RTSH 24 Live

Kuriozitete

Stafi aeroportit gjen brenda në valixhe një mace

24/11/2022

Stafi aeroportit gjen brenda në valixhe një mace

Një valixhe e kontrolluar për një udhëtim nga Nju Jorku JFK në Orlando, Florida përmbante dicka të cutitshme . Ndërsa rrotullohej përmes aparatit me rreze X, zyrtarët e TSA mund të shihnin atë që dukej të ishin shishe, gota vere dhe një skicë në përmasa reale të një maceje.

Doli që skica ishte e përmasave reale sepse macja ishte një mace e vërtetë i gjallë dhe me sa duket e padëmtuar nga orët e fundit të futjes në një valixhe dhe mund të kishte vdekur gjatë fluturimit. Oficerët që panë imazhin dhe më pas hapën valixhen për të gjetur macen u tronditën, tha zëdhënësja e TSA Lisa Farbstein për CNN.

Pavarësisht se ata merren çdo ditë me çdo gjë, nga armët e zjarrit të paautorizuara deri te salca e paligjshme e boronicës së kuqe "Është e rrallë të zbulosh një kafshë të gjallë në një çantë të kontrolluar," tha ajo. Fatmirësisht, macja nuk u përpoq të ikte kur hapën dosjen.

/rtsh.al/