RTSH 24 Live

Aktualitet

U larguan pa gjurmë nga shtëpia, shpallen në kërkim dy vajza të mitura

13/01/2022

U larguan pa gjurmë nga shtëpia, shpallen në kërkim dy vajza të mitura

Më datë 12.01.2022, shtetasja N. Ç., 43 vjeçe, ka kallëzuar se është larguar nga banesa vajza e saj e mitur, shtetasja me iniciale Xh. Ç., 15 vjeçe, banuese në Prrenjas. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale. Më datë 12.01.2022, shtetasi A. Q., 38 vjeç, ka kallëzuar se është larguar nga banesa dhe nuk është kthyer më, vajza e tij e mitur 16 vjeçe. Punohet për gjetjen e saj.