RTSH 24 Live

Aktualitet

 Ndizen dritat e pemës në Shkodër/ Rama: Sa lezet, thonë pastaj disa ç’rëndësi ka vota

Ndizen dritat e pemës në Shkodër/ Rama: Sa lezet, thonë pastaj disa ç’rëndësi ka vota

Jemi zyrtarisht në muajin e festave dhe si çdo vit në qendrat e qyteteve janë ndezur dritat e pemës së Vitit të Ri. Shkodra

Buxheti 2024, Veliaj takim me qytetarët:  Vitin tjetër ndërtojmë më shumë shkolla, kopshte e çerdhe, me të njëjtën cilësi si në qendër, edhe në periferi

Buxheti 2024, Veliaj takim me qytetarët: Vitin tjetër ndërtojmë më shumë shkolla, kopshte e çerdhe, me të njëjtën cilësi si në qendër, edhe në periferi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka vijuar takimet me qytetarë dhe grupe interesi për prezantimin e projektbuxhetit të

 Gati projektligji “Për etiketimin e produkteve me ndikim në energji”

Gati projektligji “Për etiketimin e produkteve me ndikim në energji”

Tashmë konsumatorët shqiptarë do ta ketë të garantuar me ligj informacionin mbi konsumin e energjisë dhe burimeve të tjera, të

Ambasada e SHBA-së: Bashkëpunim institucional kundër krimeve financiare

Ambasada e SHBA-së: Bashkëpunim institucional kundër krimeve financiare

Si pjesë e angazhimit të Ambasadës për reformën në drejtësi në Shqipëri, programi kundër terrorizmit i Zyrës

Shqipëria synon në përfshirjen e Vjosës si pasuri botërore

Shqipëria synon në përfshirjen e Vjosës si pasuri botërore

Qeveria shqiptare ka njoftuar synimin e saj për ta kthyer Vjosën në një rezervat biosfere të mbrojtur nga UNESCO. Lajmi u bë i ditur

Kumbaro: Zonat e mbrojtura sigurojnë zhvillimin e turizmit të qëndrueshëm dhe ekoturizmit

Kumbaro: Zonat e mbrojtura sigurojnë zhvillimin e turizmit të qëndrueshëm dhe ekoturizmit

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro zhvilloi një takim me 12 drejtorët rajonalë të zonave të mbrojtura, që kujdesen për

"Disa ministra kanë dhënë dorëheqjen pas kontakteve me McGonigal", Berisha: Disponoj dokumente autentike

"Disa ministra kanë dhënë dorëheqjen pas kontakteve me McGonigal", Berisha: Disponoj dokumente autentike

Ministra të kabinetit qeveritar kanë dhënë dorëheqjen për shkak të konktakteve që kanë patur me ish-zyrtarin e arrestuar

Aksident në Kurbin, humb jetën fëmija 2 vjeç, plagosen 2 persona

Aksident në Kurbin, humb jetën fëmija 2 vjeç, plagosen 2 persona

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e kësaj të marte në Kurbin, ku një i mitur, 2 vjeç, ka humbur

Prezantohen prioritetet e Presidencës Suedeze të KE-së në Tiranë: Përshpejtim i integrimit evropian të Ballkanit Perëndimor

Prezantohen prioritetet e Presidencës Suedeze të KE-së në Tiranë: Përshpejtim i integrimit evropian të Ballkanit Perëndimor

Ambasadorja e Suedisë në Tiranë, Elsa Hastad në ceremoninë e fillimit të presidencës suedeze të Këshillit të Bashkimit

Zgjedhjet vendore të 14 majit/ KQZ ndan sot zonat mes mazhorancës dhe opozitës

Zgjedhjet vendore të 14 majit/ KQZ ndan sot zonat mes mazhorancës dhe opozitës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur procedurat për përgatitjen e zgjedhjeve vendore që do të mbahen në 14 maj të këtij viti. Në

Zhdukja e Ervis Martinajt/ Ministri Çuçi: Nga Policia do të merrni përgjigje vetëm kur të ketë një provë të fortë

Zhdukja e Ervis Martinajt/ Ministri Çuçi: Nga Policia do të merrni përgjigje vetëm kur të ketë një provë të fortë

Gjatë konferencës me gazetarët ministri i Brendshëm, Bledar Çuçi ka deklaruar se Policia e Shtetit do të flasë mbi fatin

Lihen në burg nënë e bir, vodhën qindra-mijëra euro në banesën e ish-shefes së kabinetit të Arben Ahmetajt

