RTSH 24 Live

Aktualitet

Si do të jetë moti sot, e Diel 25 Korrik 2021

25/07/2021

Si do të jetë moti sot, e Diel 25 Korrik 2021
Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga aktiviteti i rrymave ajrore të nxheta nga Afrika të cilat do të sjellin temperatura shumë të larta  në vendin tonë në fillimin e javës deri në fundin e muajit Korrik.

E Diel, 25 Korrik 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta . Era do të jetë  me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.    

Temperaturat:

Zona malore       14/34°C

Zona e ulët         15/37°C

Zona bregdetare  18/34 °C

Kosova, e Diel, dt 25 Korrik 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 15°C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 33°C .

E Hënë, 26 Korrik 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në jug . Era do të jetë  me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.    

Temperaturat:

Zona malore       15/36°C

Zona e ulët         16/39°C

Zona bregdetare  20/35 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari