RTSH 24 Live

Politikë

VIDEO/ Alibeaj: "Berisha dhe Rama bashkëpunojnë në biznese dhe në luftën kundër PD"

27/01/2022

VIDEO/ Alibeaj: "Berisha dhe Rama bashkëpunojnë në biznese dhe në luftën kundër PD"

Tensionet mes PD dhe përfraqësuesve të Komisionit të Rithemelimit të PD, duket se nuk janë vetëm në seli dhe bazën e kësaj force politike, por edhe brenda parlamentit. Nënkryetari i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka reaguar pas zbulimit të mesazheve të pretenduara mes deputetit Flamur Noka dhe kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla. Në kamerat e sigurisë që ishin në sallën e Kuvendit u fiksua celulari i Nokës, i cili dukej se i kërkonte kryeparlamentares që t’i jepte sërish fjalën Sali Berishës. Sakaq, për këtë situatë, Alibeaj shkruan se "Berisha dhe Rama bashkëpunojnë ngushtë në biznese dhe në luftën kundër PD".

“Nga njëra anë ndajnë pazare dhe koordinojnë luftën kundër PD, nga ana tjetër foltorexhinjtë "non-grata" sulmojnë lidershipin e PD. Kushdo me sy në ballë e mend në kokë, e kupton tashmë se në Shqipëri ka vetëm një opozitë, që është PD. Rama dhe Berisha janë njësoj. Zgjidh Ramën dhe merr edhe Berishën. Zgjidh Berishën dhe merr Ramën”, shkruan Alibeaj.

Reagimi i plotë:

Që prej 9 shtatorit, Sali Berisha, për të hequr vëmendjen nga non grata e tij për korrupsion, ka nisur një fushatë të turpshme shpifjesh e mashtrimesh kundër lidershpit të PD. Ndërsa hedh mashtrime nga më ordineret, familjarët dhe bashkëpunëtorët e tij vazhdojnë të pasurohen duke bashkëpunuar me Edi Ramën dhe qeverinë e tij.

Edi Ramës i duhet një njeri si Sali Berisha, ish-kryeministri i vetëm në Europë i shpallur non grata për korrupsion, një njeri i izoluar nga SHBA dhe BE. Prandaj Rama i ka vënë në dispozicion gjithë makinerinë e propagandës së tij duke bashkëpunuar më së miri me të, siç ndodh dhe në këtë komunikim të kapur nga mediat ku Flamur Noka bashkërendon me Ulsi Manjën dhe Lindita Nikollen.


Nga njëra anë ndajnë pazare dhe koordinojnë luftën kundër PD, nga ana tjetër foltorexhinjte non-grata sulmojnë lidershipin e PD. Kushdo me sy në ballë e mend në kokë e kupton tashmë se në Shqipëri ka vetëm një opozitë, që është PD. Rama dhe Berisha janë njësoj. Zgjidh Ramën dhe merr edhe Berishën. Zgjidh Berishën dhe merr Ramën.