RTSH 24 Live

Kronika

Policia e Shtetit, 94 operacione policore gjatë muajit janar

Policia e Shtetit, 94 operacione policore gjatë muajit janar

Policia e Shtetit publikoi bilancin e aktivitetit të saj gjatë muajit janar 2023. Sipas saj bazuar në inteligjencën informative dhe në bashkëpunim

Shpërndanin drogë në Tiranë, shkatërrohet grupi kriminal, 4 në pranga! Sekuestrohen 6 kg kokainë e heroinë dhe 83.555 euro

Shpërndanin drogë në Tiranë, shkatërrohet grupi kriminal, 4 në pranga! Sekuestrohen 6 kg kokainë e heroinë dhe 83.555 euro

Katër persona kanë rënë në prangat e Policisë këtë të shtunë në Tiranë, anëtarë të një

Austri/ Akuzohet se plagosi me thikë një 30-vjeçar, arrestohet avokati shqiptar

Austri/ Akuzohet se plagosi me thikë një 30-vjeçar, arrestohet avokati shqiptar

Një avokat shqiptar është arrestuar në Vjenë të Austrisë, pasi akuzohet se ka plagosur me thikë një 30-vjeçar. Sipas

Vrasja e Briken Sanajt në tetor të 2022, arrestohet në Pejë 50-vjeçari, akuzohet se ndihmoi autorin

Vrasja e Briken Sanajt në tetor të 2022, arrestohet në Pejë 50-vjeçari, akuzohet se ndihmoi autorin

Një 50-vjeçar është arrestuar këtë të mërkurë në Pejë të Kosovës, pasi akuzohet si një nga

Në kërkim ndërkombëtar për vrasje të dyfishtë/ Policia konfiskon pasuritë e Florenc Çapjas dhe familjarëve të tij

Në kërkim ndërkombëtar për vrasje të dyfishtë/ Policia konfiskon pasuritë e Florenc Çapjas dhe familjarëve të tij

Policia e Shtetit ka bërë të ditur se janë konfiskuar pasuritë e të shumëkërkuarit Florenc Çapja dhe familjarëve

Akuzohen për atentatin ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoja, GJKKO lë në burg pesë të pandehurit

Akuzohen për atentatin ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoja, GJKKO lë në burg pesë të pandehurit

Gjykata e Posaçme (GJKKO) ka lënë në masën e sigurisë “arrest në burg” 5 personat e arrestuar për atentatin

Tiranë/ Përvetësonin mjete të qytetarëve duke i mashtruar dhe më pas i shisnin, në pranga 38-vjeçari! Shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Tiranë/ Përvetësonin mjete të qytetarëve duke i mashtruar dhe më pas i shisnin, në pranga 38-vjeçari! Shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Një person ka rënë në prangat e Policisië këtë të shtunë në Tiranë dhe një tjetër është

Vrasja e Dejvi Kasmit/ SPAK kërkon burgim të përjetshëm për Aurel Hoxhallarin

Vrasja e Dejvi Kasmit/ SPAK kërkon burgim të përjetshëm për Aurel Hoxhallarin

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka kërkuar burgim të përjetshëm për Aurel Hoxhallain, i akuzuar se ka marrë pjesë në vrasjen

Kukës/ Mbante armë, municion luftarak dhe lëndë radioaktive e kimike në magazinë, arrestohet pronari

Kukës/ Mbante armë, municion luftarak dhe lëndë radioaktive e kimike në magazinë, arrestohet pronari

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë këtë të premte në Kukës, i akuzuar për mbajtje të

Tentoi të kalonte me dokumente false, arrestohet turku në Rinas! 59-vjeçarit nga Mali i Zi i sekuestrohen mbi 12 mijë euro

Tentoi të kalonte me dokumente false, arrestohet turku në Rinas! 59-vjeçarit nga Mali i Zi i sekuestrohen mbi 12 mijë euro

Një shtetas turk ka rënë në prangat e Policisë këtë të enjte në Rinas, pasi tentoi të kalonte kufirin me dokumente

Durrës/ Falsifikuan dokumentet dhe i morën 5000 m² tokë një personi, në pranga 3 persona, mes tyre dhe ish-juristi hipotekës

Durrës/ Falsifikuan dokumentet dhe i morën 5000 m² tokë një personi, në pranga 3 persona, mes tyre dhe ish-juristi hipotekës

Tre persona kanë rënë në prangat e Policisë këtë të mërkurë në Durrës, të akuzuar se i kanë

Elbasan/ Po transportonin me motor 2 thasë me kanabis, arrestohen 2 persona, shpallet 1 në kërkim

Elbasan/ Po transportonin me motor 2 thasë me kanabis, arrestohen 2 persona, shpallet 1 në kërkim

Dy persona kanë rënë në prangat e Policisë këtë të diel në Elbasan dhe një tjetër është shpallur

