RTSH 24 Live

Politikë

PD publikon emrat e 300 anëtarëve të Këshillit Kombëtar

18/07/2021

PD publikon emrat e 300 anëtarëve të Këshillit Kombëtar

Partia Demokratike ka shpallur këtë mesditë listën fituese të anëtarëve të Këshillit Kombëtar. PD ka bërë të ditur emrat e 300 anëtarëve, që do të jenë në Këshillin Kombëtar të kësaj force politike për 4 vitet e ardhshme.

Në listë nuk shihet se janë shpallur fitues Edit Harxhi, e cila ishte një prej kandidateve për kryetare të PD, dhe Arben Ristani, ish-Sekretar i Përgjithshëm i PD-së, Agron Musaraj ish-ministër i Brendshëm, Aulon Kalaja aktivist, Arben Ristani, Ardjan Isufi, Halim Kosova, Jamarber Malltezi, Kastriot Islami, Klodiana Shala, Niazi Kosovrasti, Sait Dollapi, Valentina Duka. Elda Hoti deputetja e LSI cila pranoi mandatin, kur i dogji opozita dhe u largua nga parlamenti. Mbetet anëtarë i këshillit Kombëtar Demokrat edhe Bardh Spahia ish deputet i cili nuk e fitoi mandatin. Kemi dhe emra të njohur si futbollisti Andi Lila, aktori Julian Deda, Aldo Bumçi, Agim Baçi, Asllan Dogjani, Glauk Olldashi, Ahmet Prençi, Elda Hoti, Gent Strazimiri, Blendi Kasmi, Adritaik Lami, Dorjan Teliti, Ilirjana Kuçana, etj.

Dokumenta bashkëngjitur