Lihen në burg nënë e bir, vodhën qindra-mijëra euro në banesën e ish-shefes së kabinetit të Arben Ahmetajt

Nënë e bir, Rozeta dhe Havier Dobi janë lënë në burg në ditën e sotme pasi akuzohen për vjedhjen e qindra-mijëra

Ndërrimi i viteve me mot të qëndrueshëm, 1 Janari nis me diell temperatura të larta

Ndërrimi i viteve me mot të qëndrueshëm, 1 Janari nis me diell temperatura të larta

Anticikloni afrikan vijon të jetë në maksimumin e tij në Mesdheun qëndror prandaj

Operacioni antidrogë/ Policia e Fierit sekuestron 85 kg kanabis në "Audin Q7", në pranga 26-vjeçari

Operacioni antidrogë/ Policia e Fierit sekuestron 85 kg kanabis në "Audin Q7", në pranga 26-vjeçari

Sekuestrohen 85 kilogram kanabis në Fier. Policia bën me dije se në kuadër të operacionit antidrogë të koduar “Hamil”,

Trafiku i ilaçeve dhe dopingut, Europol operacion në 28 shtete, përfshirë edhe Shqipërinë! 349 të arrestuar

Trafiku i ilaçeve dhe dopingut, Europol operacion në 28 shtete, përfshirë edhe Shqipërinë! 349 të arrestuar

59 grupe kriminale që merreshin me trafikun e ilaçeve dhe të doping nga Europol, në një operacion që u shtri në 28 shtete, përfshirë

Moti për ditën e martë, diell dhe temperatura të larta, mjegull në verilindje dhe juglindje

Moti për ditën e martë, diell dhe temperatura të larta, mjegull në verilindje dhe juglindje

Europa verilindore po ndikohet nga presion i lartë atmosferik dhe masa ajri të thata kontinentale të

Ministrja Kushi pret në takim ish-kryeministrin italian Prodi

Ministrja Kushi pret në takim ish-kryeministrin italian Prodi

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi priti në një takim të mërkurën ish-Kryeministrin e Italisë Romano Prodi dhe ish-ministrin

Kreu i ri i SPAK/ Rama reagon pas deklaratës së Kim: Nuk e zgjedh qeveria, por KLP! Anëtarët të mos influencohen nga askush

Kreu i ri i SPAK/ Rama reagon pas deklaratës së Kim: Nuk e zgjedh qeveria, por KLP! Anëtarët të mos influencohen nga askush

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së ambasadores së SHBA, Yuri Kim, në lidhje me zgjedhjen e kreut të ri të SPAK. Ambasadorja

Mot i paqëndrueshëm me reshje shiu e stuhi në veriperëndim dhe temperatura të larta

Mot i paqëndrueshëm me reshje shiu e stuhi në veriperëndim dhe temperatura të larta

Qëndra me presion të ulët e pozicionuar në Adriatik do të afrohet drejt vendit tonë ku priten

Mot i paqëndrueshëm, reshje shiu në veriperëndim dhe temperatura të larta

Mot i paqëndrueshëm, reshje shiu në veriperëndim dhe temperatura të larta

Europa Juglindore vijon të jetë në ndikimin e fluksit të rrymave ajrore të ngrohta nga veriu i

Moti/ Fundjava e paqëndrueshme, temperaturat do të jenë të larta

Moti/ Fundjava e paqëndrueshme, temperaturat do të jenë të larta

Presion i lartë atmosferik po ndikon pjesërisht gadishullin e Ballkanit duke sjellë përmirësim të

Anulimi i kredisë së BE, ambasadorja Hohmann: U ndryshuan kushtet e investimit! Jemi në komunikim me qeverinë

Anulimi i kredisë së BE, ambasadorja Hohmann: U ndryshuan kushtet e investimit! Jemi në komunikim me qeverinë

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Shqipëri, Christiane Hohmann ka sqaruar anulimin e anulimin e grantit të Fondit të Investimeve për Ballkanin

Moti/ Vendi ynë goditet nga cikloni medhetar, reshje shiu dhe stuhi deri në mbrëmje

Moti/ Vendi ynë goditet nga cikloni medhetar, reshje shiu dhe stuhi deri në mbrëmje

Qëndra ciklonike përshiu sot mesdheun duke shkaktuar stuhi të forta dhe rreshje shiu dhe stuhi në territorin e Shqipërisë. E