Pastruesja dhe djali i saj i vodhën 120 mijë €, pronarja e banesës, ish-shefe e kabinetit të Ahmetajt! Autorëve i gjenden edhe 400 mijë €

Pastruesja dhe djali i saj i vodhën 120 mijë €, pronarja e banesës, ish-shefe e kabinetit të Ahmetajt! Autorëve i gjenden edhe 400 mijë €

Nënë e bir, R. D., 49 vjeçe dhe H. D., 23 vjeç, u vunë në prangat e policisë të shtunën, të akuzuar se kishin

Durrës/ Grabitën një dyqan duke kërcënuar me kallashnikov pronaren, arrestohen 2 persona

Durrës/ Grabitën një dyqan duke kërcënuar me kallashnikov pronaren, arrestohen 2 persona

Dy persona kanë rënë në prangat e Policisë këtë të diel në Durrës, të akuzuar për grabitje. Në pranga

Kukës, po transportonte 70 kg kanabis, arrestohet 48-vjeçari nga Rumania! Droga kishte destinacion një nga vendet e BE

Kukës, po transportonte 70 kg kanabis, arrestohet 48-vjeçari nga Rumania! Droga kishte destinacion një nga vendet e BE

Një 48-vjeçar nga Rumania ka rënë në prangat e Policisë në pikën kufitare të Morinës këtë të diel,

Tiranë/ Tentuan të përfitonin 130 mijë €‎, arrestohen 3 persona! Prezantoheshin si njerëz të rëndësishëm në strukturat e shtetit

Tiranë/ Tentuan të përfitonin 130 mijë €‎, arrestohen 3 persona! Prezantoheshin si njerëz të rëndësishëm në strukturat e shtetit

Një skemë mashtrimi është zbuluar nga Policia e Shtetit, ndërsa 3 persona janë vënë në pranga këtë të

Ngjarje e rëndë në Shkodër/ Hodhi në lumin Kir foshnjën e saj, arrestohet 32-vjeçarja! Gjendet trupi i pajetë i fëmijës

Ngjarje e rëndë në Shkodër/ Hodhi në lumin Kir foshnjën e saj, arrestohet 32-vjeçarja! Gjendet trupi i pajetë i fëmijës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Shkodër, ku trupi i një foshnje është gjetur i pajetë në lumin

Tiranë/ Vodhën 120 mijë euro në një banesë, arrestohen pastruesja dhe djali i saj

Tiranë/ Vodhën 120 mijë euro në një banesë, arrestohen pastruesja dhe djali i saj

Një 49-vjeçare dhe djali i saj, 23 vjeç, kanë rënë në prangat e Policisë këtë të shtunë në Tiranë,

Në kërkim ndërkombëtar për drogë, grabitje dhe krime kundër personit, arrestohet në Morinë 36-vjeçari turk

Në kërkim ndërkombëtar për drogë, grabitje dhe krime kundër personit, arrestohet në Morinë 36-vjeçari turk

Një 36-vjeçar turk, i shpallur në kërkim ndërkombëtar, është arrestuar këtë të shtunë në pikën

I biri u arrestua si autori i vrasjes së Edmond Papës, pezullohet nga detyra babai polic, Dilaver Velo

I biri u arrestua si autori i vrasjes së Edmond Papës, pezullohet nga detyra babai polic, Dilaver Velo

Efektivi i policisë së Komisariatit nr. 4, Dilaver Velo është pezulluar nga detyra, pasi djali i tij, Albano Velo ra në prangat e policisë

Sherr mes dy personave në Durrës, plagoset me çifte 28-vjeçari

Sherr mes dy personave në Durrës, plagoset me çifte 28-vjeçari

Një 28-vjeçar ka mbetur i plagosur paraditen e kësaj të marte në Sukth të Durrësit, si pasojë e një konflikti. Nëpërmjet

Zbardhet vrasja e Edmond Papës në Tiranë, arrestohet një nga autorët, djali i një polici! Shpallet në kërkim autori tjetër

Zbardhet vrasja e Edmond Papës në Tiranë, arrestohet një nga autorët, djali i një polici! Shpallet në kërkim autori tjetër

Një 30-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë këtë të martë, i dyshuar si një nga autorët e vrasjes së

Sherr në një lokal në Prizren, qëllohet për vdekje me armë zjarri 31-vjeçari nga Kukësi, plagoset shoku i tij

Sherr në një lokal në Prizren, qëllohet për vdekje me armë zjarri 31-vjeçari nga Kukësi, plagoset shoku i tij

Një 31-vjeçar nga Kukësi ka humbur jetën në orët e para të mëngjesit të kësaj të marte në Prizren.

Tiranë, lëvizte i armatosur te “Komuna e Parisit”, arrestohet 44-vjeçari

Tiranë, lëvizte i armatosur te “Komuna e Parisit”, arrestohet 44-vjeçari

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë në Tiranë, pasi u kap duke lëvizur me armë zjarri me vete. Nëpërmjet