RTSH 24 Live

Aktualitet

Si do të jetë moti sot, e Shtunë, 27 Shkurt 2021

27/02/2021

Si do të jetë moti sot, e Shtunë, 27 Shkurt 2021
Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Kontinenti europian vijon të jetë në ndikmin e presionit të lartë atmosferik  me qëndër të pozicionuar në ishujt Britanikë i cili po mban mot të qëndrueshëm dhe temperatura të larta në vendin tonë në fundin e dimrit Meteorologjik . 

E Shtunë, 27 Shkurt 2021

Moti do të moti do të jetë me kthjellime dhe mjegull në mëngjes, gjatë ditës do të ketë vranësira të pakta . Era do të jetë e lehtë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehta.

Temperaturat:

Zona malore 3/17

Zona e ulët 3/22

Zona bregdetare 7/20 gradë Celcius.

Kosova, e Shtunë, dt 27 Shkurt 2021

Moti do të jetë me  mjegull në mëngjes, gjatë ditës do të jetë me diell dhe vranësira të pakta . Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 0 gradë në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 15 gradë Celcius.

E Diel, 28 Shkurt 2021

Moti do të moti do të mbetet pa ndryshime, pra do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në mesditë.  Era do të jetë e lehtë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi deri në 10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:

Zona malore -1/15

Zona e ulët 1/20

Zona bregdetare 6/19 gradë Celcius.

Meteorologe: Rezarta Xhakollari