RTSH 24 Live

Art

Humb jetën në një aksident aktori i njohur amerikan

25/10/2022

Humb jetën në një aksident aktori i njohur amerikan

Aktori dhe komediani amerikan, Leslie Jordan, është ndarë nga jeta në moshën 67-vjeçare. Ylli amerikan, i njohur për rolet e tij në “Will and Grace” dhe “American Horror Story”, u vra në një aksident fatal me makinë në Los Anxhelos të hënën në mëngjes, ku automjeti i tij u përplas me një ndërtesë.

Sipas autoriteteve, mbetet ende e paqartë nëse Jordan humbi jetën nga  përplasja, apo nëse ai kishte vuajtur nga një urgjencë mjekësore më parë. Fama e tij u rrit kur luajti në serialin amerikan “Will and Grace” si “Beverley Leslie”, një rol për të cilin ai fitoi një Emmy Primetime në 2006.

Gjatë pandemisë Covid-19, Jordan gjithashtu gjeti famë në mesin e audiencave më të reja si një yll i mediave sociale, duke postuar përditësime të përditshme ndërsa ishte në karantinë në apartamentin e tij në qytetin e tij të lindjes, Chattanooga.

Duke postuar dy herë në ditë, Jordan grumbulloi mbi 5.8 milionë ndjekës në Instagram duke reflektuar mbi jetën e tij, duke ofruar komente mbi muzikën pop dhe duke krijuar rutina kërcimi./ BBC

/rtsh.al/