RTSH 24 Live

Aktualitet

Si do të jetë moti sot, e Enjte, 25 Shkurt 2021

25/02/2021

Si do të jetë moti sot, e Enjte, 25 Shkurt 2021
Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Gadishilli  i ballkanit vijon të  jetë në ndikmin e presionit të  lartë atmosferik me qëndër në Europën qëndrore i cili po mban temperatura të  larta në vendin tonë . 

E Enjte, 25 Shkurt 2021

Moti do të moti do të jetë me diell vranësira të pakta në mesditë. Mjegulla do të jetë  e pranishme në zonën bregdetare. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim me shpejtësi deri në 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2-3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat:

Zona malore 3/18

Zona e ulët 4/24

Zona bregdetare 8/23 gradë Celcius.

Kosova, e Enjte, dt 25 Shkurt 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe mjegull në mëngjes, gjatë ditës do të jetë me diell dhe vranësira të pakta . Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten -1 gradë në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 16 gradë Celcius.

E Premte, 26 Shkurt 2021

Moti do të moti do të mbetet pa ndryshime, pra do të jetë me mjegull në mëngjes në zonën bregdetare. Gjatë  ditës do të  jetë  me kthjellime.  Era do të jetë e lehtë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2-3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat:

Zona malore 3/18

Zona e ulët 5/22

Zona bregdetare 7/21 gradë Celcius.

Meteorologe: Rezarta Xhakollari