RTSH 24 Live

Kosovë

Policia e Kosovës aksion në doganat në veri, në pranga 9 doganierë

18/11/2023

Policia e Kosovës aksion në doganat në veri, në pranga 9 doganierë

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion në doganat veri të vendit, për shkak të dyshimeve për korrupsion. Sipas “Telegrafi.com”, janë arrestuar nëntë doganierëve dhe një polici, të cilët dyshohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe korrupsion

Aksioni është bërë me urdhër të Prokurorisë Speciale, ndërsa ende nuk janë bërë me dije më shumë detaje.

/rtsh.al/