RTSH 24 Live

Bota

Thirrjet për armë/ Pas Sunak, Zelensky takohet me Macron dhe Scholz, siguron mbështetjen e Francës dhe Gjermanisë

Thirrjet për armë/ Pas Sunak, Zelensky takohet me Macron dhe Scholz, siguron mbështetjen e Francës dhe Gjermanisë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është takuar mbrëmjen e së mërkurës (8 shkurt) presidentin francez Emmanuel Macron dhe kancelarin

Rritet bilanci i viktimave nga tërmeti, shkon në 15,865 numri i të vdekurve

Rritet bilanci i viktimave nga tërmeti, shkon në 15,865 numri i të vdekurve

Është rritur numri i viktimave nga tërmeti apokaliptik në kufirin mes Turqisë dhe Sirisë. Teksa kanë kaluar më shumë

Tërmeti/ Shkon në 12,000 numri i të vdekurve, Scholz: Organizatat humanitare të kenë akses edhe në Siri

Tërmeti/ Shkon në 12,000 numri i të vdekurve, Scholz: Organizatat humanitare të kenë akses edhe në Siri

Numri i personave të vrarë në Turqi dhe Siri pas tërmeteve është rritur në të paktën 12,049 mijë ku 9 mijë

Studimi: Gjysma e ligatinave janë zhdukur, Europa më e prekura

Studimi: Gjysma e ligatinave janë zhdukur, Europa më e prekura

Gjysma e ligatinave në Evropë, SHBA-në kontinentale dhe Kinë janë shkatërruar në 300 vitet e fundit, me disa zona, përfshirë

BE, konferencë donatorësh për Turqinë dhe Sirinë, von der Leyen: Jemi në garë me kohën për të shpëtuar jetë

BE, konferencë donatorësh për Turqinë dhe Sirinë, von der Leyen: Jemi në garë me kohën për të shpëtuar jetë

BE ka njoftuar planet për të mbajtur një konferencë donatorësh muajin e ardhshëm për të grumbulluar ndihma ndërkombëtare

Tërmeti tragjik/ BE do t'i dërgojë Sirisë 3.5 milionë euro ndihmë

Tërmeti tragjik/ BE do t'i dërgojë Sirisë 3.5 milionë euro ndihmë

Bashkimi Europian ka konfirmuar se do të dërgojë 3.5 milion euro ndihmë për Sirinë. Njoftimi i BE vjen pasi Siria kërkoi zyrtarisht

Zelenskyy në Britaninë e Madhe, kërkon avionë luftarakë: Liria do të fitojë

Zelenskyy në Britaninë e Madhe, kërkon avionë luftarakë: Liria do të fitojë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, bëri thirrje për avionë luftarakë për të siguruar fitoren e vendit të tij ndaj Rusisë

Rrëzimi i MH17, Ekipi Hetimor: Putini furnizoi raketën që rrëzoi avionin

Rrëzimi i MH17, Ekipi Hetimor: Putini furnizoi raketën që rrëzoi avionin

Tashmë ka sinjale të forta se presidenti rus, Vladimir Putin, ishte ai që vendosi të furnizonte raketën që rrëzoi aeroplanin MH17

Zelensky viziton Londrën: Duam avionë modernë të mbrohemi nga rusët  

Zelensky viziton Londrën: Duam avionë modernë të mbrohemi nga rusët  

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, u tha ligjvënësve britanikë të mërkurën se do të bënte gjithçka që

Tërmeti/Erdogan: Kemi hasur vështirësi për të reaguar menjëherë, operacionet tani vijojnë punën

Tërmeti/Erdogan: Kemi hasur vështirësi për të reaguar menjëherë, operacionet tani vijojnë punën

Presidenti turk i pranon problemet, por thotë se po përmirësohetPas kritikave se shteti turk ishte i ngadalshëm për të arritur në

Shkon në mbi 11 mijë numri i të vdekurve/ Erdogan shkon në rajonin e goditur nga tërmeti, ankohen të shpëtuarit: Kemi fëmijët nën rrënoja, s'po na ndihmon kush

Shkon në mbi 11 mijë numri i të vdekurve/ Erdogan shkon në rajonin e goditur nga tërmeti, ankohen të shpëtuarit: Kemi fëmijët nën rrënoja, s'po na ndihmon kush

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka udhëtuar sot në zonën më të goditur nga tërmeti. Ai do të vizitojë Kahramanmaras

Presidenti ukrainas udhëton drejt Britanisë, do takohet me Kryeministrin Rishi Sunak

Presidenti ukrainas udhëton drejt Britanisë, do takohet me Kryeministrin Rishi Sunak

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka udhëtuar këtë të mërkurë drejt Britanisë, për t’u takuar me kryeministrin

Inteligjenca amerikane insiston: Balona e rrëzuar ishte e ushtrisë kineze

Inteligjenca amerikane insiston: Balona e rrëzuar ishte e ushtrisë kineze

Burimet e inteligjencës amerikane kanë insistuar se balona që rrëzuan të shtunën ishte përdorur nga ushtria kineze për spiunim.

