RTSH 24 Live

Aktualitet

Ndeshja Bylisi-Tirana/ Tifozët hyjnë në fushë të dhunojnë gjyqtarin, shoqërohen nga policia

25/05/2023

Ndeshja Bylisi-Tirana/ Tifozët hyjnë në fushë të dhunojnë gjyqtarin, shoqërohen nga policia

Në përfundim të ndeshjes së Kategorisë Superiore Bylisi-Tirana disa prej tifozëve të skuadrës së kryeqyteit kanë hyrë në fushë dhe kanë tentuar të dhunojnë gjyqtarët e takimit.

Por, menjëherë kanë ndërhyrë forcat e policisë të cilat kanë shoqëruar tifozët për në komisariat.

Më datë 25.05.2023, në përfundim të ndeshjes Bylisi-Tirana, në Rogozhinë, disa tifozë të Tiranës kanë hyrë në fushë dhe kanë tentuar të dhunojnë gjyqtarët e ndeshjes.

Shërbimet e Policisë kanë reaguar menjëherë duke shoqëruar këta shtetas, për të cilët po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë.

/rtsh.al/