RTSH 24 Live

Kulturë

Nis Fest' 60!

27/12/2021

Nis Fest' 60!
Nis Fest' 60!

Festivali i Këngës në RTSH ka ngritur siparin e tij!

Nata e parë, prezantohet nga Xhemi Shehu, Jonida Maliqi, Isli Islami dhe Kelvi Kadilli.

Në skenë do të këndojnë 20 këngëtarët pjesëmarrës sipas rradhës: Renditja e këngëve në @festivali_kenges_rtsh sipas radhës që do të këndojnë:

1. Kelly
2. Mirud
3. Urban Band
4. Evi Reci
5. Kastro Zizo
6. Ester Zahiri
7. Viola Xhemali
8. Eldis Arrnjeti
9. Kejsi Rustja
10. Xhuliana Pjetraj
11. 0limpia Smajlaj
12. Shega
13. Gjergj Kaçinari
14. Denis Skura
15. Endri and Stefi
16. Janex
17. Ronela Hajati
18. Sajmir Cili
19. Rezarta Smaja
20. Alban Ramosaj

Në vijim priten dhe shumë surpriza, në këtë 60 vjetor të festës së muzikës shqiptare

Festivalin mund ta ndiqni si gjithmonë në ekranin e RTSH 1 HD, RTSH Muzikë, në Radio Tirana 1, në Aplikacionin RTSH Tani, si dhe në faqen e webit rtsh.al 🌐 https://tv.rtsh.al/kanalet/rtsh-1