RTSH 24 Live

Kronika e zeze

Aksident fatal në "Qaf Tobli"

Aksident fatal në "Qaf Tobli"

Një person ka vdekur dhe një tjetër është plagosur, pasi makina e tyre ka dalë nga rruga në aksin rrugor Krumë -Kukës,

Qarkullonin me armë zjarri, ndalohet një i ri shoku i tij i ikën policisë

Qarkullonin me armë zjarri, ndalohet një i ri shoku i tij i ikën policisë

Policia shqiptare vazhdon me intensitet operacionet e saj për ndalimin e personave që qarkullojnë duke mbajtur armë zjarri.  Në operacionin

Vijon operacioni “Fijet” ndaj grupeve kriminale/ Policia çmonton tre kamera në Dibër dhe Gjirokastër

Vijon operacioni “Fijet” ndaj grupeve kriminale/ Policia çmonton tre kamera në Dibër dhe Gjirokastër

Policia ka vijuar aksionin e saj të çmontimit të kamerave që janë vendosur në mënyrë të paligjshme nga grupet kriminale. Pas

Mashtronin të huajt/ Vihet në pranga administratori i call-centerit, procedohen penalisht 4 të tjerë

Mashtronin të huajt/ Vihet në pranga administratori i call-centerit, procedohen penalisht 4 të tjerë

Administratori i një call-centeri në Tiranë është vendosur në pranga, ndërsa 4 punonjës të tjerë janë proceduar

Arrestohet 19-vjeçari/ Kapet me armë në makinë, e pëson edhe i vëllai

Arrestohet 19-vjeçari/ Kapet me armë në makinë, e pëson edhe i vëllai

Policia ka arrestua një 19-vjeçar në Kurbin pasi gjatë kontrollit i është gjetur në çantë një armë zjarri

I vendosi eksploziv policit dhe qyetarit në Shkodër, vihet në pranga 33-vjeçari

I vendosi eksploziv policit dhe qyetarit në Shkodër, vihet në pranga 33-vjeçari

Një 33-vjeçar është vendosur në pranga nga policia e Shkodrës pasi ishte shpallur në kërkim për vendosje eksplozivi

Plagoset me thikë mes sheshit “Skënderbej” 29-vjeçari! Përfundon në spital, jashtë rrezikut për jetën

Plagoset me thikë mes sheshit “Skënderbej” 29-vjeçari! Përfundon në spital, jashtë rrezikut për jetën

Një 29-vjeçar është plagosur me thikë në mes të sheshit “Skënderbej” në orët e para të mëngjesit

Arrestohen 5 persona/ Kapen me armë zjarri, drogë dhe ushtrim i paligjshëm i lojërave të fatit

Arrestohen 5 persona/ Kapen me armë zjarri, drogë dhe ushtrim i paligjshëm i lojërave të fatit

Policia ka vendosur në pranga 5 persona për veprimtari të ndryshme kriminale që nga trafiku i narkotikëve, armëmbajtja pa leje e deri

Gentian Malindi dënohet me 8 vite e 8 muaj burg, porositi 137 kg kokainë nga Ekuadori drejt Portit të Durrësit

Gentian Malindi dënohet me 8 vite e 8 muaj burg, porositi 137 kg kokainë nga Ekuadori drejt Portit të Durrësit

Gentian Malindi është dënuar me 8.8 vite burg. Malindi ishte arrestuar kohë më parë me akuzën si porositës i 137 kilogramë

Në pranga 22-vjeçari, kapet me armë dhe kanabis në makinë. Drejtuesi i mjetit i arratiset policisë

Në pranga 22-vjeçari, kapet me armë dhe kanabis në makinë. Drejtuesi i mjetit i arratiset policisë

Policia ka vendosur në pranga një 22-vjeçar pasi është kapur me armë teksa lëvizte si pasagjer në një automjet. Ndërkaq,

Familjarët e viktimave të “9 Janarit”: Duam drejtësi, kriminelët e veshur me pushtet pengojnë zbardhjen e tragjedisë

Familjarët e viktimave të “9 Janarit”: Duam drejtësi, kriminelët e veshur me pushtet pengojnë zbardhjen e tragjedisë

Familjarët e viktimave të 9 janarit teksa kanë përkujtuar sot tragjedinë e vitit 2004 ku humbën jetën 28 shqiptarë në

Vrasja te Komisariati nr.3, polici 25-vjeçar: E qëllova kolegun se më tallte prej kohësh!

