RTSH 24 Live

Rajoni

Turqia përsëri kërcënon të pushtojë ishujt grekë nëse Athina refuzon t'i çmilitarizojë ato

Turqia përsëri kërcënon të pushtojë ishujt grekë nëse Athina refuzon t'i çmilitarizojë ato

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, ka kërcënuar sërish të mërkurën se do të pushtojë ishujt grekë

Abazoviç dhe Pendarovski paralajmërojnë BE:  Të ndryshojë modeli i vendimarrjes! Më pak Europë, më shumë Rusi në Rajon

Abazoviç dhe Pendarovski paralajmërojnë BE: Të ndryshojë modeli i vendimarrjes! Më pak Europë, më shumë Rusi në Rajon

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka shprehur kritika lidhur me Bashkimin Evropian. Në fjalën e mbajtur në Bruksel për

Rafineria rumune e Lukoil do të përpunojë naftë jo-ruse

Rafineria rumune e Lukoil do të përpunojë naftë jo-ruse

Petrotel, rafineria e kontrolluar në Rumani nga grupi rus Lukoil, ka përpunuar që nga 5 dhjetori naftë bruto me origjinë jo-ruse, tha ministri

Shpërthimet në Zubin Potok, reagon Osmani dhe Vuçiç

Shpërthimet në Zubin Potok, reagon Osmani dhe Vuçiç

Policia e Kosovës bëri të ditur se në orët e pasdites dyshohet se ka pasur shkrepje armësh dhe shpërthime në Zubin Potok,

Bullgari, presidenti ia dorëzon mandatin për formimin e qeverisë GERB-it të ish-kryeministrit Boiko Borisov

Bullgari, presidenti ia dorëzon mandatin për formimin e qeverisë GERB-it të ish-kryeministrit Boiko Borisov

  Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, i ka dorëzuar të hënën partisë Qytetarët për Zhvillim Evropian të Bullgarisë

Rumania nis eksportet e gazit natyror në Moldavi

Rumania nis eksportet e gazit natyror në Moldavi

Rumania filloi eksportin e gazit natyror në Republikën e Moldavisë përmes tubacionit Iasi-Ungheni në 3 dhjetor në mesditë, njoftoi

Vuçiç konfirmon pjesëmarrjen në Samit: Do ishte humbje e madhe për vendin nëse s'do shkoja

Vuçiç konfirmon pjesëmarrjen në Samit: Do ishte humbje e madhe për vendin nëse s'do shkoja

Përfaqësuesi special i BE për dialogun Beograd-Prishtinë Miroslav Lajçak është takuar këtë të hënë

Samiti BE-Ballkani Perëndimor/ Kryeministrja serbe: Vuçiç duhet të marrë pjesë, mënyra më e mirë për të përballuar hipokrizinë

Samiti BE-Ballkani Perëndimor/ Kryeministrja serbe: Vuçiç duhet të marrë pjesë, mënyra më e mirë për të përballuar hipokrizinë

Tirana mirëpret të martën (6 dhjetor) liderët e Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor. Por teksa ka pikëpyetje mbi pjesëmarrjen

Sulmet e Vuçiç ndaj Kurtit dhe anulimi i pjesëmarrjes në samitin e 6 dhjetorit, BE: Shmangni tensionet, presim liderët e rajonit në Tiranë

Sulmet e Vuçiç ndaj Kurtit dhe anulimi i pjesëmarrjes në samitin e 6 dhjetorit, BE: Shmangni tensionet, presim liderët e rajonit në Tiranë

BE ka kërkuar vetëpërmbajtje dhe sjellje europiane pas deklaratave të ashpra të presidenti serb Aleksandër Vuçiç ndaj

Ballkani i Hapur/ Escobar: SHBA e mbështet nëse Serbia njeh kufijtë me Republikën Srpska dhe Kosovën

Ballkani i Hapur/ Escobar: SHBA e mbështet nëse Serbia njeh kufijtë me Republikën Srpska dhe Kosovën

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar tha se sfidat kryesore në Ballkanin Perëndimor

Samiti BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, Vuçiç nuk do të marrë pjesë

Samiti BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, Vuçiç nuk do të marrë pjesë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, nuk do të vijë në Tiranë më 6 dhjetor për të marrë pjesë në Samitin

Themelohet Shoqata Ballkanike e Universiteteve Ekonomike

Themelohet Shoqata Ballkanike e Universiteteve Ekonomike

Shoqata Ballkanike e Universiteteve Ekonomike u themelua në Shkollën e Lartë të Sigurimeve dhe Financave në Bullgari njofton ATSH. Shoqata

Protesta në Malin e Zi, BE bën thirrje: Normalizoni situatën në vend, duhet konsensus

Protesta në Malin e Zi, BE bën thirrje: Normalizoni situatën në vend, duhet konsensus

Për të tretën herë gjatë këtij muaji, para Parlamentit të Malit të Zi u mbajt protestë me sloganin “Ne ekzistojmë”,

Steinmeier flet në Maqedoninë e Veriut: Nuk është koha për formula me ngjyrime nacionaliste, por për hapa drejt BE!

