RTSH 24 Live

Lifestyle

Shenjat e zodiakut dhe parfumet që duhet të zgjidhni sipas tyre

21/11/2022

Shenjat e zodiakut dhe parfumet që duhet të zgjidhni sipas tyre

A është e mundur të zgjedhësh parfum sipas shenjës së zodiakut ? Patjeter qe po! Në fakt, shenjat e Zodiakut ndikojnë jo vetëm në personalitet, por edhe në aspekte të tjera që lidhen me zgjedhjen e aromës perfekte. Në fakt, parfumi zbulon shumë për atë se kush jemi, tregon mënyrën tonë të të qenit dhe të marrëdhënieve me botën. Data e lindjes dhe yjet mund të jenë një udhëzues i shkëlqyer për t'u orientuar se cilat aromat të zgjidhni.

Dashi
Një shenjë e lidhur me pranverën dhe jetën, parfumi perfekt për Dashin ka nota agrume. Nga mandarina te qitroja, përmes luleve të limonit dhe portokallit kjo shenjë e zodiakut preferon nota të lehta dhe të freskëta . Aroma e duhur është pikante, perfekte për të shprehur forcën e Dashit, me ngrohtësinë dhe forcën e diellit.

Demi
Besnik, pasionant dhe i sinqertë, Demi është një shenjë konkrete që e do natyrën dhe familjen. Lulja e duhur për ta përfaqësuar atë? Trëndafili, një lule e ëmbël, por me nota që e bëjnë atë unike dhe vendimtare. Ka më shumë se 150 lloje të kësaj luleje, për parfumin e Demit është më mirë të zgjidhni nuanca intensive, mbështjellëse dhe të plota.

Binjakët
Kreativ dhe gjithmonë me kokën në re, Binjakët janë me flluska dhe të shqetësuar. Lulja që i përfaqëson më së miri është Iris, magjepsëse, origjinale dhe super e freskët. Parfumi i duhur për këtë shenjë të zodiakut përzihet në lëkurë dhe mbetet intensiv, i balancuar më së miri me qelibarin dhe myshkun. Rezultati është një aromë e jashtëzakonshme, e aftë për të rritur personalitetin e gjallë dhe unik të Binjakëve.

Gaforrja
Për Gaforren, emocionet janë në qendër të gjithçkaje, më mirë nëse përjetohen në mënyrë të fortë dhe intensive. Shumë pranë familjes, kjo shenjë dëshiron gjithmonë të udhëtojë, por mbetet me zemër në shtëpi. Karakteri i saj përshtatet me notat frutore si ato të frutave të pasionit, manaferrës, pjeshkës, dardhës dhe shalqinit. Po flasim për aroma të gjalla dhe të shijshme, që të kthejnë në fëmijëri , në kujtimin e verave të kaluara buzë detit, mes zjarreve dhe vrapimeve në breg.

Luani
Krenar dhe ambicioz, Luani është një shenjë zodiaku vitale dhe thellësisht besnike. Forca e tij lidhet në mënyrë të përkryer me temjanin , i cili lëshon një erë të aftë për të ngjallur magji dhe mister, duke sjellë në mendje ritet dhe besimet e lashta. Erë intensive dhe e mprehtë, aroma e rrëshirës kap menjëherë të gjitha shqisat, duke shkaktuar emocione të forta.

Virgjëresha
Shenja e Virgjëreshës është një nga më inteligjentët e Zodiakut, e pajisur me një sens kritik dhe inteligjencë, por mbi të gjitha me një aftësi të madhe për të krijuar marrëdhënie të sinqerta, si të dashurisë ashtu edhe miqësisë. Vanilja arrin të tregojë pa asnjë dyshim karakterin e Virgjëreshës, më mirë nëse shoqërohet me nota të tjera, më të ashpra dhe më të pazakonta, si çokollata , jamballi apo kafeja , për një parfum që lë vërtet gjurmë.

Peshorja
Harmonia është elementi dallues i Peshores që ka pasur gjithmonë një ndjenjë të lindur harmonie. Kjo shenjë e zodiakut i konsideron ndjenjat themelore në jetë dhe e përjeton dashurinë në një mënyrë të sinqertë, këmbëngulëse, të vërtetë dhe të qëndrueshme. Joshja është një element kyç për Peshoren që duhet të zgjedhë një parfum prej kadifeje , elegante dhe të sofistikuar me nota të pagabueshme dhe sensuale.

Akrepi
I vështirë dhe misterioz, Akrepi është një shenjë veçanërisht simpatike. Duke mos harruar kurrë gabimet që ka pësuar, ai është energjik, pasionant, perceptues dhe inteligjent, me prirje për të analizuar çdo gjë . Parfumi patchouli është i përsosur për të përshkruar Akrepin, i cili pëlqen aromat e gjata, misterioze dhe shqetësuese.

Shigjetari
Dashamir i udhëtimeve, zbulimeve dhe aventurave, Shigjetari është një shenjë jetike, e mençur dhe plot vitalitet. Parfumi i duhur për këtë shenjë të Zodiakut ka nota qelibar që risjellin idenë e misterit dhe destinacioneve të largëta. Aromat e freskëta të qelibarit, me nuanca aromatike, gudulisin shqisat, ndërsa aroma orientale jep një ndjesi ngrohtësie, mes vaniljes, kanellës dhe erëzave.

Bricjapi
Një shenjë e forcës së madhe, Bricjapi është vendimtar dhe i rezervuar. Ambicioz dhe i gatshëm për të kapërcyer çdo pengesë për të arritur qëllimet e tij, është një shenjë se ai nuk ka frikë nga vështirësitë. Parfumi i duhur për këtë shenjë të Zodiakut është i drunjtë dhe i tymosur , me nuanca që të kujtojnë tokën. Më e freskët falë jaseminit, borzilokut dhe agrumeve, bëhet veçanërisht intensive kur kombinohet me dru sandali ose qelibar.

Ujori
Origjinal, i pavarur dhe kokëfortë, Ujori është një shenjë shumë e veçantë dhe simpatike. Parfumi i duhur për këtë shenjë është i qëndrueshëm, si ylang-ylang , lulja e joshjes, sa dehëse aq edhe e brishtë.

Peshqit
Shumë e ëmbël, e ndjeshme, por këmbëngulëse dhe me temperament energjik. Të shënuar nga kontradikta të thella, Peshqit duhet të fokusohen në një parfum që kujton ëmbëlsinë e jaseminit, lules së Venusit . Një aromë që pushton të gjitha shqisat, jep qetësi dhe synon ekuilibrin.

/rtsh.al/