RTSH 24 Live

Art

Dua Lipa bashkëpunon me Versace për koleksionin e ri

24/05/2023

Dua Lipa bashkëpunon me Versace për koleksionin e ri

Këngëtarja shqiptare me famë botërore dhe fituese  tre herë e çmimeve Grammy, Dua Lipa dhe stilistja Donatella Versace aknë bashkëpunuar për të krijuar koleksionin e ri "La Vacanza" (pushimet).

Dua Lipa dhe Donatella Versace, drejtoresha e markës së modës Versace që nga viti 1997, filluan të punojnë së bashku në vitin 2018 dhe më pas u bënë të pandashme.

Koleksioni i parë i Dua Lipës për Versace u frymëzua shumë nga arkivat e markës, veçanërisht nga dizajnet e viteve 1990.

Koleksioni "La Vacanza" ishte e shndritshme, plot ngjyra si Barbie dhe stil. Kur u pyet për kuptimin e koleksionit, Dua Lipa tha se “Moti është i këndshëm, duam të vishemi dhe të dukemi bukur."

/rtsh.al/