RTSH 24 Live

Sociale

Rama uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Kurban Bajramin!

20/07/2021

Rama uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Kurban Bajramin!

Kryeministri Edi Rama ju është bashkuar urimeve për besimtarët myslimanë që kremtojnë festën e Kurban Bajramit.
Kreu i qeverisë ka zgjedhur që urimin e tij ta bëjë përmes një video nga ku shihen pamjet nga Xhamia në Tiranë e “Et’hem Beut”.
“Gëzuar Kurban Bajramin” shkruan Rama, teksa e shoqëron me një emoji të flamurit shqiptarë dhe të xhamisë.