RTSH 24 Live

Aktualitet

Goditi me grusht Berishën, policia: Autori i dënuar më parë për plagosje dhe drogë

06/12/2022

Goditi me grusht Berishën, policia: Autori i dënuar më parë për plagosje dhe drogë

31-vjeçari Gert Shehu, i cili dhunoi me grusht Sali Berishën ka qenë i dënuar më parë për plagosje dhe trafik droge. Gjithashtu policia thotë se 31-vjeçari vuan nga çrregullime psikotike dhe trajtohej prej vitesh, për këtë.

“Në lidhje me incidentin e ndodhur në orën 12:25, në tubimin e organizuar ditën e sotme, gjatë të cilit shtetasi G. Sh. goditi me grusht, deputetin S. Berisha, ju bëjmë me dije se:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të DVP Tiranë po kryejnë veprimet procedurale për shtetasin G. Sh., 31 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale "Goditje për shkak të detyrës".

Nga verifikimet paraprake rezulton se 31-vjeçari ka precedentë të mëparshëm kriminal, për plagosje, prishje të qetësisë publike dhe në fushën e narkotikëve.

Gjithashtu, sipas diagnozës klinike, të vënë në dispozicion nga familjarët e tij, 31-vjeçari vuan nga çrregullime psikotike dhe trajtohej prej vitesh, për këtë.

Hetimet po vijojnë, nën drejtimin e Prokurorisë së Tiranës, për të zbardhur plotësisht rrethanat e ngjarjes”, njofton policia.

Gert Shehu gjuajti me grusht Sali Berishën në nisje të protestë teksa ishte i rrethuar nga qytetarët.

/rtsh.al/