Steinmeier flet në Maqedoninë e Veriut: Nuk është koha për formula me ngjyrime nacionaliste, por për hapa drejt BE!

Me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake presidenti Stevo Pendarovski priti presidentin e Republikës Federale të Gjermanisë,

Marrëveshja për targat/ Vuçiç: Një fitore e vogël taktike, Kurti: Për herë të parë procesi i dialogut hyn në fazë negociimi

Marrëveshja për targat/ Vuçiç: Një fitore e vogël taktike, Kurti: Për herë të parë procesi i dialogut hyn në fazë negociimi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç e ka konsideruar një fitore të vogël taktike, marrëveshjen e arritur në Bruksel me Kosovën

Marrëveshja Kosovë-Serbi për targat/ Varhelyi: Hap i duhur për të shmangur përshkallëzimin, të vazhdojnë negociatat

Marrëveshja Kosovë-Serbi për targat/ Varhelyi: Hap i duhur për të shmangur përshkallëzimin, të vazhdojnë negociatat

Komisioneri për Fqinjësi dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka mirëpritur marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë

Marrëveshja Kosovë-Serbi për targat/ Borrell: Shmangëm përshkallëzimin e tensioneve! Price: Të normalizohen marrëdhëniet

Marrëveshja Kosovë-Serbi për targat/ Borrell: Shmangëm përshkallëzimin e tensioneve! Price: Të normalizohen marrëdhëniet

Mbrëmjen e së mërkurës (23 nëntor) Kosova dhe Serbia arritën marrëveshjen për çështjen e targave. Lajmi u bë

PE miraton rezolutën për strategjinë e re të zgjerimit, Serbisë i kushtëzohen negociatat me vendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë

PE miraton rezolutën për strategjinë e re të zgjerimit, Serbisë i kushtëzohen negociatat me vendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë

Me shumicë votash, në Parlamentin Evropian u miratua rezoluta për zgjerimin e BE-së, e cila konstaton se zgjerimi është politika e

Investitorët evropianë paraqesin  mundësitë dhe avantazhet e të bërit biznes në Ballkanin Perëndimor

Investitorët evropianë paraqesin  mundësitë dhe avantazhet e të bërit biznes në Ballkanin Perëndimor

Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (RCC) dhe Forumi i Investimeve i 6 Dhomave të Ballkanit Perëndimor (WBCIF), mblodhën të martën

Kurti pranon propozimin e SHBA, shtyn me 48 orë vendimin për vendosjen e gjobave për targat serbe

Kurti pranon propozimin e SHBA, shtyn me 48 orë vendimin për vendosjen e gjobave për targat serbe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka pranuar propozimin e SHBA për shtyrjen me 48 orë të vendimit për vendosjen e gjobave 150 euro për

Dështimi i negociatave, Haradinaj thirrje Kurtit: Tërhiqu nga vendimi për targat!

Dështimi i negociatave, Haradinaj thirrje Kurtit: Tërhiqu nga vendimi për targat!

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradniaj i ka bërë thirrje kryeministrit aktual Albin Kurti që të tërhiqet nga vendimi për

Dështimi i negociatave Kosovë - Serbi, Vuçiç, thirrje serbëve në Kosovë që të ruajnë paqen!

Dështimi i negociatave Kosovë - Serbi, Vuçiç, thirrje serbëve në Kosovë që të ruajnë paqen!

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka bërë thirrje për të ruajtur paqen pas dështimit të negociatave në

Dështimi i marrëveshjes për targat, NATO e zhgënjyer me Kurtin dhe Vuçiç

Dështimi i marrëveshjes për targat, NATO e zhgënjyer me Kurtin dhe Vuçiç

NATO ka shprehur zhgënjim, lidhur me dështimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb Vuçiç, për arritjen

BE jep detaje nga takimi Kurti – Vuçiç

BE jep detaje nga takimi Kurti – Vuçiç

Bashkimi Evropian ka dhënë detaje për takimin e shefit të politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, me kryeministrin