RTSH 24 Live

Sport

UEFA publikon pamje të kryeqytetit në prag të finales së Ligës së Konferencës: Mirë se vini në Tiranë

23/05/2022

UEFA publikon pamje të kryeqytetit në prag të finales së Ligës së Konferencës: Mirë se vini në Tiranë

Teksa Tirana bëhet gati të mirëpresë finalen e madhe të Conferenca League, UEFA ka publikuar pamje nga kryeqyteti ynë.

Faqja zyrtare e UEFA-s për Ligën e Konferencës ka postuar në Twitter një video ku tregohet Tirana, me pamje që fokusojnë stadiumin ‘Air Albania”,  ku do të luhet finalja e madhe mes Romës dhe Fejnordit, dhe kupën e ekspozuar.

Mirë se vini në Tiranë, kryeqyteti i Shqipërisë. Ngrini duart lart nëse do të jeni në finale”, shkruan UEFA në postim. Finalja e madhe e Conferenca League do të luhet më 25 maj.

Klikoni këtu për të parë videon.

/rtsh.al/