RTSH 24 Live

Politikë

Kryeministri Rama mbërrin në Dubai, pritet nga Presidenti i EBA dhe Antonio Guterres

01/12/2023

Kryeministri Rama mbërrin në Dubai, pritet nga Presidenti i EBA dhe Antonio Guterres

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Emiratet e Bashkuara Arabe, për të marrë pjesë në punimet e samitit botëror të Veprimit te Klimës Cop 28.

Kreu i ekzekutivit është pritur nga Presidenti i EBA Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan dhe Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres.

Dubai - Pritja nga Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, President i EBA dhe Antonio Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së në Samitin e Ndryshimeve Klimatike”, shkruan Rama në postimin në rrjetin social Facebook, teksa ndan dhe pamje nga pritja dhe liderët e pranishëm në samit.

/rtsh.al/