RTSH 24 Live

Aktualitet

Moti – Dita e sotme me diell dhe vranësira të pakta. Temperaturat në zbritje

20/11/2023

Moti – Dita e sotme me diell dhe vranësira të pakta. Temperaturat në zbritje

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës, pasdite priten vranësira mesatare deri të dendura. Era do të fryjë me drejtim jug-perëndim (SW) me shpejtësi 7-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

- Zonat malore      1/14°C

- Zonat e ulëta       6 /18°C

- Zonat bregdetare 10/18°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari