RTSH 24 Live

Film

Publikohet traileri i ri i filmit "Priscilla", Sofia Coppola tregon një version tjetër të biografisë së Elvisit

21/06/2023

Publikohet traileri i ri i filmit "Priscilla", Sofia Coppola tregon një version tjetër të biografisë së Elvisit

Jeta e Priscilla Presley shfaqet në trailerin e ri zyrtar në filmin "Priscilla".

Me skenar dhe regji nga Sofia Coppola, filmi u adaptua nga libri i Priscilla Presley dhe Sandra Harmon i vitit 1985, "Elvis and Me" i cili flet për jetën e gruas që ishte e martuar me Mbretin e Rock 'n' Roll-it.

Cailee Spaeny luan si Priscilla Presley në filmin e ri, ndërsa ylli i "Euphoria" Jacob Elordi merr rolin e Elvis Presley.

Traileri prej 45 sekondash tregon jetën e çiftit së bashku, nga ditët e ushtrisë deri te dasma e tyre ikonike dhe vitet e para në Graceland. Ndërkohë që nuk është bërë e ditur data e publikimit, traileri premton se filmi do të vijë së shpejti.

/rtsh.al/