RTSH 24 Live

Lifestyle

Para dhe famë? Nuk është Luiz Ejlli, emra të tjerë kërkohen online

12/03/2023

Para dhe famë? Nuk është Luiz Ejlli, emra të tjerë kërkohen online

Në premieren e 'Më prit në fundjavë' me Ermal Peçi në RTSH u fol për maninë e shqiptarëve ndaj Tiktok e mediave sociale. Duket se po jetojmë në dekadën ku të gjithë i janë dorëzuar platformave digjitale.

A po bëhet para? Kush ka fituar më shumë? Eksperti i IT Kallanxhi tha se në vendin tonë më shumë para ka bërë Aleks Visha, rreth 300 mijë dollarë. 

A është fituesi i Festivalit të RTSH Luiz Ejlli më i ndjekuri në Tiktok? Do zhgenjëheni por sipas të dhënave më e para në rrjet është Rashel Kolaneci. Nga ana tjetër në program u tha se sot afërsisht 1 shqiptar sheh rreth 30 video në ditë vetëm për Luiz Ejllin.

/rtsh.al/