RTSH 24 Live

Aktualitet

Si do të jetë moti sot, e Martë, 04 Maj 2021

04/05/2021

Si do të jetë moti sot, e Martë, 04 Maj 2021
Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të të lartë atmofserik me qëndër të pozicionuar  në verilindje e cila do të kushtëzojë mot të qëndrueshëm në vendin tonë. .

E Martë, 04 Maj 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0, 5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të me rënie.  

Temperaturat:

Zona malore       9/21°C

Zona e ulët         10/24°C

Zona bregdetare  11/25 °C

Kosova, e Martë, dt 04 Maj 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 8 °C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 21 gradë Celcius.

E Mërkurë, 05 Maj 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje shiu. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0, 5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të me rënie.  

Temperaturat:

Zona malore       8/22°C

Zona e ulët         10/23°C

Zona bregdetare  12/23 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari