RTSH 24 Live

Televizion

Eurovision 2024 - Nis votimi për garën drejt finales

09/05/2024

Eurovision 2024 - Nis votimi për garën drejt finales

Këngëtarja Besa Kokëdhima u ngjit në skenën e madhe të Eurovision 2024, me këngën “Titan”, e cila ishte kënga përfaqësuese e këtij viti.

Pas 16 këngëve nga gjysmëfinalja e dytë, hapet votimi. Që Shqipëria të kalojë në finale duhet mbështetja e shqiptarëve përmes votave nga diaspora, nga shtetet që kanë të drejtë të votojnë.

Shqiptarët kudo ku janë i ftojmë të votojnë këngën përfaqësuese të Shqipërisë në Eurovizion 2024 "Titan" nga Besa Kokëdhima me numrin 02.

Këtë ngjarje muzikore të ndjekur në të gjithë Evropën dhe më gjerë mund ta ndiqni në një transmetim ekskluziv në RTSH1, Radio Tirana 1 dhe RTSH Muzikë.

/rtsh.al/