RTSH 24 Live

Aktualitet

Krim në familje në Lezhë, djali vret me thikë nënën e tij

13/05/2024

Krim në familje në Lezhë, djali vret me thikë nënën e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Lezhës këtë të hënë (13 maj), ku një 88-vjeçare ka humbur jetën, pasi u vra nga djali i saj.

Krimi në familje ka ndodhur në orën 14.300 në lagjen “Besëlidhja”, ku djali, i cili dyshohet se vuan nga probleme të shëndetit mendor ka vrarë me thikë nënën e tij.

Si pasojë e plagëve ka humbur jetën 88-vjeçarja Gjylije Dani, ndërsa policia ka arrestuar autorin Arsen Dani, 62-vjeç.

Gjithashtu është sekuestruar edhe thika me të cilën 62-vjeçari ka vrarë nënën e tij.

Nuk dihen ende detaje të tjera lidhur me ngjarjen e rëndë, ndërsa policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po heton për zbardhjen e plotë të krimit në familje.  

/rtsh.al/