RTSH 24 Live

Aktualitet

Moti - Dita e sotme do të jetë me vranësira mesatare, temperaturat do të jenë me rritje

03/04/2024

Moti - Dita e sotme do të jetë me vranësira mesatare, temperaturat do të jenë me rritje

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga masa ajri më të freskëta nga Atlantiku duke sjellë rënie të temperaturave në territorin e Shqipërisë.

E Mërkurë, 03 Prill 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira mesatare dhe kthjellime. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

- Zonat malore      6/18°C

- Zonat e ulëta       10/23°C

- Zonat bregdetare 12/22°C

Kosovë

Kosova për dt. 03 Prill 2024 do të ketë vranësira . Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 5°C –6°C në mëngjes deri në 16°C –17°C gradë Celsius në mesditë.

E Enjte, 04 Prill 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

- Zonat malore      4/17°C

- Zonat e ulëta       8/19°C

- Zonat bregdetare 10/21°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari