RTSH 24 Live

Rajon

Përplasje me armë zjarri në Greqi/ Gjashtë të vrarë. Dyshohet se janë shqiptarë

11/09/2023

Përplasje me armë zjarri në Greqi/ Gjashtë të vrarë. Dyshohet se janë shqiptarë
Makina me viktimat

Një përplasje me armë është shënuar pasditen e së hënës në Artemisa në Greqi, duke lënë të vdekur 6 persona.

Sipas mediave greke dyshohet se viktimat janë shtetas shqiptarë.

Përplasja ka ndodhur në kryqëzimin e rrugëve Arionos dhe Akropoleos dhe duket se ka pasur shkëmbim të shtënash me armë zjarri.

Njëri nga viktimat, i cili raportohet të jetë shoferi, tentoi të arratisej dhe u hodh nga automjeti. Pesë të tjerët ndodheshin brenda automjetit.

Përplasja me armë dyshohet se ka ndodhur për larje hesapesh mes bandave.

Makina në të cilën u gjetën 5 viktimat është me targa gjermane.

Policia ka nisur hetimet për identifikimin e autorëve, ndërsa në të njëjtën kohë po mbledh dëshmitë e banorëve të zonës dhe po skanon kamerat e sigurisë për të mbledhur video materiale që do ta ndihmojnë të zbardhë ngjarjen. 

/rtsh.al/