RTSH 24 Live

Lifestyle

10 destinacionet më të mira për pushime në botë, Dubai në krye të listës

29/07/2022

10 destinacionet më të mira për pushime në botë, Dubai në krye të listës

Dubai ka dalë në krye të një liste të destinacioneve më të njohura të pushimeve në botë.

I lakmuar për "diellin e tij të lavdishëm” dhe stilin e jetës luksoze të shndritshme, Dubai la pas destinacione të tjera të njohura si Parisi, Londra apo Boston.

Shtëpia e vendpushimeve të mrekullueshme, shitësve me pakicë të nivelit të lartë, restoranteve luksoze dhe bregdetit të pacenuar, ishte zgjedhja numër një për udhëtarët nga 21 vende.

10 destinacionet më të mira për pushime në botë

  1. Dubai
  2. Parisi
  3. Boston
  4. Madridi
  5. Singapor
  6. Londra
  7. Cape Town
  8. Amsterdami
  9. Kopenhagen
  10. Buenos Aires/ Thenationalnews

/rtsh.al/