Shefi i Sigurisë Kombëtare të Ukrainës: Moska mund të synojë Kharkivin ose Zaporizhzhian në një ofensivë të re

Shefi i Sigurisë Kombëtare të Ukrainës: Moska mund të synojë Kharkivin ose Zaporizhzhian në një ofensivë të re

Moska mund të synojë Kharkivin ose Zaporizhzhia në një ofensivë të re. Deklarata është bërë nga Shefi i Sigurisë

Peru: Rrëshqitjet e dheut vranë 12, mijëra të prekur

Peru: Rrëshqitjet e dheut vranë 12, mijëra të prekur

Rrëshqitjet e dheut në Peru vranë të paktën 12 njerëz dhe preku mijëra të tjerë, sipas shifrave të qeverisë

8 milionë persona ikën nga Ukraina

8 milionë persona ikën nga Ukraina

Koordinatori për Ndihmë Emergjente i Kombeve të Bashkuara, Martin Griffiths, tha se pothuajse 8 milionë persona janë larguar nga Ukraina,

"Krenaria po kthehet", Biden thirrje Kongresit të përfundojë luftën ekonomike: Plan me jakë blu për të rindërtuar Amerikën

"Krenaria po kthehet", Biden thirrje Kongresit të përfundojë luftën ekonomike: Plan me jakë blu për të rindërtuar Amerikën

  Presidenti amerikan Joe Biden në fjalën e tij në sesionin e përbashkët të Kongresit, u ka bërë thirrje republikanëve

Dy ditë nga tërmeti fatal, thellohet bilanci i viktimave! Mbi 8 mijë viktima dhe më shumë se 34 mijë të plagosur

Dy ditë nga tërmeti fatal, thellohet bilanci i viktimave! Mbi 8 mijë viktima dhe më shumë se 34 mijë të plagosur

Numri i viktimave nga tërmeti i 6 shkurtit që goditi kufirin Turqi-Siri ka shkuar në më shumë se 8400. Teksa kanë kaluar dy ditë

Tërmeti/ Ulen tensionet Greqi-Turqi, Mitsotakis: Pranë njëri-tjetrin në kohë të vështira

Tërmeti/ Ulen tensionet Greqi-Turqi, Mitsotakis: Pranë njëri-tjetrin në kohë të vështira

Pavarësisht tensioneve, Greqia është ndër vendet që kanë dërguar ndihmë pas tërmetit fatal në Turqi. Kryeministri

Tërmeti në Turqi/ Fanella me mbishkrim të Cristiano Ronaldos del në ankand, në ndihmë të të prekurve

Tërmeti në Turqi/ Fanella me mbishkrim të Cristiano Ronaldos del në ankand, në ndihmë të të prekurve

Futbollisti turk, Merich Demiralin do të nxjerrë në ankand fanellën e firmosur nga futbollisti Cristiano Ronaldo, me të cilin ishte shok

Gjermania, Danimarka, Holanda do t'i japin Ukrainës 100 tanke Leopard 1

Gjermania, Danimarka, Holanda do t'i japin Ukrainës 100 tanke Leopard 1

Gjermania, Danimarka dhe Holanda njoftuan sot se planifikojnë t'i japin Ukrainës të paktën 100 tanke luftarake të rinovuar Leopard 1, një

Tërmeti në Turqi, shkencëtari: Pllaka e Anadollit u zhvendos deri në 10 metra

Tërmeti në Turqi, shkencëtari: Pllaka e Anadollit u zhvendos deri në 10 metra

Pllaka e Anadollit u zhvendos deri në 10 metra në lindje si rezultat i tërmeteve të forta që goditën Turqinë jugore. Duke folur

Balona spiune kineze, marina amerikane publikon fotot e mbetjeve pas rrëzimit

Balona spiune kineze, marina amerikane publikon fotot e mbetjeve pas rrëzimit

Marina amerikane ka publikuar fotot e balonës kineze, të dyshuar se përdorej për spiunazh. Ajo u qëllua ndërsa ishte në qiell.

Ekipi shqiptar i kërkim shpëtimit në Turqi, Rama poston foto: Në rrënojat e tragjedisë në Malatya

Ekipi shqiptar i kërkim shpëtimit në Turqi, Rama poston foto: Në rrënojat e tragjedisë në Malatya

Skuadra shqiptare e kërkim-shpëtim të cilët kanë shkuar në Turqi për të dhënë ndihmën pas tërmetit tragjik