RTSH 24 Live

Kuriozitete

Alienë, artistë apo shakaxhinj? Shfaqet një tjetër monolit 'misterioz'

19/06/2024

Alienë, artistë apo shakaxhinj? Shfaqet një tjetër monolit 'misterioz'

Një tjetër monolit "misterioz" është shfaqur. Këtë herë, në një shteg ecjeje në Las Vegas në Nevada, sipas Departamentit të Policisë Metropolitane të Las Vegasit.

Shtylla është njësoj si ato që u shfaqen në të gjithë botën menjëherë pasi një monolit prej 10 metrash argjendi u zbulua në fund të vitit 2020 nga një ekuipazh helikopteri që fluturonte mbi një shkretëtirë të Jutas. Struktura të ngjashme u shfaqën në një majë mali në Kaliforni, një pyll në Rumani dhe në  ishullin Ëight  në brigjet jugore të Anglisë.

Në muajin mars të këtij viti, një strukturë e tillë u shfaq edhe në Uells. Fillimisht u supozua se bëhej fjalë për vepra arti, por rreth tyre nuk ka asnjë gjurmë që të tregojë si u ngritën. Shfaqja e tyre në vende të ndryshme mbetet ende një mister./ CNN

/rtsh.al/