RTSH 24 Live

Aktualitet

Moti - Dita e sotme do të jetë me diell, temperaturat deri në 39 °C

08/07/2024

Moti - Dita e sotme do të jetë me diell, temperaturat deri në 39 °C

Mesdheu tashmë po përballet me një vale intensive të të nxehtit Saharian ku presim temperature të larta në territorin e Shqipërisë.

E Hënë 09 Korrik 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me diell dhe vranësira kalimtare. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 7-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3-4 me lartësi vale 0,4-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

  • Zonat malore      18/34°C
  • Zonat e ulëta       20/39°C
  • Zonat bregdetare 22/34°C

Kosova për dt. 08 Korrik 2024 do të ketë kthjellime dhe vranësira. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 16°C –21°C në mëngjes deri në 32°C –38°C gradë Celsius në mesditë.

E Martë 09 Korrik 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me diell dhe vranësira në shim deri mesatare dhe reshje locale në jug dhe juglindje. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 7-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3-4 me lartësi vale 0,4-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

  • Zonat malore      18/37°C
  • Zonat e ulëta       20/40°C
  • Zonat bregdetare 22/37°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

/rtsh.al/