Vrasja te Komisariati nr.3, polici 25-vjeçar: E qëllova kolegun se më tallte prej kohësh!

Një efektiv i patrullës së përgjithshme të komisariatit të policisë nr.3 në Tiranë, në rrugën “Mine

Atentat në Lezhë, qëllohet me armë zjarri një makinë në lëvizje, udhëtonin dy persona! Nuk ka të plagosur

Atentat në Lezhë, qëllohet me armë zjarri një makinë në lëvizje, udhëtonin dy persona! Nuk ka të plagosur

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur në Lezhë, fatmirësisht pa të lënduar. Të shtënat me armë zjarri kanë

Dumani dhe Çela, dikur miq, sot armiq të përbetuar

Dumani dhe Çela, dikur miq, sot armiq të përbetuar

Po kush janë Talo Çela dhe Nuredin Dumani? Radio Televizioni Shqiptar sjell të dhëna, të cilat janë marrë nga dosjet e Policisë

Shpërthimet në Shkodër, kryetari i Bashkisë Spahia: Krimi ka marrë peng qeverinë!

Shpërthimet në Shkodër, kryetari i Bashkisë Spahia: Krimi ka marrë peng qeverinë!

Kryetari i Bashkisë Shkodër, Bardh Spahia ka dënuar dy sulmet me eksploziv të ndodhur mëngjesin e së shtunës në Shkodër.

Elbasan, zbardhen emrat e të arrestuarve

Elbasan, zbardhen emrat e të arrestuarve

Mediat kanë zbardhur emrat e të arrestuarve në operacionin e mbrëmjes të së martës në Elbasan.Të arrestuar janë

Elbasan, fëmija 3 vjeç ndërron jetë në spital

Elbasan, fëmija 3 vjeç ndërron jetë në spital

Një 3 vjeçar ka ndërruar jetë në orët e para të mëngjesit të sotëm në spitalin e Elbasanit. Policia njofton

Digjet apartamenti në Vlorë, humb jetën një 55 vjeçar

Digjet apartamenti në Vlorë, humb jetën një 55 vjeçar

Një 55-vjeçar ka humbur jetën në Vlorë për shkak se apartamenti ku ai jetonte u përfshi nga flakët. Personi që humbi

Ekstradohet nga Gjermania vrasësi i policit

Ekstradohet nga Gjermania vrasësi i policit

Më shumë se 13 vite pas vrasjes së efektivit të policisë Rolad Rexhepi, autoritetet shqiptare kanë mundur që të ekstradojnë

Humbi jetën fëmija 3-vjeçar, Gjykata lë në burg edukatoren

Humbi jetën fëmija 3-vjeçar, Gjykata lë në burg edukatoren

Gjykata ka lënë në burg me afat 30 ditor edukatoren e kopshtit privat në Fier ku humbi jetën nga pakujdesia një fëmijë 3-vjeçar. Sipas

Aksident fatal në tunelin e Kalimashit

Aksident fatal në tunelin e Kalimashit

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e 7 janarit 2022 në tunelin e Kalimashit ku humbi jetën një vajzë ndërsa janë

Aksident në rrugën Shkodër-Velipojë, humb jetën 29 vjeçari

Aksident në rrugën Shkodër-Velipojë, humb jetën 29 vjeçari

Isa Kotrri, 29 vjeçar banues në Shkodër, humbi jetën mëngjesin e së premtes teksa udhëtonte me mjetin e tij në rrugën

Atentat në Tiranë, hidhet në erë makina në lëvizje, plagosen shoferi dhe pasagjeri

Atentat në Tiranë, hidhet në erë makina në lëvizje, plagosen shoferi dhe pasagjeri

Një atentat ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë. Makina e llojit "Mazda", me drejtues shtetasin M. H., 42 vjeç dhe pasagjer shtetasin

Fshehu 60 mijë euro kur ishte deputet, nisin hetimet për Myslim Murrizin

Fshehu 60 mijë euro kur ishte deputet, nisin hetimet për Myslim Murrizin

Fshehu 60 mijë euro në kohën kur ishte deputet, nisin hetimet për Myslim Murrizin. Kallëzimi për Murrizin është bër