inspektorin e IMT-së, Veliaj kërkon dënim maksimal për autorin

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar pas plagosjes së inspektorit të IMT-së Ilirjan Gavelli, të premtën, duke kërkuar

Plagoset në krye të detyrës punonjësi i IMT-së, policia e Tiranës prangos autorin

Plagoset në krye të detyrës punonjësi i IMT-së, policia e Tiranës prangos autorin

Plagoset në krye të detyrës punonjësi i IMT-së, policia e Tiranës prangos autorin. Një 50-vjeçar, inspektor i IMT-së

AKSHI: Rikthehet në normalitet sistemi, 1224 nga 1225 shërbime online që jepen, mund të përdoren nga qytetarët dhe bizneset

AKSHI: Rikthehet në normalitet sistemi, 1224 nga 1225 shërbime online që jepen, mund të përdoren nga qytetarët dhe bizneset

AKSHI, nëpërmjet një njoftimi publik, informoi për rikthimin në normalitet të shërbimeve online. Pas sulmit kibernetik në