RTSH 24 Live

Teknologji

Telefonat e palosshëm që lidhen rreth kyçit, koncepti i ri i teknologjisë

26/10/2023

Telefonat e palosshëm që lidhen rreth kyçit, koncepti i ri i teknologjisë

Motorola ka zbuluar konceptin e telefonit të palosshëm që lidhet rreth kyçit te dorës. Të quajtur telefoni i parë inteligjent i palosshëm, këto modele kane një ekran 6,9 inç të plotë HD+.

Telefoni mund të përdoret si një pajisje normale por gjithashtu ai edhe mund të paloset në kyçin e dorës.

Për më tepër, pajisja ka një inteligjencë artificiale gjeneruese në bord që mund të studiojë veshjen tuaj dhe të krijojë një model në sfondin e tij që do t'ju ndihmojë të përshtatni 'telefonin inteligjent' me veshjen.

"Motorola po i çon përpjekjet e saj për AI në një nivel tjetër,duke shfaqur inovacione që ripërcaktojnë mundësitë e harduerit fleksibël dhe gjithashtu prezantoi karakteristika të reja emocionuese të AI", tha kompania./DailyMail/

/rtsh.al/